na naprave ne vidim karte

Thaman001

Zelenc'
6. jul 2011
3
0
1
Prosil bi, če lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom pri naslednjem problemu. Kolegu sem obljubil, da mu bom posodobil karte na njegovi napravi, ima navigacijo Garmin Nuvi 1490t, trenutno naložene karte pa CN 2011 in 3.20 AR, vse to na sami napravi, ki ima 4Gb prostora. Problem se pojavi, ker ko na samem računalniku odprem mapo naprave Nuvi, ni vidna mapa CN2011 ampak samo Ar 3.20 (sklepam po velikosti img. datoteke). Se pravi v mapi Moj računalnik po ogledu naprave nuvi, pokaže da je zasedeno nekje 3,3 od 4Gb, ko pa pregledam samo napravo je skupna velikost vseh datotek pod 0,5Gb --->torej po mojem sklepanju ni vidna mapa z CN 2011. Imam tudi nastavljeno v Win 7 prikazovanje skitih map, tako da to ne more biti vzrok. Prav tako ko odprem Map Source ni vidni zemljevidi iz CN 2011, ampak samo zemljevidi iz AR 3.20.

Razmišljal sem že da bi vse te ''vidne'' datoteke kopiral na računalnik formatiral napravo in nato te datoteke kopiral nazaj na napravo in z Mapsourcem naložil nove karte. Mislite, da bi to šlo, saj ne bi rad vrnil naprave brez kart namesto, da mu naložim nove.
Hvala za vsako pomoč

P.S. Odpiram novo temo, ker nisem nikjer zasledil razprave o tem problemu, če pa je je podobna tema že odprta se opravičujem .
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V raziskovalcu omogoči pogled skritih in sistemskih map ali inštaliraj totalcmd in potem boš na Garminu videl mapo System v kateri je skrit CNE 2011.
smile-1.gif
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Najprej na svojem računalniku ugotovi katere zemljevide imaš sploh naložene (nekaj očitno imaš, če imaš Mapsource). In potem, če boš nalagal preko Mapsourca poskrbi, da bodo ti zemljevidi ustrezno odklenjeni za dotično napravo.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kot ti je tudi @Janch svetoval najboljše in najlažje delo je s total commander . V nastavitvah obkljukaj prikaz skritih datotek in map .
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
V vsej svoji dolgoletni karieri nisem potreboval comanderja. Vedno delam z Raziskovalcem/Explorerjem in nisem imel težav.
Je pa že večkrat bilo omenjeno, da je potrebno označit prikaz skritih in sistemskih map ter datotek.
zmaga.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
se strinjam, ampak manipulacija pogleda map v raziskovalcu je za nekatere večja znanost, kot enostavno inštalirat commanderja. Večina vklopi samo pogled skritih map in na sistemske enostavno pozabijo. (primer kolega zgoraj)
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Fantje, če ne znate nastaviti niti prikaza skritih in sistemskih map potem vam svetujem, da sploh ne posodabljajte kart ampak raje dajte komu, ki obvlada pa mu daste 20 evrov za nagrado.

Ni treba naložiti samo karte ampak je treba recimo za pravilen prikaz AT dodati še Kamacov dodatek, pa treba je najti pravo jcv datoteko, pa radarje, pa zadevo pravilno odkleniti,...

Skratka za nekoga, ki ne zna je to cel dan dela pa še vprašanje, če bo delalo tako kot je treba...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Joj ,joj kaj pišeš ? Ni treba naložiti samo karte ampak je treba recimo za pravilen prikaz AT dodati še Kamacov dodatek,
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Res je , na starejših modelih Nuvijev brez teh popravkov hiš v naseljih , razen Lj in Mb , ne vidiš tlorisov hiš . Brez popravkov sem dosedaj videl delovanje samo na seriji 1xxx .
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Za starejše modele nuvi-je in starejše mape - karte obstaja uraden file, ki se imenuje DEM je pa cca 12 MB velik .