Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Vsi tisti ki imate dovoljenja za popravljanje na map creator ste res strokovnjaki - (žalostno) kdo vam je dal, v Cerklje na Gorenjskem je krožni not (map creator) od november 2019, pa ga še vedno ni v garminu zemljevidu zadnji ntu ali nt europe, ali so vam dali da delati njihovo delo (od ponudnika HERE) ali pa proti plačilu pomagate, zakaj pa traja toliko časa da pride do določenih zemljevidov ? 46.2501, 14.4862 . Hvala za NIČ.
Poglej priponko 43530

Precej nemarna "obtožba".

Here mape so OK, če pa garmin od njih kupuje stare, neažurne pa je to njihov oziroma tvoj problem.

To ceste sem jaz vrisoval v Here, 500 EUR so mi dali.

klovn.png


Obrni se torej na Garmin pa tam solzno otresaj svoje težave.

Lahko pa začneš uporabljat zemljevide OSM, ki so brezplačni in kjer lahko brez tečnobe brezplačno pomagaš skupnosti....

akano1.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790 in krko

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsi tisti ki imate dovoljenja za popravljanje na map creator ste res strokovnjaki - (žalostno) kdo vam je dal, v Cerklje na Gorenjskem je krožni not (map creator) od november 2019, pa ga še vedno ni v garminu zemljevidu zadnji ntu ali nt europe, ali so vam dali da delati njihovo delo (od ponudnika HERE) ali pa proti plačilu pomagate, zakaj pa traja toliko časa da pride do določenih zemljevidov ? 46.2501, 14.4862 . Hvala za NIČ.
Poglej priponko 43530
Če si zemljevide pošteno plačal se obrni na prodajalca, če si jih "ukradel" nimaš kaj jokat!

Lahko pa se prijaviš Garminu in jim za pol našega plačila to delaš - verjemi bogat boš prej kot rečeš Kacin ne laže.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Pozdravljeni, sem šla gledal za nazaj in prišla do 14 strani, seveda sem primerjala wego here - map view , map creator, garmin basecamp kjer je not EU ntu in nt, pa vidla da dosti fali ali narobe, kot tudi realno ko se vozim okoli ni pravilno, kar z alter te strani kdo vnaša ni čudno, sedaj pa ne vem ali vi delate, dodajate napačno ali so oni Here tok butasti da vam verjame in potrjuje za vnos v system. Nekaj se bo moralo spremeniti, imam pa LMT karte in niso iz nekih pašnikov kot se na alter imenuje, če smo kupili garmin naj bodo mape kar se da točne, res da z zamikom 9 mesecev ali 10 let. Ne pa da se dela na temu izboljšanju pa še vedno isto ali napačno. Sem pa posredovala na Here support, čakam na odgovor . Lep dan naprej
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pozdravljeni, sem šla gledal za nazaj in prišla do 14 strani, seveda sem primerjala wego here - map view , map creator, garmin basecamp kje je not EN ntu in nt, pa vidla da dosti fali ali narobe, kot tudi realno ko se vozim okoli ni pravilno, kar z alter te strani kdo vnaša ni čudno, sedaj pa ne vem ali vi delate, dodajate napačno ali so oni Here tok butasti da vam verjame in potrjuje za vnos v system. Nekaj se bo moralo spremeniti, imam pa LMT karte in niso iz nekih pašnikov kot se na alter imenuje, če smo kupili garmin naj bodo mape kar se da točne, res da z zamikom 9 mesecev ali 10 let. Ne pa da se dela na temu izboljšanju pa še vedno isto ali napačno. Sem pa posredovala na Here support, čakam na odgovor . Lep dan naprej
Torej se na prodajalca oz. Garmin obrni.
Mi nimamo nič s tem - v bistvu nas kar nekaj čez dve in več let sploh ne dela tega, prej pa smo delali za lastno zabavo in užitek BREZ KAKRŠNEGAKOLI PLAČILA, ker so nam šle napake na živce - za nami pa so z gugl satelitskimi posnetki POPRAVLJALI INDIJCI! Lahko se sama prijaviš v njihovo skupino - če rabiš invite nam daj mail.
Kapiš?
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Hvala za odgovor, Poglejte: če nekdo ustvarja zemljevide, to se pravi zunanji userji - pomagajo in pa Here, dodaja v svoj system in ostali ponudniki kupijo od njih in je že v začetku zanič mapa, fail, netočni podatki, manjkajoči, tako userji dobijo na Igo, Garmin, avtomobilske mape stare in netočne. SE STRINJAVA
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Hvala za odgovor, Poglejte: če nekdo ustvarja zemljevide, to se pravi zunanji userji - pomagajo in pa Here, dodaja v svoj system in ostali ponudniki kupijo od njih in je že v začetku zanič mapa, fail, netočni podatki, manjkajoči, tako userji dobijo na Igo, Garmin, avtomobilske mape stare in netočne. SE STRINJAVA

Garmin kupuje zemljevide od tretjih oseb (prej Navteq, sedaj Here) in če slabo kupi, imajo kupci slabo robo, tako preprosto je to.

Obrniti se moraš na Garmin in ne na Here creatorje, ki z Garminom nimajo prav nobene veze.

In kot je povedal kolega, ne vem če še kdo od "nas" sploh kaj popravlja za Here, jaz ne vnašam ničesar več. Do nedavnega sem jih vnašal radarje pa so frajerji ukinili možnost vnosa (lol), tako da smo končali...

