Nuvi 2455 ne najde map

sigor

Zelenc'
4. maj 2009
5
1
3
MB okolica
Pozdravljeni,
prosim za pomoč. Na nuvi 2455 sem namestil City Navigator EU NTU 2019 30. Na napravi imam v mapi .System datoteki gmapbmap in gmapsupp (to naj bi bila karta South), na SD kartici pa v mapi Map datoteko gmapsup1 (karta North).
Naprava ob zagonu po izpisu "Nalaganje zemljevidov" večkrat zamrzne, ob ponovnem zagonu pa najde samo tisto karto na SD kartci. Ozadje je sivo, torej ne najde gmapbmap in tudi ne karte South, ki je na napravi. To vidim, ko mi pod Moji zemljevidi napiše da je naložena samo karta ALL Notrh, tista ki je na kartici.

Kaj delam narobe?
Hvala v naprej za pomoč.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.519
1.717
113
toti Maribor
In to bo trajalo tako dolgo, dokler ne boš tiste v mapi .System preimenoval v gmapprom.img. Zapomnite si v mapi .system bere samo gmapprom, v mapi "map" pa karkoli, samo da ima končnico img.
 

sigor

Zelenc'
4. maj 2009
5
1
3
MB okolica
Ne vem ali je še kaj narobe, zemljevid je izrisan v sivih odtenkih, nič ni zelene barve, vode pa so modre in glavna cesta rumena. Je lahko težava v gmapbmap?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.696
5.324
113
Shrani mapo Gpx (priljubljene itd) resetiraj garmina (prst zgoraj desno ko ga prizges) in potem povej

Gpx das potem nazaj kjer si jo dobil!
 

AndoD

Zelenc'
24. jul 2019
5
0
1
Zdravo!
Ker je že odprta tema glede Garmina 2455 me prosim zanima kako preneseš že kreirano gpx datoteko poti v napravo. Poizkušal sem na vse načine (kreiranje mape in kopiranje datotek v to mapo NewFolder, kopiranje v mapo GPX, kreiranje map na zunanji kartici,... vendar nisem bil uspešen oziroma se mi nikjer pot ne pokaže naj bi se pod opcijo (Načrt potovanj). Če ima kdo izkušnjo s tem bi bil zelo hvaležen za pomoč.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.519
1.717
113
toti Maribor
Ne gre. Najlažje je, da si pošlješ poi točke na napravo in sicer po vrstnem redu z imeni 1,2,3 itd. Nato samo v "moje poti" skreiraš iz njih novo pot.
 

AndoD

Zelenc'
24. jul 2019
5
0
1
Res hvala za odgovor, bom poskusil. Me pa zanima katere Garmin naprave starejše in novejše so tiste katere prikazujejo gpx datoteke.
 

AndoD

Zelenc'
24. jul 2019
5
0
1
Razumem, vem da sem pri enem modelu Garmina samo kopiral gpx datoteko v gpx mapo na Garminu in sem jo takoj videl pod routes.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.519
1.717
113
toti Maribor
Zdaj jaz osebno sem navajen, da vse rute delam direktno na napravi. Probaj se malo poigrati z Base Campom. Omogoča nešteto opcij.
 

AndoD

Zelenc'
24. jul 2019
5
0
1
Hvala velja, je kakšno praktično navodilo (primer) uvoza gpx datoteke iz base camapa oz. Mapsource na napravo in konfiguriranje na napravi.