Zakaj taka gužva na AC v oktobru?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Tam delajo priključek Šmarje. Sicer mini ovira, sam ob taki masi prometa je to dovolj, da se lepo zagužva. hanzi bo sicer rekel, da ne, sam takle mamo.
Včeraj so sredi prometne konice na severni obvoznici na odstavnem pasu odstranjevali neko crknjeno vozilo (smer proti Zadobrovi). Razen utripajočih lučk vleke in Darsa ovire ni bilo. Posledica: en ali dva km hitre kolone na isti polovici ter stoječa kolona na nasprotni strani vse do tunela Golovec. Dež ni padal. Danes je padal precej močno, vendar je bila kolona krajša, ker ni bilo nobenega firbcanja.
Masa prometa je enostavno prevelika in že samo bežno firbcanje na počene gume lahko ob konicah povzroči 10 km zastoja.
Da ne omenjam zdajle ob tem dežju, Ljubljana stoji vsepovsod v vse smeri.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.673
1.588
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ko sem jaz imel do sluzbe 7 km, sem se vecinoma vozil s kolesom, razen ob dezju. Tako da cestitam, identificiral si se kot del problema.

Tudi ob minusu ali snegu? Svaka čast drugač, večina je preveč razvajena.
zmaga.gif

Po snegu ne, samo to je ocisceno v enem dnevu. Po premrzlem tudi ne. To znese na koncu ene 80% delovnih dni na kolesu.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
V Aut imajo to urejeno, na AC ni gužve, JP laufa....sem se peljal z vlakom pred tednom-dva, enkratno imajo urejeno, postaje v nulo spedenane proti našim katastrofam. Salzburg JP - avtobusi na štrom, da ne onesnažujejo ozračja, promet tekoč, parkirišča ugodno....
Ni da ni......
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
obisk je bil čisto nakjučne narave, spontano sem šel obiskat kolega gor, 4 dni...tako..

tako, da ne vem kaj bi "drugače" pomenilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.364
5.872
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa eden malo prepozno bremzajo in potem se zadaj poderejo domine. Možno celo tako da se zadeva zadaj ustavi. Najbrž so res študentje krivi. Koliko % se jih sploh vozi z JP.

A nisi ti zadnjič pametoval, kok mal je prometa iz Dolenjske? Sem se danes zjutraj nate spomnil, pa sem ti hotel slikat....Samo 80 znak je postavljen pa mal lučke utripajo pa stoji vse do Višnje gore, ti si mel pa ene bistre ideje pol AC zapret.
Boš rekel da ga je več kot pa iz primorske ali štajerske. Dajmo zvohat podatke.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Zanimalo me je, ali so tvoji obiski Avstrije omejeni le na izlete v Ikeo in predbožični Salzburg ali Dunaj, ali se kaj pogosteje zapelješ preko meje? Zmotilo me je namreč tvoje prepričanje, da Avstrijci na AC nimajo gužv...
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Verjetno je ciljal vsaki teden ali pa dnevno. Jaz se dnevno vozim po Avstriji in je na AC kar guzva. In to vedno vecja. Folk se seli ven iz vecjih mest na dezelo. Za ceno stanovanja v Grazu dobis v okolici (30-40km) ze hiso.
JP pa je res boljse urejen in boljse laufa...v vecjih mestih seveda. Da pa iz periferije prides v mesto je pa isto sranje kot pri nas. Zaradi tega se 90% mojih sodelavcev vozi v sluzbo z avtom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.364
5.872
113
pri taščici
Pa še glede JP. Sem nekoč že pisal. Mogoče bi zadevo rešil krožni bus po obvoznici, ki bi ustavljal ob večjih vpadnicah.

Če greš v leclerc od smelta , bi najbrž hitreje prišel od smelta po obvoznici kot pa preko centra.
Kako pa sedaj urediti postaje ob obvoznici pa naj drugi tuhtajo. 6 busov v konici bi zagotovilo avtobus vsakih 15 minut najbrž ( v obe smeri, obvoznica ima 30 km, če vozijo s 45 kmh povprečno so v 3/ 4 ure okrog.
pa avtobus s sedišči zaradi hitrosti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
še bolj pošteno bi bilo, da se zaračunava uničevanje cest glede na težo vozila in hitrost

bi se avtomobilisti bolj ali manj zastonj vozili

Ker imam ravno nekaj malega časa
smile-1.gif


Najmodernejši kamion (Euro 5 ali boljše), ki recimo 2x tedensko prevozi AC med Šentiljem in Vrtojbo na letni ravni za cestnino plača cca. 50x več, kot avtomobilist plača za celoletno vinjeto. Pri starejših kamionih je ta razlika na letni ravni večja, recimo da te jajce plačajo 80x več, kot stane vinjeta. Ob bolj pogostem prečkanju Slovenije seveda plačajo toliko več.

