Zavarovanje stanovanja?

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Pozdravljeni,
Zanima me kje pri kateri zav. imate zavarovano stanovanje, je razlika med njimi velika ali ni omembe vredna, koliko vam znaša letna premija? zavaroval bi proti pozaru,poplavam, potresu... (mislim da je to klasika pri vseh) potem pa se izliv vode (zaradi parketa) okna, proti vlomu (kraji - predmetov-....)
Prosim za kak nasvet.

Hvala
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jaz sem zavarovalni zastopnik in lahko rečem, da so razlike med posamičnimi zavarovalnicami velike.

Tudi pri eni zavarovalnici je razlika, ali se odločiš za osnovno kritje, ali razširjeno, komfortno in podobno. Paketi se pri zavarovalnicah imenujejo različno.

Če si v bloku, se najprej pozanimaj, da morda ni blok že zavarovan (če je, za katere rizike). V tem primeru ne potrebuješ zavarovanja etažne lastnine temveč le zavarovanje stanovanjske opreme.

Pri zavarovanju opreme pa je spet pomembno, ali boš zadovoljen z osnovnimi kritji ali želiš zavarovati tudi škodo zaradi indirektnega udara strele, povišano vrednost za gotovino v primeru vloma itd.

Jaz tudi vsakemu predlagam tudi zavarovanje za primer potresa, seveda se nekateri tudi ne odločijo za to. Jaz imam zavarovano tudi proti potresu.

Če rabiš izračun, rabim kvadraturo in če je lift v bloku, če želiš zavarovan indirektni udar strele.

Podatke pošlji na moj e-mail.
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Mi smo letos hišo zavarovali pri Wienerstädtische, na novo vrednost, z vsemi temi opcijami (udar streve, poplave, izlivi vode....). Zraven je še vključena smrt člana, tudi oprema je do nekega zneska zavarovana, plačali pa smo mislim da 160€... Bom poročal če bo kaj in kakšne bodo izkušnje...

Lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mam blesav filing da imate hudo podzavarovano ali pa nimate vseh kritij...
Kolikor sem potem delal primerjave med Triglavom in Tilio je bila za enake obsege zavarovanja in primerljiva kritja tudi cena dokaj primerljiva. In ja, zadnja stvar katero si bom pa še privoščil je da zavarujem na osnovi leporečenja zavarovalnice z nano tržnim deležem in ko bajagi ugodno premijo ki se neha tisti trenutek ko imaš malo večje sranje.

Mimogrede, a veste kaj pomeni če imaš objekt podzavarovan za 10, 20%? Na pogled nič, ko pa imaš škode npr 15, 20kEUR pa izračunajte koliko sofinanciraš sam že v štartu, potem pa še razne amortizacije in to...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
vsaj pri trigavu ni potres praktično nikjer vključen!
So pa paketi dom dragi, ne vem pa kako se bodo izplačvale škode iz teh zavarovanj...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Mam blesav filing da imate hudo podzavarovano ali pa nimate vseh kritij...
Kolikor sem potem delal primerjave med Triglavom in Tilio je bila za enake obsege zavarovanja in primerljiva kritja tudi cena dokaj primerljiva. In ja, zadnja stvar katero si bom pa še privoščil je da zavarujem na osnovi leporečenja zavarovalnice z nano tržnim deležem in ko bajagi ugodno premijo ki se neha tisti trenutek ko imaš malo večje sranje.

Mimogrede, a veste kaj pomeni če imaš objekt podzavarovan za 10, 20%? Na pogled nič, ko pa imaš škode npr 15, 20kEUR pa izračunajte koliko sofinanciraš sam že v štartu, potem pa še razne amortizacije in to...

