Mondeo vs. Superb vs. Insignia vs.??

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ja ampak je temperatura zraka še vedno višja kot bi bila brez turbota. Plus turbo segreva okoli sebe zrak in kaki del motorja, ko bi drugace pihal "svež" zrak preko tega dela. Itd.
Isto olje je ziher hladnejse od turbota. Torej semalo segreje.

Kak koli obrneš v nobenem primeru turbo niti enemu delu motorja ne znižuje temperature.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem ze zadnjic napisal...ce se motor tezje segreva, pomeni, da gre manj energije v toploto in vec v pogon, torej boljsi izkoristek novejsih turbo mlinckov. Plus to, da imas vec navora pri nizjih obratih, kar pomeni, da ga manj priganjas v obrate, ker potegne ze na nizkih in se en plus je ta, da so volumensko to majhni motorji..0.9...1.0...1.1...1.2 itd.
Pa glede grelcev kabine pri bencinarjih....ja, jaz ga imam v bencinarju in pozimi zacne po minuti ze mlacno pihat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vem, sej ga majo tud dizli, sam ker je nekdo rekel pred mano, da ce bodo zaceli tud v bencinarje to dajat...zato sem rekel, da to ze obstaja v bencinarjih
 

huehue99

Zelenc'
2. jul 2020
8
1
3
Ima kdo koga, ki ima v avtu Ecoboost motor, konkretno tega 1.5, ki je v mondeu? Kaksen feedback?
 
Nazadnje urejeno:

huehue99

Zelenc'
2. jul 2020
8
1
3
koliko casa ga imas? Pospeski, poraba? Zadovoljstvo z njim? So bili kaki nenapovedani stroski? So kake tezave z hladilni tekočino? Na splosno zadovoljstvo z avtom? :)
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Imam ga dve leti. Zame je avto raketa, ker sem prej vedno vozil rabljene. Tako da sem zelo zadovoljen. Prevoženih 24.000 km poraba tam med 7.5 in 9 l večinoma mestne vožnje in kratke relacije. Hladilna tekočina je ok torej zaenkrat ne izginja in upam, da tako tudi ostane. Avto ima še tri leta jamstva tak da če se misli kaj pokvarit naj se čimprej. Lega na cesti je zelo dobra, prav tako občutek med vožnjo. Škoda, da novega 1.5 ecoboosta ni več v ponudbi. Od bencinarjev pri Fordu ponujajo le hibrida, ki pa je glede porabe zakon. Če bi še enkrat kupoval nov avto bi bil spet mondeo tokrat hybrid. Ko sem jaz kupoval avto žal ni bilo karavana 4 vratni pa mi ni uporaben....
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Avtomatski klasika 6 stopenjski. V bencinarjih ni bilo možno kupiti powershifta. Dela pa dobro. Odlično pravzaprav. Točno "ve" kaj želiš v določenem trenutku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81