Zamik koordinat iz geopedie v mapsource

rok123

Zelenc'
13. jan 2012
4
0
1
Pozdravljeni,
Zanima me zakaj prihaja do zamika točk ko prenesem iz geopedie koordinate v mapsource. V google maps ali google earth jih locira natančno, v mapsource pa pride do zamika nekaj sto metrov. Iz geopedie želim prenesti lokacije jam ker drugje niso locirane. Tudi pri prenosu gpx datoteke v mapsource se pojavi enaka težava. Ali lahko prenesem točke iz google maps ali google earth direktno na garmina? Mogoče obstoja kakšna druga rešitev?
Za odgovor se zahvaljujem
Lep pozdrav, Rok
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mapsource ima točne koordinate, Google Earth pa ne!

Poglej si npr. Triglav, je kar lepo zamaknjen. O tem smo že pisali.
 

rok123

Zelenc'
13. jan 2012
4
0
1
To drži da ima mapsource točne podatke. Tudi Geopedia jih ima. Iste koordinate prenešene iz Geopedie v Google maps pokažejo točno lokacijo v Map source pa pride do zamika. Sicer mi je vseeno rad bi želel le določiti točno lokacijo in to nekako spravit v Garmina. Težava nastane ko nekje v gozdu ali na Kaninu več ur lahko iščem jamo zaradi tega zamika nekaj sto metrov. Menim da napaka tiči nekje tu kot pravi Krimec
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V Mapsourcu imaš opcijo = view in google Earth. Zadevi sta med sabo kompatibilni, le koordinate v hribih so netočne kot sem napisal.

Uporabi morebiti Adriatopo, tam je veliko zadev vrisanih, nato pa primerjaš v Google Earth kakšna je napaka.


 

rok123

Zelenc'
13. jan 2012
4
0
1
Adria topo se v vseh pogledih skrije proti Geopedii glede vnešenih podatkov, za jamarje, padalce, plezalce, kolesarje...
Zamik je od 100 do 600 m kar v naravi pomeni veliko truda, kondicije in časa, da odkriješ realno točko. Ali je možno iz Google eartha ali Google maps direktno vnesti moje točke v garmin, kajti iz Geopedie v google maps koordinate, točke postavi natančno tam kjer v resnici so.
Vsem hvala za vaš trud