In ja...AC pa uniči ne vem koliko 1000x bolj, ampak vseeno...a naj zaradi tega plača ne vem koliko 1000x več?

Za kamione cestnina na omenjeni relaciji pri stroških vožnje (upoštevajoč cestnino in porabo, recimo okoli 25l/100 km) predstavlja med recimo 40% (novi kamioni) in 60% (stari kamioni) stroškov. Ja, ni prav, da sem za obojne uporabil enako porabo, ker stare jajce tudi trošijo več, ampak naj bo tole dovolj za približno predstavo. Za povprečnega Slovenca pa strošek vinjete predstavlja recimo takole preko palca 10%.

1 šleper uniči cesto toliko kot 50.000 avtomobilov...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa še glede JP. Sem nekoč že pisal. Mogoče bi zadevo rešil krožni bus po obvoznici, ki bi ustavljal ob večjih vpadnicah.

Če greš v leclerc od smelta , bi najbrž hitreje prišel od smelta po obvoznici kot pa preko centra.
Kako pa sedaj urediti postaje ob obvoznici pa naj drugi tuhtajo. 6 busov v konici bi zagotovilo avtobus vsakih 15 minut najbrž ( v obe smeri, obvoznica ima 30 km, če vozijo s 45 kmh povprečno so v 3/ 4 ure okrog.
pa avtobus s sedišči zaradi hitrosti.

Pa BUS pas skozi Golovec ....
rolleyes-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zakaj taka gužva na AC v oktobru?

Ker gorivo še vedno ni po 8 ali10 evrov liter, kolikor bi najmanj moralo biti, da bi se promet umiril, stabiliziral, zmanjšal na normalno raven.
Ker edino s tako visoko, šokantno ceno se bi dalo ustaviti nenehno vozikanje Slovencev sem ter tja.
Slovencu namreč spremeniš zakoreninjeno navado le, če ga resno udariš po žepu.
In to ga moraš vsak dan znova, drugače se ga prav nič ne prime...

Niti en narod na svetu nima v svoji prioriteti daleč na prvem mestu avto.
Niti en narod na svetu ni raje občasno lačen, pa da ima avto, kot Slovenci.

Nimaš avta = te ni!
Nimaš FB profila =ne obstajaš!
Pa še bi se našla kakšna podobna formula.

Lep pozdrav od starega nergača, ki je dal avto stran pred štirimi leti. In se vozi po Sloveniji in Hrvaški z vlakom, ali s prevozi.org....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa eden malo prepozno bremzajo in potem se zadaj poderejo domine. Možno celo tako da se zadeva zadaj ustavi. Najbrž so res študentje krivi. Koliko % se jih sploh vozi z JP.

A nisi ti zadnjič pametoval, kok mal je prometa iz Dolenjske? Sem se danes zjutraj nate spomnil, pa sem ti hotel slikat....Samo 80 znak je postavljen pa mal lučke utripajo pa stoji vse do Višnje gore, ti si mel pa ene bistre ideje pol AC zapret.
Boš rekel da ga je več kot pa iz primorske ali štajerske. Dajmo zvohat podatke.

Spet za.je.bavaš? Kar daj, mam fotk kokr hočeš....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa še glede JP. Sem nekoč že pisal. Mogoče bi zadevo rešil krožni bus po obvoznici, ki bi ustavljal ob večjih vpadnicah.

Če greš v leclerc od smelta , bi najbrž hitreje prišel od smelta po obvoznici kot pa preko centra.
Kako pa sedaj urediti postaje ob obvoznici pa naj drugi tuhtajo. 6 busov v konici bi zagotovilo avtobus vsakih 15 minut najbrž ( v obe smeri, obvoznica ima 30 km, če vozijo s 45 kmh povprečno so v 3/ 4 ure okrog.
pa avtobus s sedišči zaradi hitrosti.

