Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
68
6
8
Kranj
Pozdravljeni
To je že tako stara tema, da ne vem, če bo sploh še kdo odgovoril na moj zapis.
Namreč, stalno se vleče ena napaka do hišne številke Okroglo 8, občina Naklo. Garmin te zapelje skozi vas kjer prideš v gozd od tam naprej je pa še cca 150 m izključno gozdna peš pot. Imam pripravljen zemljevid s koordinatami pravilne poti (je bilo že kar nekaj reklamacij zaradi zavajanja Garmina) prilepljeno slikico, in vrisano pravilno pot. Zdaj ne vem ali za to še kdo od zgoraj navedenih skrbi za te popravke, ali jih pošljem kar na Garmina v Šenčur? 11 let je le lepa doba, za vprašati se če kdo še vnaša popravke poti.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Načeloma se več ne ukvarjam z vnašanjem popravkov, ampak kakšno izjemo še naredim, če imam čas in tisto malo volje ;)
Smer, bo takole ok? (črtkane črte - pešpot)

Zajeta slika.PNG
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz bi pa samo dodal, da z zadnjimi zemljevidi (Q2, Q3 2023), ki jih uporabljam v raznih aplikacijah in podrobno spremljam stanje, da so omejitve na AC na določenih krajih povsem zgrešene. Ko se pelješ recimo iz Kopra proti Ljubljani, se nekje pred Postojno omejitev iz 130 km/h kos zniža na 80 km/h in tako je zelo dolgo...

Tudi, ko se pelješ iz izvoza Unec na AC proti obali, je nekje omejitev 80 km/h... čeprav je 130 km/h. Poleg tega ni vrisane omejitve hitrosti 100 km/h, ki je od Unca do Postojne....

Skratka - nekdo (po možnosti kdo iz tujine, ki sploh ne ve, kje Slovenija je) se je spet igral z omejitvami na naših AC :rolleyes:

Nekajkrat sem tudi sam popravljal, bilo je ok vse do nekje Q1 2023, sedaj pa vidim, da je polom....

Nočem niti preverjat, kako je z ostalimi deli AC ali pa še huje, po mestih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ve mpgpče kdo, kako dolgo rabi google, če prijaviš napačno cesto in da to porihtajo? Jaz čakam že 2 tedna in ni duha ne sluha o odgovoru..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Iz izkušenj google prijav ne jebe 5%. Popravijo, ko/če od dobavitelja dobijo porpavke in to je to. V mojem primeru, ko je nastalo novo krožišče in sem jim to prijavil, so rabili 1 leto za posodobitev zemljevida oz. sprememba je bila vidna leto in pol kasneje kot pri ostalih ponudnikih zemljevidov. Da je še bolj smešno so imeli na streetviewu ves ta čas posnetek novega krožišča.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Sej na google in here, OSM lahko sam najdeš napako in jo sam popraviš. Kako narediti pa najdeš navodila.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
s_samotar , kolikor vem, lahko za gmaps prijaviš napako, ampak popraviti pa jo morajo oni...

Al kako si mislil, da jo lahko sam popraviš?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Vem da sem popravljal neke napake, sam vsi zemljevidi so mi enaki. Možno da oni pa nimajo te možnost. Pa popravi na drugih mapah, pa sej vsi ne
uporabljamo gmaps.
Sem zdaj poskusil.
Na telefonu dol pritisk kar manjka, da se pokaže okenček in prijavi težavo pol je pa cel kup možnosti...
Izpolnil, poslal in...odgovor od Googla:
Vaš predlog je v pregledu. Hvala, ker ste nam posredovali svoje informacije.

Ko bodo spremembe objavljene, vas bomo obvestili
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ve mpgpče kdo, kako dolgo rabi google, če prijaviš napačno cesto in da to porihtajo? Jaz čakam že 2 tedna in ni duha ne sluha o odgovoru..
Moje izkušnje - pa sem nekaj časa kar dosti prijavljal - so zelo različne. Velja za Google in TomTom.
Nekatere stvari so popravljene zelo hitro (v nekaj urah), nekatere v nekaj dneh/tednih, nekatere pa (čisto nerazumljivo) nikoli.
Res ne vem, ali to počnejo naključno ali imajo kakšno logiko (več prijav, višji ugled prijavitelja, pomembnost ceste ...). Vsekakor sem doživel že vse zgoraj omenjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners