prenos priljubljenih lokacij (brez MAPSOOURCA)

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Ker sem pred kratkim zamenjal Garmin napravo za novo (staro sem že prodal) sem hotel shraniti priljubljene lokacije iz stare naprave in jih nato prenesti na novo. Na internetu sem nekje prebral, da je potrebno shraniti datoteko Curent.gpx, ki se nahaja v mapi GPX na Garmin napravi. V tem fajlu so dejansko v nekem formatu zapisane priljubljene lokacije, ker ko zadevo odprem z notepadom, vidim imena mojih priljubljenih in koordinate.
Current.gpx, naj bi nato samo prepisal na novo napravo in priljubljene naj bi bile prenesene. PA SEVEDA NI TAKO!
frown-1.gif

Ker stare naprave več nimam me zanima ali kdo pozna kakšno foro da iz te gpx datoteke poberem ven priljubljene in jih zapišem na novo napravo. Stara naprava je bila NUVI 250W, nova pa NUVI 1390T.

Hvala in LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Current.gpx odpri v Mapsourcu in potem z Mapsourcom uvozi priljubljene v novega Nuvija.

Že prej bi lahko uporabil Mapsource, da bi iz starega nuvija izvozil priljubljene...
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Jaz bi isto stvar rad naredil in sicer iz Nuvija 660 bi jih prenesel v Nuvija 1300 . A pojavil se je problem. V 660 je samo datoteka GPX velikosti 8kb. Druge datoteke Curent nenajdem , tudi mapsource mi napiše da v napravi ni waypoints. Kako še lahko rešim situacijo ,saj je v starem Nuviju precej točk ki jih ne bi rad izgubil. LP
1362301-GPX.png
 

Priponke

  • 1362301-GPX.png
    1362301-GPX.png
    275,4 KB · Ogledi: 293
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Mogoče nima waypointov, ampak imp POI.
Iz mape POI prekopiraj datoteke z .gpi končnico v novo napravo.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Tudi to ne gre ker v tej mapi imam samo originalne radarje in POI točke ki sem jih naložil z POILoaderjem.Evo še slika diska
1362307-GPX.png
 

Priponke

  • 1362307-GPX.png
    1362307-GPX.png
    116,5 KB · Ogledi: 316
I

Izbrisan uporabnik #488

Ti sploh nimaš mape gpx
smile-1.gif


Naredi na "roko" to mapo ..\garmin\gpx\

Bo potem sistem iz temp fajla tja not prekopiral.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Snecer hvala . Uspelo , sedaj so priljubljene tudi v mapsourcu in pripravljene za v drugi nuvi .

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mapo si pa očitno nekoč pobrisal na roko a ne.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Podoben problem. Iz 760 sem shranil priljubljene Current.gpx in če jih dam v 2460 mi jih kaže med usemi drugimi radarji in želežniškimi prehodi itd... Kam jih lahko dam, da bodo priljubljene moje točke posebej? OZ, ker mam od scenerja radarje itd... lahko vse iz tiste originalne mape gpx vse pobrišem?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Naši radarji so v foramtu .gpi v mapi POI, očitni nisi ok nalagal.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Radarji so v POI.

Še vedno ne gre tako kot bi rad. Radarje ki jih je garmin mel že prednaložene v mapi GPX četudi sem jih umaknil v rar datoteko mi jih garmin še vedno najde če grem KAM, priljubljene, Vse priljubljene.
V category 1 imam 1 skriti radar, v Naslov pa imam priljubljene ki sem jih sam shranil.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
current.gpx garmin zgleda da sma ustvari??? ali ne vem kak se mi zopet prikaže, ko jo zbrišem iz njega. Še malo bom probaval. Datoteko zbrisal ene 3x in še vedno je tam kjer je bila, in enako velika kot je bila,samo datum spremenbe je današni in ura je trenutna.

Nasledna proba. Origina current sem preimenival v current2, mojo kopijo iz 760 pa v current. Zadeva je popolnoma enaka, ne najde mi starij priljubljenih, najde pa mi vse priljubljene.

Sedaj izbrisla original current gpx in pustil staro current.gpx iz 760. Kaj se bo zgodilo??
Neverjetno, v current.gpx so se našle zadeve ki jih prej sploh nisem imel notri. Sedaj je notri tisto kar je original, ki pa vem da sem ga zbrisal!! Nič mi ni jasno, razen tega da bo hitrje upisati vse priljubljene še 1x kot pa naštudirati od kod se zadeve kr pojavijo...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi se rad vseh znebil potem naredi hard reset oziroma clear non vol in ti izginejo.
Potem pusti v mapi GPX Current.gpx,ki jo nuvi sam ustvari.
Iz nuvija 760 kopiraj current.gpx na namizja in ga tam preimenuj v Current1.gpx in daj na tvojega nuvija zraven current.gpx.
Nuvija izklopi in po ponovnem zagonu boš imel vse priljubljene kot jih imaš na 760.

Lahko pa si še tukaj prečitaš kako obnovit Priljubljene