Pa dobro o čem ti bluziš?
bonk.gif
Kot prvo ne veš za kakšno kvadraturo gre, koliko je objekt vreden nov ter ne veš niti na kakšno novo vrednost je zavarovan? Če ne poznaš osnov bodi raje tiho. Glebe vseh kritij je enako kot avtomobil z vso opremo. Težko najdeš avtomobil z vso opremo in tako tudi naša hiša nima vseh kritij. Seveda nimamo vključenega potresa in še česa, ker smo doma na nepotresnem območju in smo pač ocenili da tega ne potrebujemo... Skratka ne moreš govorit na pamet če ne poznaš zadev. Glede nanodeleža te zavarovalnice pa te naj ne skrbi, so korektni, podatek iz prve roke in tudi velike škode so že izplačali... Pa brez zamere!

PS:. Lepo če si agent pri akteri izmed naših zavarovalnic ampak vseeno se obnašaj temu primerno in preden naslednjič blekneš ven neumnost raje vprašaj za podatke. Drugače pa sem imel že z vsemi našimi mega zavarovalnicami probleme pri avtomobilskem zavarovanju razen z Grawe ni bilo težav, ki pa ima tudi NANO delež kot ti trdiš...
bonk.gif
Pa še nekaj, zraven vsake zavarovalnice dobiš knjigico pogojev in če jih prebereš skozi vidiš zakaj se gre. Seveda pa ti to vzame nekaj časa in tam not ni nič kar ne bi bilo v naših megazavarovalnicah, torej, ni posebnih haklov....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
1. Boš povedal, ko bo prišlo do škodnega primera, kako in kaj je bilo...
2. Glede na velikost premijo nimaš velike hiše torej tudi vsote niso velike, res je. Sam potem to niso neki blazni zneski1.
3. Potres te lahko doleti kjerkoli, kot tudi močan veter. Ampak zase ti najbolj veš
4. Nisem zavarovalniški agent, imam pa kar nekaj lastnih izkušenj, na žalost.
5. Nobena stvar ni poceni... Mladci bi se ti lahko že zapomnili.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Odgovor na 1. točko: Če bi prebral malo višje smo imeli že škodne dogodke v "žlahti" in je bilo vse korektno in v roku rešeno
Odgovor na 2. točko: Hiša je večja od povprečne Slovenske hiše, hkrati dovolj velika in včasih tudi prevelika (predvsem ko je treba čistit)
Odgovor na 3. točko: Seveda lahko, tudi tornado lahko pride, zato pa sem rekel da smo samo ocenili kaj rabimo. Zakaj ti nimaš svojega avtomobila kasko? Ker ti je verjetno kasko predrag in ker si ocenil da ga ne potrebuješ, lahko se ti še vedno zgodi nesreča kajne? Če ga imaš pa super
wink-1.gif
:p
Odgovor na 4. točko: No na žalost imam tudi jaz ogromno izkušenj z zavarovalnicami, tako na področju avtomobilskih zavarovanj kot na področju ostalih.
5. Nevem kak mladec sem po tvojem menenju in teh 160€ sploh ni tako poceni kot ti ilustriraš. Že res da je v to ceno vključen mogoče kak komercialni popust in še kak drug ampak tako extremno poceni zopet ni
wink-1.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Lahko poveš kaj več o zavarovanje hiše pri požaru? Kaj vse krije? Udar strele? Če nekdo pozabi lonec na štedilniku in gre od hiše in s tem povzroči požar?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Nimam zdaj pogojev tukaj da bi ti napisal ven, mislim pa da se vse dobi na njihovi strani! Udar strele je zajet ja. Če pustiš lonec na štedilniku mislim da ti vsaka zavarovalnica krije, da ni to nič posebnega ? ali...?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Po mojem ima tole:

Economy kritje je osnovno kritje vaše stanovanjske opreme, ki vam nudi najbolj osnovno zavarovalno zaščito.

* stanovanjska hiša je zavarovana za naslednje nevarnosti:
* požar, eksplozija, udar strele, padec letala
* indirektni udar strele na inštalacijah
* odgovornost hišne in zemljiške posesti do 100.000 EUR

namesto tega:

First class – Varianta B kritje vam nudi najširšo zavarovalno zaščito in nadstandardno zaščito za vašo stanovanjsko hišo.