Popravljam in dodajam pa tukaj


Precej boljši produkt in preprost
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
narobe ste razumeli: če greva pogledat to stran ste tisti ki imate - ste imeli dostop do map creatorja , potem ste pomagal HERE za vnos, to je cca 9 let in do danes ste pomagal HERE, to se pravi če oni dobijo napačno v svoj system, ne more dobiti Garmin, IGo, itd PRAVILNO, nisem pisala na here creator , ampak nasplošno na Here, Saj za Slovenijo je tako.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
  • Všeč mi je
Reactions: luciano
15. jan 2019
3.459
1.085
113
narobe ste razumeli: če greva pogledat to stran ste tisti ki imate - ste imeli dostop do map creatorja , potem ste pomagal HERE za vnos, to je cca 9 let in do danes ste pomagal HERE, to se pravi če oni dobijo napačno v svoj system, ne more dobiti Garmin, IGo, itd PRAVILNO, nisem pisala na here creator , ampak nasplošno na Here, Saj za Slovenijo je tako.

Here ima pravilno vrisano, saj sem ti gori dal sliko.

A garmin očitno ne kupuje zadnjih map...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
narobe ste razumeli: če greva pogledat to stran ste tisti ki imate - ste imeli dostop do map creatorja , potem ste pomagal HERE za vnos, to je cca 9 let in do danes ste pomagal HERE, to se pravi če oni dobijo napačno v svoj system, ne more dobiti Garmin, IGo, itd PRAVILNO, nisem pisala na here creator , ampak nasplošno na Here, Saj za Slovenijo je tako.
Še enkrat - z naše strani je bilo v sistem vnašano 99,9% natančno (no ena izjema je včasih malo po svoje kaj vnesla, ampak smo spet popravili). Potem pa so naše vnose preverjali in potrjevali v sistemu Indijci s primerjanjem s satelitskimi posnetki in pokvarjali pravilne vnose po svoje!
Recimo jaz sem jim 80% cest na Zanzibarju vrisal - pa po treh letih še ni bilo nič popravljeno/potrjeno.

Jaz sem zaključil z njimi!
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Karta NTU 2021.30 ne kaže prav omejitev, nekaj je popravljeno, nekaj še pa treba.
Gledam pa v Map Creator, tam pa je vredu. Ne vem, če niso mogli vse popraviti za NTU 2021.30 .....
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Torej, gre za smučišče Cerkno, na njem je naslov Gorenji Novaki 79. Navigacije na ta naslov so v večini "bohpomagej" oz še hujše, če jim slučajno verjameš. Peljejo te tja, kjer tudi obrnt ne moreš, kanali na cesti so pa tako globoki da gre sprednje kolo od traktorja notri. Pa peljejo te po ali po gmajni ali po smučišču.Prilagam nekaj slik.
Prva slika je lokacija, kamor moraš priti da si na pravi poti. To je edina zanesliva vzdrževana, asfaltirana cesta za na vrh, v vseh letnih časih.
Must location.PNG

Druga je edina pravilna pot.
google Medvode - Na Kresu- Gorenji Novaki 79 - Correct.PNG


Od tle naprej je pa vse narobe

google Medvode - Gorenji Novaki 79 - Wrong 1.PNG

here we go - medvode - Zelezniki - Gorenji novaki 79 - Wrong.PNG


here we go - medvode - Zelezniki - Gorenji novaki 79 - Wrong.PNG

here we go - medvode - Gorenja vas - Novaki - Gorenji novaki 79 - Wrong.PNG


Slike so iz google mapsa pa here we go, pa via michelin tudi pelje narobe. Kot sem rekel, iz vseh smeri moraš najprej priti na tisto veliko parkirišče ki je hkrati tudi križišče in potem tako kot je na drugi sliki okrog. Vse ostalo je narobe.

Če kdo ve kako se to popravi pa če ima čas pa voljo bo nekdo zelo hvaležen. Oz jih bo več, ker se ne bodo več zaplezali. Ali pa če ima kdo nasvet kam naj tole pošljem v popravo.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Pozdravljen,

mislim, da tu ne boš našel več nobenega, ki bi se s tem želel ukvarjati.

Ta projekt "Popravki" je počasi in z leti zamrl.

V preteklosti sem se (pa tudi nekateri ostali uporabniki) z veseljem ukvarjali s takimi izzivi in jih popravljali, sedaj pa temu ni več tako Z leti enostavno izgubiš voljo in energijo, da bi 5x vnašal isto spremembo. HERE je večkrat "nadgrajeval" svoj portal za vnašanje popravkov (HERE MAP CREATOR) in vmes so se zgubljali nekateri naši vneseni podatki, ki jih ni bilo malo (npr. samo mojih vnosov je bilo preko 1.400 za Slovenijo in preko 300 za Hrvaško).

Ob večkratnem pisanju na HERE podporo in večkratni obrazložitvi ene in iste težave, se ti enostavno ne da več :)

Če pa ti je (ali komu drugemu) res do tega, da se podatki v zemljevidih popravljajo, mi piši na ZS in povezal te bom z osebo v Zagrebu, ki je odgovorna za support v Sloveniji. Poznati moraš le hrvaški jezik (pisno in včasih tudi ustno) ter imeti moraš zelo dobro razvite sposobnosti risanja, pisanja, označevanja... največ pa moraš imeti živcev in potrpljenja, ker včasih traja tudi več kot 2 tedna, da ti odgovorijo...
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Torej, gre za smučišče Cerkno, na njem je naslov Gorenji Novaki 79. Navigacije na ta naslov so v večini "bohpomagej" oz še hujše, če jim slučajno verjameš. Peljejo te tja, kjer tudi obrnt ne moreš, kanali na cesti so pa tako globoki da gre sprednje kolo od traktorja notri. Pa peljejo te po ali po gmajni ali po smučišču.Prilagam nekaj slik.
Mogoče ti to pomaga, urejanje cest na google.maps
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113