Zavarovanje za mladega voznika

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
seveda so. primer : zavarovanje za avto mi stece 10.1. 2011.danes sem naredil vozniski izpit. pogoj, da grem na tecaj varne voznje je da imam vozniski izpit 3 mesece. torej grem in naredim tecaj cez 3 mesece. grem na zavarovalnico s potrdilom in od takrat imam avto zavarovan za mladega voznika brez doplacila.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ok, še enkrat berem tole temo, mogoče sem taprvič malo narobe razumel.
Torej tečaj sem opravil po 30.10.2010 (EU varjanta). Mi sedaj noben tečaj varne vožnje ne pomaga pri oprostitvi plačila dodatka za mladega voznika (tudi če še enkrat opravim celoten osnovni tečaj pri AMZS-ju) ali samo tista EU varjanta?
Vem, da naj bi bilo nekaj časa obvezno opravljanje tečaja varne vožnje (če naj bi bil to razlog, da ne velja za oprostitev plačila dodatka za mladega voznika), vendar pa nisem siguren, da je to še vedno obvezno, ker se je zakon ponovno spreminjal. Mislim, da so govorili zgolj o neki vožnji odličnosti, ki pa nima veze z šolo varne vožnje, ampak je zgolj ura oziroma nekaj dodatnih ur vožnje z inštruktorjem po opravljen izpitu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.353
113
Ta kcija je bila pri Triglavu zaključena, mislim da res z 30/10 in če si opravil tečaj kasneje ga ne moreš koristiti.

Doplačilo za mladega voznika lahko narediš naknadno.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
tocno tako akcija pri Triglavu je bila zakljucena. to pa pomeni, da cena ni vec 35 eur, ampak je tecaj po redni ceni. govorimo o AMZS. se enkrat.... ce gres jutri na tecaj in ga naredis, gres s potrdilom na zav. Triglav............jao ne da se mi vec


lp
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Moja punca je opravila izpit julija 2010 in tečaj varne vožnje decembra 2010, pa ji na Triglavu ne priznajo.
Priznali bi ji, če bi tečaj varne vožnje opravila 30.10.2010 ali prej.
Obrnil sem se še na "svojega" agenta, pa mi je povedal enako.
crazy1.gif


Zaključek je tak, da mora kljub opravljenemu tečaju varne vožnje doplačati za mladega voznika.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Ravnokar sem klical in so mi rekli, da če je bil tečaj varne vožnje opravljen po 29.10.2010 ga ne upoštevajo (neglede na to, kdaj si naredil vozniški izpit).
frown-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Mogoče kdo ve, če pri kakšni drugi zavarovalnici tudi upoštevajo tečaj varne vožnje, ali (so) samo pri Triglavu?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A slučajno kdo ve, če še katera druga zavarovalnica ponuja podobno kot AS Moja prva polica. Se pravi, da mladi voznik sklene polico in lahko vozi katerikoli avto, v primeru nesreče pa AS krije del škode, ki bi jo moral plačati sam, če nimaš dodatno zavarovano za mladega voznika.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.353
113
Če bi moje odgovore prebral nebi ugotavljal stvari ki sem ti jih že napisal...
 

bendeho

Pripravnik
16. jan 2008
44
0
6
@XSIDE Tilia?

A potem sploh obstaja kakšna zavarovalnica, ki ti šteje tečaj, tudi če je opravljen po 29.10.2010?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Prej se v to opcijo sklenitve posebne police nisem poglabljal, ker realno rabim za en avto, ampak bo zgleda res najbolje o tem razmislit, da lahko potem vozim karkoli.

Torej mi ostaneta AS in Tilia. Nevem a samo jst ne najdem (res da sem gledal bolj na hitro), ali res to opcijo dobro skrivajo, recimo pri Tiliji ne najdem nikjer posebaj omenjene, le med Prednosti in ugodnosti novih avtomobilskih zavarovanja nekje vmes piše tole:

Citat:
Novo za mlade voznike

Mladi vozniki lahko sedaj pri Zavarovalnici Tilia sklenejo samostojno polico. Zavarovanje krije škodo, ki nastane mlademu vozniku ali sozavarovani osebi, ker pri osnovnemu zavarovanju za vozilo, ki ga uporablja mlad voznik, ni bila obračunana premija za povečano nevarnost.

Za opravljen tečaj varne vožnje se mlademu vozniku prizna popust.
Nevem pa, če velja za avtomobile, ki so zavarovani pri drugi zavarovalnici, kakšen naj bi bil ta popust za opravljen tečaj varne vožnje (pa spet vprašanje kater tačaj velja in kater ne), ter koliko naj bi vse skupaj sploh stalo.

Adriatica ma napisano malo več, tudi to da ponujajo dve varjanti, cenjšo, ki velja samo za avtomobile zavarovane pri AS in dražjo, ki naj bi veljala za vse. Za cene je treba pa zgleda poklicati.

Torej rabim tisto vrjanto, da velja ne glede na to pri kateri zavarovalnici je zavarovan avto, ve kdo slučajno s prve roke, pri kateri zavarovalnici je najugodneje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:

Adriatica ma napisano malo več, tudi to da ponujajo dve varjanti, cenjšo, ki velja samo za avtomobile zavarovane pri AS in dražjo, ki naj bi veljala za vse. Za cene je treba pa zgleda poklicati.
Na AS stane prva varianta 90eur, druga varianta pa 140eur. Včasih so imeli javno objavljeno ceno na www strani, razen če so v zadnjem času kaj spremijali cene in zato umaknili ceno s spletne strani.
confused-1.gif
 

JanjaGranula

Zelenc'
1. mar 2011
9
0
1
blog.zav-mb.si

bendeho

Pripravnik
16. jan 2008
44
0
6
A lahko pri ZM hkrati imam 15% EKO popust in še 5% popust za opravljen tečaj varne vožnje?
 

JanjaGranula

Zelenc'
1. mar 2011
9
0
1
blog.zav-mb.si
Popusta se med seboj ne izključujeta, se pravi lahko imaš oba...
smile-1.gif

Višina eko popusta je odvisna od prevoženih kilometrov v preteklem letu, se pravi, da ni nujno da bo znašal 15%. Znašal bo med 5 in 15%.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pred časom sem že spraševal kako je s posebnimi policami za zavarovanjem za mladega voznika, a smo na koncu dodatno zavarovali kar sam avto, ker tiste police niso prišle v upoštev pri kasko zavarovanju. Zanima me, če je kaj novega na tem področju.

Ima kdo slučajno izkušnje s tem, kje lahko mladi voznik najugodneje sklene popolnoma novo zavarovalno polico (zgolj obezno zavarovanje) torej brez predhodnih bonusov. Prenos bonus na žalost ni mogoč, ker so staršema že propadli (služben avto). Je sploh možno dobiti kakšen popust, glede na to, da sem še vedno mladi voznik. Načeloma imam narejeno varno vožnjo, vendar ne vem kako zavarovalnice tretirajo ta tečaj, ki smo ga opravljali preko eu skladov.