Zamenjava baterije na starem telefonu

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ali je smiselno zamenjat baterijo na note 9 (4 leta starem telefonu), strošek 60-70€ (baterija + delo)
Baterija bi naj bila original. Bolj me skrbi, da ni kaka stara, ki je skoraj isti letnik kot telefon in bo čez pol leta enak problem.

Je kdo to naredil in mu telefon spet živi normalno za naslednje leto ali dve... ?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Jaz sem pred dvema letoma menjal baterijo na mojem Huawei P10, takrat star 3 leta, sem še do enega manjšega serviserja GSMov,
in mi je prodal "oem" baterijo nekega proizvajalca...

Zamenjava baterijo in ko mi pride na 30-40% mi telefon ugasne, mu reklamiram, je imel še eno enako na zalogi, zamenjava dela dan dva,
pride do 20% se spet ugasne, on meni trdi da so te baterije dobre in da nima težav in da moj telefon uničuje baterije...

Pobrskam na netu, najdem nekega prodajalca iz Goriškega konca, ki prodaja original baterijo za P10, nesem k temu ki mi je une prodal
da mi zamenja, dobim vrnjeno kupnino za baterijo... in mi trdi da bo s to baterijo isto...

Sedaj sta že dve leti minili, baterija še dela skoraj kot nova in še nimam potrebe po menjavi telefona (dela super fotke, baterija zdrži cel dan).

Iščem dober in razmeroma ugoden telefon s stylusom, ampak ne dam jurja zanj :rolleyes:

Ja, če dobiš original baterijo in da ni stara, se splača, strošek proti novemu telefonu je sitnica.
Na bateriji piše datum proizvodnje.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
Ali je smiselno zamenjat baterijo na note 9 (4 leta starem telefonu), strošek 60-70€ (baterija + delo)
Baterija bi naj bila original. Bolj me skrbi, da ni kaka stara, ki je skoraj isti letnik kot telefon in bo čez pol leta enak problem.

Je kdo to naredil in mu telefon spet živi normalno za naslednje leto ali dve... ?
Če boš potreboval zamenjavo mi lahko sporočiš (50€).
Moje izkušnje z baterijami so ok. Ampak imam zanesljivega dobavitelja baterij. In ja...za Samsung dobim original baterije.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
apple je problem.....nisem še videl res prave original baterije, ki bi jo lahko dobil izven pooblaščenih kanalov.
Vse so fejk. Vsaj po mojih izkušnjah.

Recimo za "kitajce" (xiaomi, huawei, oneplus...) brez problemov dobiš original baterije. Tudi za Samsung. Apple pa ne.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Original na servisu je z menjavo nekje 115 eur, tam gledam po netu menjajo dugi med 50 in 60 EUR. Hudič kaj narediti? Če je slab ponaredek je škoda vsakega evra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
115 vs 700 ali še več, se mi ne zdi drago.
115 proti 60 je pa gemblanje, kjer lahko 60 vržeš vstran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Iscite original... Jaz sem enkrat za svojo Xperio iskala. Je bila tudi ene 3 leta stara, ce ne vec. Originala ni bilo vec za dobiti, nasla le na ebayu ali kje en sam samcat ponaredek. Sem si mislila, kaj cem drucga... Razstavila telefon, vzela staro baterijo ven in jo primerjala z novo... Ponaredek 2x debelejsi. Telefona se ni dalo zapreti nazaj. Kapaciteti sta bili enaki, sem prav pazila, da bo ja vse cimbolj enako... Vrgla v smeti, sla po nov telefon. Tako da ce se le da, original, pri ponaredkih pa pripravljenost na nakup novega. Za vsak slučaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Škoda, da so proizvajalci, ki so delali povsem solidne telefone z dobrimi baterijami pocrkali, na trgu pa je ostal krš. Za poletno potovanje sem privlekel ven HTC One, star 9 let, napolnil, vstavil simko ciljne države in uporabljal za hot spot. Telefon sem do upokojitve uporabljal cca 5 let. Potem pa še zmeraj, ko sem moral "boljše" telefone dati na servis. Pa še en otrok slabo leto. Baterija je še prva, sedaj je pozabljen ležal vsaj eno leto in mu ni škodilo, da se je najbrž globoko spraznil.
Če je telefon soliden in zadošča, bi jaz v koži OT šel v menjavo baterije.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Podobna izkušnja sicer z eno starejšo kamero. Original baterija je bila 2x cena od vrednosti kamere in sem iz Nemčije kupil poceni neoriginal baterijo, ki je delala slab mesec dni. Škoda denarja...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Podobna izkušnja sicer z eno starejšo kamero. Original baterija je bila 2x cena od vrednosti kamere in sem iz Nemčije kupil poceni neoriginal baterijo, ki je delala slab mesec dni. Škoda denarja...
Ja, tudi jaz sem se že nategnil z neoriginalnimi baterijami za notesnike itd... vendar je bila v primeru telefona, originalna baterija malenkost dražja od neoriginalne, katero mi je ponujal serviser... bila je 30€ z dostavo, več kot opravičen strošek. Medtem ko so drugi po Ljubljani za baterijo hoteli 2x toliko.

Baterijo sem dobil pri tem prodajalcu https://www.outletshop.si/

smrkec
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Trenutno je 2,5 let star iphone Xs na 83 procentov baterije. Zdrži cel dan brez problema. Do 3 leta starosti bom čakal, potem pa menjava. Original baterija ali telefon. Mi pa drugače sama velikost za žep odgovarja, zato na večjega nebi šel. Vidim pa tak za en hurac, da je isto ali imam mini varjanto 13 ali pro max. Za vsako moram rezervne oči gor dat. Kar se funkcij in hitrosti tiče, pa tak ni neke razlike. Zadeva po XY letih dela kot prvi dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Baterijo sem uspel sam zamenjat:cheer:
Naročil pri eni od zgoraj omenjenih trgovin. Prišla je res extremno hitro, naslednji dan... v primerjavi s staro, deluje, da je res original.
Kljub res pazljivemu ravnanju, mi je uspelo na enem vogalu počit steklo:jok: ampak se ne vidi, ker je v ovitku ;)

Se je pa zgodilo, kar sem bil v dvomih od začetka - baterija je letnik 2020. Napolnjenja je bila na 17%. Upam, da 2 leti zdrži, potem bo pa menda že čas za nov telefon:) Trenutno se prvič polni.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
Baterijo sem uspel sam zamenjat:cheer:
Naročil pri eni od zgoraj omenjenih trgovin. Prišla je res extremno hitro, naslednji dan... v primerjavi s staro, deluje, da je res original.
Kljub res pazljivemu ravnanju, mi je uspelo na enem vogalu počit steklo:jok: ampak se ne vidi, ker je v ovitku ;)

Se je pa zgodilo, kar sem bil v dvomih od začetka - baterija je letnik 2020. Napolnjenja je bila na 17%. Upam, da 2 leti zdrži, potem bo pa menda že čas za nov telefon:) Trenutno se prvič polni.
Se zgodi da kej poči če ni prave opreme