Obvoznica ni cel svet....bo treba mal v svet.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
nafta bo vedno cenejša. namenoma nisem zapisal gorivo.

cena pa je postavljena tako, da se državi izplača iz naslova trošarin. državi se ne izplača, če se ljudje ne vozijo.

razmere v prometu so še vedno obvladljive, malha se od trošarin udobno polne, ljudje so zadovoljni, ker je gorivo ugodno... v pravem raju živimo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
johannesu so verjetno vzor Rdeči Kmeri, ki so ljudem uradniško določili njihovo mesto na zemlji.
Dejstvo je, da v Sloveniji že dolgo ni praktično nobenih resnih naložb v infrastrukturo zaradi javnega potniškega prometa. Zadnje naložbe so bile, ko so pipali tračnice od tramvaja ven in zgradili kako avtobusno postajo. Da ne bo pomote, v tem primeru za naložbo ne smatram drugače postavljene znake in narisane črte na obstoječi infrastrukturi. Čeprav bi moral. V take podvige je šlo veliko sredstev od študij naprej.
No, sedaj pa je čas žetve polstoletnega dela.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Zakaj taka gužva na AC v oktobru?

Ker gorivo še vedno ni po 8 ali10 evrov liter, kolikor bi najmanj moralo biti, da bi se promet umiril, stabiliziral, zmanjšal na normalno raven.
Ker edino s tako visoko, šokantno ceno se bi dalo ustaviti nenehno vozikanje Slovencev sem ter tja.
Slovencu namreč spremeniš zakoreninjeno navado le, če ga resno udariš po žepu.
In to ga moraš vsak dan znova, drugače se ga prav nič ne prime...

Niti en narod na svetu nima v svoji prioriteti daleč na prvem mestu avto.
Niti en narod na svetu ni raje občasno lačen, pa da ima avto, kot Slovenci.

Nimaš avta = te ni!
Nimaš FB profila =ne obstajaš!
Pa še bi se našla kakšna podobna formula.

Lep pozdrav od starega nergača, ki je dal avto stran pred štirimi leti. In se vozi po Sloveniji in Hrvaški z vlakom, ali s prevozi.org....

cheer.gif
Takšne komentarje imam najrajši... En purist, ki ima slučajno takšen stil življenja, da lahko živi brez avtomobila, sedaj pa želi to preslikati na celotno populacijo, ker je to seveda edino pravilno... Celo delovno dobo pa je po možnosti oddelal na delovnem mestu, ki je maksimalno 3 kilometre oddaljeno od domače postelje.

Mimogrede...če želim jaz v službo z javnim prevozom, za to potrebujem cca. 2 uri in 45 minut v eno smer. 5 ur in pol v obe. Vsak dan...

Pa še tole jokanje o tem, kako smo Slovenci obsedeni z avtomobili in delamo gužve na cesti...tisti, ki trdijo podobno, očitno še niso videli veliko sveta... Malo poglejmo trenutno prometno situacijo po nekaj svetovnih mestih. Temnejša je črta, večja je trenutno tam gužva...

New York (OK, tam je zdajle jutro, ampak tam je itak vedno gužva...)


München


Zagreb


Tokio


Ljubljana
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Take bukslje imam tud sam rad. Je bil enkrat Karoli pameten na valu 202 kok se budalam v avtih smeji z bicikla dol, kako se gužvajo neiteligentni, da pa če dežuje gre pa na bus. Pa spotaknil se je v prazne avte, da bi se vsaj zakonci lahko skup vozili.Ravno takrat sem bil pa v največji časovni buli, ker je blo pravilo v vrtcu, da otrok ne sme bit več ko 9 ur tam, jest pa v službi 45 minut v eno smer z avtom stran od prvega vrtca in potem 15 minut do drugega. Javnega prevoza do vrtca itak ni blo, do našega kraja pa je trajal v konicah uro in pol. No men zavre, pokličem cifro in glejga zlomka padem v eter. Ga vprašam, če se ma za razgledanega in ko mi potrdi, povem kako to v reali in izven centra Ljubljane zgleda in da naj si zračuna, da pač drugač ne gre, kot da en zjutraj zvozi in drugi popoldne pobira, pa še navrgel sem mu računico, kok bi prišparal, če bi se z ženo lahko skup vozila. Je bil ene par sekund tiho, pol pa sam rekel, da mu je žal, da na take stvari pa niti ni pomislil.
Zdej s staro zjutri zbudiva mladež in se pobereva, ko popoldne prideva domov je mladež že zdavnaj doma. To je zdaj balzam proti prej. Pa še stroškov je manj.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Dokler bo javni prevoz tako obupen kot je, se bo folk raje vozil z avtom. Da rabim iz obrobja LJ z javnim prevozom skoraj eno ura, z avtom pa slabe pol ure, pa bus ima velikrat zamudo...javni prevoz je obup.

Javni prevoz je počasen zaradi avtov.