Stanovanjska hiša je zavarovana za naslednje nevarnosti:

* požar, eksplozija, udar strele, padec letala
* indirektni udar strele na inštalacijah
* vihar, toča, teža snega
* podor, padanje kamenja, zemeljski plaz
* odgovornost hišne in zemljiške posesti do 100.000 EUR
* izliv vode ali škode zaradi zmrzali in menjava cevi do 2 m


ter dodatno še za:

* izliv vode zaradi korozije, meteorne vode in taljenja ledu
* stroški odmašitve
* zamenjava cevi do 6 m
* zamenjava cevi tudi zunaj zavarovanega objekta na zemljišču

Pri opremi nima tega:
indirektni udar strele.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Moram pogledat Mare, vem da vse te opcije ki si jih napisal so vključene! Za opremo mislim da je zavarovana do nekega zneska pa nevem... Če je pri streli nevem, je pe res da vse izklapljamo, ponekod pa imam tudi prenapetostne zaščite!

Lp
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
AvtoFun, saj ni panike.

Meni je važno le to, da veš, kaj imaš zavarovano.

Torej, da v primeru izliva vode iz vodovodnih cevi ne boš klical zavarovalnice.
grims-1.gif


Glavno, da imaš temeljne rizike zavarovane.

Me pa res zanima, kateri paket imaš, ker si v tem forumu vzbudil toliko pozornosti. Za ta denar zavarovati trinadstropno hišo 10X15 m2 v vsakem štuku in opremo v vseh nadstropjih je pa res poceni.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tole leti name... res je, nisem te vprašal kolikšna je kvadratura... A bi nas razveselil? Pa starost nepremičnine, pa po možnosti kakšna je kvadratura bivalnih prostorov, stopnišč, teras, obdelanih/neobdelanih podstrešij, na koliko% podstrešja imaš stojno višino... Kje imaš nepremičnino (geografska lokacija...) pa se bo hitro dalo izračunati vsaj to, kolikšna zavarovalniška vrednost nepremičnine zavarovane na novo vrednost... A te je agent to spraševal, je to izračunal? Imaš domsko asistenco? Imaš vso notranjo opremo zavarovano na novo vrednost? Imaš zavarovano pleskarijo? Imaša zavarovano za primer, da ti otrok razbije steklo na oknu/vratih? Koliko ti krije vlom/kraja? aj ti krije civilnopravna odgovornost tebe in družinskih članov? Kje ti krije?

Ko boš vse to povedal bomo pa lahko rekli ugodno, neugodno, podzavarovano... Sorry...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
teh "pasti" je toliko da glava precej peče preden jih naštudiraš pri eni zavarovlanici. KAj šele da bi jih študiral pri več zavarovalnicah....
sam sem dal za garsonjero 30m2 100 evrov. Proti avtofunu drago ko žafran, povrh vsega p amislim da imam samo DOM b, C je še precej dražji....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Roberto, sprašuješ: "Imaš domsko asistenco?"

Smisel zavarovanja naj bi bil, da nekdo zavaruje svoje imetje (v našem primeru hišo in opremo) proti glavnim oz. temeljnim nevarnostim (požar, strela, eksplozija, vihar, poplava ...). V teh primerih lahko pride do škode, ki lahko bistveno zamaje socialno varnost lastnika, saj lahko takorekoč ostane dobesedno "brez strehe nad glavo".

Tako jaz svetujem ljudem, ko se odločajo ali sploh zavarovati nepremičnino ali ne.
Torej bolje zavarovati osnovne rizike kot nič.

