Zavajanje Simobila

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Na:

Simobil

sem zasledil Nokia 2610 za 49 €

Po neuspešnem klicanju vseh centov in pooblaščenih prodajalcev sem obupal. Reklamirajo nekaj kar nimajo.

Žalost...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pač nimajo. Je razprodano. Enako se dogaja Mobitelu.

Razloga sta največkrat:

1. operater naroči manj telefonov, kot bi jih lahko prodal (težko je nekaj mesecev vnaprej napovedati točne prodajne količine, optimalno je, da se telefoni razprodajo, saj sicer gnijejo v skladišču in izgubljajo na ceni)

2. proizvajalec ne dostavi naročene količine - dostavi manj, v več rundah po malo, včasih zamuja z dobavo ipd

Zgodba v ozadju je precej kompleksna. Telefončki se ne naročajo od danes na jutri. Dobavni roki so lahko več mesecev. Operaterji so recimo že v začetku jeseni naročili aparate za novoletno sezono. Pri naročilu morajo podati količino. Lahko je premajhna ali prevelika. Če je premajhna pizdijo uporabniki. Če je prevelika tolče minus operater. Odvečne količine mora namreč prej ali slej prodati po znižani ceni, ki je lahko celo nižja od nabavne. Scenarij seveda ni dobrodošel, zato se količine natančno načrtujejo. 100% pa ni mogoče zadeti povpraševanja.

Mobilni telefoni niso kruh v Tušu. Tuš neprodan kruh vrača pekarjem in ga ne plača. Pekarji ga vržejo v smeti in to prebavljajo na lasten strošek (ter prej ali slej kruh podražijo, da to oslarijo povzamejo v svojih kalkulacijah).

Nokia ne bo sprejela preveč naročenih telefonov. Briga jo. To je problem operaterja. Ker se vedno naročajo najnovejši aparati, je tudi cena polna. Ko bi lahko postala nižja (zaradi nekajmesečne starosti modela) proizvajalec aparat umakne iz dobav ter ponudi "nov izboljšan model". Seveda zopet po polni ceni
smile-1.gif


Vse to je razlog, zakaj danes ni možno kupiti nekaterih priljubljenih telefonov izpred enega ali več let. Ni jih. ne v zalogah, ne pri proizvajalcih. Morda bo po napisanem ljudem tudi jasno, zakaj imajo nekaterih proizvajalci takšno poplavo novih modelov aparatov. Menjavajo se tako hitro, kot modne kolekcije v Milanu... Le da pri telefonih ni raznih factory shopov..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Nokia ne bo sprejela preveč naročenih telefonov. Briga jo. To je problem operaterja. Ker se vedno naročajo najnovejši aparati, je tudi cena polna. Ko bi lahko postala nižja (zaradi nekajmesečne starosti modela) proizvajalec aparat umakne iz dobav ter ponudi "nov izboljšan model". Seveda zopet po polni ceni

To seveda ne drži. Proizvajalec v primeru, da aparati ostajajo (večje količine) operaterju ponudi pomoč. Bodisi, da se organizira prodajna akcija, v kateri bi se aparat prodal po zelo nizki ceni (s tem da operater vzame dodatno količino aparatov po nižji ceni) bodisi z reklamo bodisi s promo materialom (recimo ob nakupu aparata brezplačna majica Nokia). Variant je vse polno. Niti slučajno ni res, da proizvajalca "boli" za stranke, pa četudi so v svetovnem merilu "mini". Ne bom trdil konkretno za Nokio, a pri nekoč zelo močnem Siemens Mobile in kasneje B-S je bilo tako. Samo toliko, da ne boš mislil, da veš vse.
evil.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
S provokacijo človek spodbudi ljudi, da povedo več, kot bi sicer.

Lepo, da obstajajo izjeme. Manjši kot si, bolj se moraš truditi za stranke. Pa naj bodo to uporabniki mobilnih storitev ali kupci telefonov - operaterji.

Še vedno čakam, da mi bo kateri koli operater ob nakupu malce starejše Nokie podaril majico Nokia.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Nokia je po mojem specifika. Njej se jebe za vse. Tudi za to, da Nokia telefon ne dela z Nokia BT slušalko. Pač vse prodajo, če ne v Sloveniji, pa v Timbuktuju ...
uf-1.gif


Ogo
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Mogoče pa temu ni tako. Domnevam na podlagi akcije Mobitela izred cirka dveh let, ko so v okviru akcije za slepe ponudili Nokio 3650 z glasovnim vodenjem po meniju. Zanima me, če je Nokia oz. Teleray kaj pomagal pri nadgradnji osnovnih modelov 3650...

