objavljati vsebino za omejen krog prejemnikov

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Pozdravljeni,
priblizno 200 osebam bi rad dal moznost dostopa (preko interneta) do dolocenih podatkov, ki se redno spreminjajo - zaloga necesa. Ti podatki so na pol javni in nocem, da bi do tega dostopalo prevec nepooblascenih oseb (ceprav ni konec sveta, ca bi obcasno kaksen prevec kaj videl. vseeno pa bi rad malo omejil)

Najbolj preprosto bi bilo, da bi teh 200 oseb obvescal preko emaila, ampak tega iz razlicnih razlogov nocem.

Zamislil sem si, da mi vsakemu dodelil nek individualiziran link, ki bi jim prikazal moje podatke.
Hkrati zelim imeti moznost spremljati, kateri uporabnik je kolikokrat dostopal do podatkov in iz katerega IP naslova. Na ta nacin bi lahko ugotovil koga podatki najbolj pogosto zanimajo in kdo je mogoce svoj link posredoval naprej (npr veliko stevilo dostopov z razlicnih IPjev). Zadeva ni tako kriticna, da bi vse skupaj dal pod username in password.

Upam, da sem svoje potrebe jasno izrazil. Nimam pojma kaksno orodje / nacin bi bil najprimernejsi za to. Ima kdo kaksno idejo/nasvet?
hvala in lp!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Google drive in vsakemu posebej das pravice za ogled? Sicer nevem kako je s spremljanjem kdo je kolikokrat pogledal, ampak enostavno pa je.
Pa mislim da tudi če link delijo, nebo deloval.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
Če imaš dostop do kakšnega spletnega strežnika daš datoteko gor in potem na file sistemu narediš poljubno število unikatnih linkov na to datoteko. Vsakemu od teh 200 daš njegov unikatni naslov, obiske pa lahko spremljaš v log datoteki spletnega strežnika.

Pa še en kup drugih variant z uporabo enostavnih PHP skript.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Če imaš dostop do kakšnega spletnega strežnika daš datoteko gor in potem na file sistemu narediš poljubno število unikatnih linkov na to datoteko. Vsakemu od teh 200 daš njegov unikatni naslov, obiske pa lahko spremljaš v log datoteki spletnega strežnika.

Pa še en kup drugih variant z uporabo enostavnih PHP skript.

sicer zveni dobro, hvala, ampak, ali se po kliku na unikatni link razkrije ime in lokacija originalne datoteke?
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
obstajajo kaksne free varjante, da mal sprobam? das lahko kaksen hint za cim bolj nezahtevno varjanto?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mogoče samo za premislit - zbiranje IP naslovov, beleženje obiska glede na IP itd. - poglej kako je to v skladu z "novim" GDPR.