Če pa že ostane kaj EUR-ov viška pa zagotovo ni nič narobe, če dodaš še domsko asistenco in podobne priboljške, sploh pa, ker sedaj zavarovalnice slednje ponuja v takoimenovanih paketih.
smile-1.gif


Primer: Marsikdo se raje odloči, da ne bo zavaroval izliva vode kot pa da zaradi cene sploh zavarovanja hiše ne bi naredil. Računa, da bi mu v primeru uničenja parketa v dvignilo le parket v eni sobi, kar pa morda tudi ni tako hud strošek. Stvar posameznika. Cena pa je nižja, če vzameš paket Economy kot pa First class. To je primer pri Wienerstädtische, ki sem ga navedel zgoraj.

Jaz ne delam za Wienerstädtische, temveč za Generali in Zavarovalnico Maribor. Podobno je tudi pri nas osnovni in malo dražji paket. Odloči pa se stranka, ko mu razložim razlike.
smile-1.gif


Ena možnost pri Zavarovalnici Maribor je tudi, da vzameš npr. OSNOVNO KRITJE na NOVO VREDNOST in dodaš izliv vode na I. riziko 1.400,00 EUR.
Pri Zavarovalnici Maribor obstoja še STANDARDNO in NADSTANDARDNO NA NOVO VREDNOST.

Tudi pri Generali imamo Osnovno kritje, Komfortno kritje, Ekskluzivno kritje.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Vprašanje glede Generalija. Malo sem se ukvarjal s primerjavo z Zavarovalnico MB, Adriaticom, Triglavom in podobnimi, ampak me je minila volja.

Če imam po nekih starih ekskluzivnih paketih:
- POZHI (kombinirano ekskluzivno kritje za hišo na novo vrednost)
- PTPOS (potresno zavarovanje za zgradbo z 2% franšizo)
- PTSTA (oprema kot zgoraj)
- STA
Ali mi kaj bistvenega manjka? Hvala ti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Na hitro:

100m2 bivalnih prostorov, 100m2 pritličja (garaže), 100m2 podstrešje neobdelano (še podgane so zavarovane)
wink-1.gif


1. ZAVAROVANJE HIŠE
First class

POŽAR:
požar, neposredna strela, eksolozije, pade zrakoplova
stroški čiščenja, rušenja, gašenja ognja ter še polno nekega sranja
indirektni udar strele v el. ali napajalno instalacijo
škoda na ograjah vseh vrst tudi živi meji zaradi požara
VIHAR:
nevihta, toča, teža snega, podor skal, padajoče kamenje, plaz
zopet stroški čiščenja itd. kot zgoraj
ODGOVORNOST
(hiša in zemljiška posest) - pavšalna zavarovalna vsota za osebno in stvarno škodo do 250.000 EUR
ter opcija obrambe pred neutemeljenimi zahtevki
IZLIV VODE (vzeli smo varianto A (osnovno kritje) in pravtako varianto B (nadstandardno)
ZAVAROVANJE NA NOVO VREDNOST (če je dejanska vrednost zgradbe nad 40%)

2. ZAVAROVANJE STANOVANJSKE OPREME
Economy

POŽAR:
požar, direk. udar strele, eksplozije, padec avjona
VIHAR:
vihar, toča, teža snega... kot zgoraj pri hiši
ZASEBNA ODGOVORNOST
Geografsko področje Evrope
Pavšalna zavarovalna vsota za osebne in mat. škode 100.000 EUR
lastna udeležba za materialne škode = 200 EUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p
obramba pred neutemeljenimi zahtevki
škoda v okolju v okviru zasebne odgovornosti do 10.000 EUR
IZLIV VODE:
škoda zaradi izliva vode in vod. cevi
RAZBITJE STEKLA:vseh vrst na pohištvu, okna bla bla bla SAMO do 5m2
VLOM TATVINA ter variante za sef poglej na njihovi strani
http://www.wienerstaedtische.si/uploads/Zavarovanje%20his.pdf
sorry preveč je za pisat!
smile-1.gif

+ ZAVAROVANJE NA NOVO VREDNOST če je vrednost opreme nad 40%...

To je to zdaj pa prosim oceni če je poceni ali drago! Bom sedaj spoštoval tvoje mnenje ko imaš vse na pladnju!

Lp
Matej