PS: Osebno mi je glede na tipkovnico najbol zgrešen tip aparata za ta del populacije

Glede primerjave s kruhom. Trgovine ga vrnejo pekom, ti pa ga posušijo za izdelavo raznih drobtin ipd. tk da ga ne takoj zavržejo
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Nisem še slišal za operaterja ali ponudnika storitev ki nebi zavajal na ta al pa na kak drug način.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:

Nisem še slišal za operaterja ali ponudnika storitev ki nebi zavajal na ta al pa na kak drug način.




...nekaj je če artikel (v tem dotičnem primeru GSM aparat) zmanjka, pa ga operater v doglednem času spet zagotovi, drugo pa je če ti zagotovijo,da tega artikla že nekaj časa več ni in ga tudi ne bo, pa ga še vedno reklamirajo...



bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Sefan pravi:
Mogoče pa temu ni tako. Domnevam na podlagi akcije Mobitela izred cirka dveh let, ko so v okviru akcije za slepe ponudili Nokio 3650 z glasovnim vodenjem po meniju. Zanima me, če je Nokia oz. Teleray kaj pomagal pri nadgradnji osnovnih modelov 3650...

PS: Osebno mi je glede na tipkovnico najbol zgrešen tip aparata za ta del populacije

Glede primerjave s kruhom. Trgovine ga vrnejo pekom, ti pa ga posušijo za izdelavo raznih drobtin ipd. tk da ga ne takoj zavržejo

Nekje sem prebral, da vrnjenega kruha ne smejo uporabiti za izdelavo živilskih izdelkov, niti ga ne smejo recimo podariti socialno ogroženim. Nekakšna fora v pravilnikih/zakonu... Butasto do konca.

Enako kot pri zaplemnbi ponarejenih izdelkov s Kitajske v koprski luki. Uničili so jih, niso jih smeli podariti.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Sefan pravi:
Mogoče pa temu ni tako. Domnevam na podlagi akcije Mobitela izred cirka dveh let, ko so v okviru akcije za slepe ponudili Nokio 3650 z glasovnim vodenjem po meniju. Zanima me, če je Nokia oz. Teleray kaj pomagal pri nadgradnji osnovnih modelov 3650...

PS: Osebno mi je glede na tipkovnico najbol zgrešen tip aparata za ta del populacije

Tista Nokia je bila normalni del ponudbe Nokie. Klasična Nokia (itak model, ki se nikoli ni dobro prodajal - butasta tipkovnica) + poseben softver za branje zapisov na zaslonu.
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
v zvezi z nokio: pred dobrim tednom sem zasledil, da so imeli novinarsko konferenco za model 6110. To je ze relativno star model-za teleray ocitno ne. spomnim se da je mobitel ponujal telefon ze v poletnih mesecih...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
S provokacijo človek spodbudi ljudi, da povedo več, kot bi sicer.

Lepo, da obstajajo izjeme. Manjši kot si, bolj se moraš truditi za stranke. Pa naj bodo to uporabniki mobilnih storitev ali kupci telefonov - operaterji.

Še vedno čakam, da mi bo kateri koli operater ob nakupu malce starejše Nokie podaril majico Nokia.

Saj je že Ogo lepo napisal - to je stvar ljudi, ki Nokio tu tržijo. In na našo žalost Nokii tega ni treba, ker se prodajo tudi največja jajca - samo da gor piše Nokia. Nažalost.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Res je. Predstavitev je potekala po tem, ko je že bil telefon v prodaji. ni pa se niti šlo toliko za 6110-tko, temveč bolj za GPS, prevzem Navigona, trend Nokie v smeri navigacije in za to namenjenih telefonov (in tu je 6110 Navigator prvi tak telefon). Je bil pa zelo zanimiv in inovativen pristop k predstavitvi novih pridobitev novinarjem. Zelo zanimivo, pestro, rekreativno, ugotovil sem, da zelo slabo poznam Ljubljano oziroma imena določenih trgov, ulic ...