Motorji in gužva na AC

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
On je stal, ona pa ga je zadela, ko je speljala. Kaj tu ni jasno?

Model se je gužval po sredini med dvema avtomobiloma, deljena krivda.

Zihr je prtisu ejga, sej je motorist, zaplenjo nej mu motor, izpit odvzamejo za 10 let pa kazn tako,da bojo še vnuki odplačeval.

stupid-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
ksz

Meni pa enostavno ni jasno zakaj za vraga rinete naprej, ker vas moram vedno čakat zaradi celega rituala pri speljevanju. Pa da ne omenjam, če je več motoristov skupaj in se še ob zeleni pogovarjajo.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
ksz

Meni pa enostavno ni jasno zakaj za vraga rinete naprej, ker vas moram vedno čakat zaradi celega rituala pri speljevanju. Pa da ne omenjam, če je več motoristov skupaj in se še ob zeleni pogovarjajo.

sprasujem se.gif

Prvič slišim, da bi imeli motoristi pri speljevanju kakšen poseben ritual.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Miljon razlicnih voznikov imas...nekatere cakas, nekatere ne.

Jaz običajno gledam nasprotni semafor in dvomim da se zgodi,da bi zaradi mene kdo cakal v koloni.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Čakaj, čakaj ..
Potem ti odobravaš, da nekdo z levega pasa zapelje na desni pas, te zbije in si potem še sam kriv??
crazy1.gif


No, očitno lahko dam tebe v skupino tistih, ki si mislijo "Če jaz ne morem naprej, tudi ti bne boš šel" oziroma tistih, ki namenoma odprejo vrata, ko vidijo, da lahko greš mimo ..

Kak avto že voziš, da se te izognem v veliiiiikem loku? Pa vsi ostali motoristi in vozniki tudi ..
sprasujem se.gif


Kot sem že napisal .. mah, se mi ne da.

 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
On je stal, ona pa ga je zadela, ko je speljala. Kaj tu ni jasno?

Model se je gužval po sredini med dvema avtomobiloma, deljena krivda.


Niti ne. V kolikor bi se to zgodilo, ko sva se oba premikala, potem bi imel prav .. oziroma bi bil kriv jaz.

Tako sem pa jaz stal na svojem pasu, ona pa na mojem
smirk-1.gif
in je - ne glede na to, da sem se jaz "zgužval" tja - ona zadela mene na mojem pasu .. dvoma tu ni, kdo bi bil kriv.

Da sem pa "prehiteval" med pasoma, je pa moj prekršek, da. Ampak tam se ni nič zgodilo. Lepo počasi, če slučajno (ali pa nalašč) kdo odpre vrata .. Jp, tudi takšni se najdejo .. AMpak pol se pa drugače pogovarjamo ..

načeloma imaš prav - "ona" kriva - predvsem, ker je stala na "tvojem" pasu
tak - zdaj pa enak primer, sam da ona stoji pravilno na svojem pasu (pač skrajno desno) - tule bi pa mojem hitro potegnili deljeno krivdo na plan (zaradi tvojega prekrška, ki ga ona seveda ni mogla predvideti, te je pač spregledala - ozr. če bi se ti ravnal 100% po pravilih te tam sploh ne bi smelo biti
grims-1.gif
)
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
@greztky, cedeevita

Skratka, pripeljejo se po levi in se ustavijo. Nekateri imajo vsak toliko pameti in se ustavijo pred polno črto, ker drugi se ustavijo šele na zebri oz. zadnjo kolo je na polni črti. Čez nekaj trenutkov je zelena, nekateri jo opazijo takoj (drugi kasneje, ker so žal predaleč in jim je treba signalizirati). Potem ene trirkat zavrti ročko za gas in se nikamor ne premakne, trikrat do štirikrat premika stopalo in ponovno gas, ko končno spelje,si pa še vizir popravlja, ker ne ve kako bi mu pasal.
Da pa skupine ne omenjam, ko so vsaj trije skupaj. No, tukaj lahko pa še dodam klepet, čeprav gori zelena. Zgleda, da so semaforizirana križišča alternativa počivališčom ali pa raznim avtobusnim postajam, da se lepo zmenite med sabo.

Po vseh mojih izkušnjah, vsem tem se nikamor ni mudilo ampak kljub temu so prehiteli pet ali celo več avtomobilov, ki smo čakali na zeleno.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Čakaj, čakaj ..
Potem ti odobravaš, da nekdo z levega pasa zapelje na desni pas, te zbije in si potem še sam kriv??
crazy1.gif


No, očitno lahko dam tebe v skupino tistih, ki si mislijo "Če jaz ne morem naprej, tudi ti bne boš šel" oziroma tistih, ki namenoma odprejo vrata, ko vidijo, da lahko greš mimo ..

Kak avto že voziš, da se te izognem v veliiiiikem loku? Pa vsi ostali motoristi in vozniki tudi ..
sprasujem se.gif


Kot sem že napisal .. mah, se mi ne da.

Baba se ni nikamor prestavila, ti si se zaplezal z motorjem, ga ustavil in pustil naj ostali rešujejo situacijo. Tako nekako kot nesposobni šoferji ki jih srečaš na ozki cesti, povsem se ustavi, ti se pa rini mimo in bodi kriv za morebitno prasko, saj se ti premikaš ne pa on.

Sam si kriv, krivdo za svojo nesposobnost bi pa rad zvalil še na druge. Če ne obvladaš motorja, pač lepo ustavi na koncu kolone in ne rini v situacije, ki jim nisi kos.

Sorry, tu ne boš našel sočutja.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Babe SE JE PRESTAVILA, jaz sem STAL na SVOJEM pasu.

NIsem pustil nikomur da rešuje situacije, ker je niti ni bilo. Jaz sem stal za avtobusim na svojem pasu. Ženska je stala s svojim avtom na levem pasu invsaj z ogledali na mojega. Ko je ona speljala, sem jaz STAL in se nisem nikamor premikal. Če bi počakala 0,000003 sekunde, bi se oba odpeljala brez zapletov. Oziroma, ona bi morala DOL Z MOJEGA pasu, pa bi tudi bilo ok. Ker pa pi.čka na gleda ne levo, ne desno, kaj šele v vzvratno ogledalo, in se ji mudi (je pač že v pokoju in nima več veliko časa, pa še starejša je in ima vsepovsod prednost..) je pa rinila naprej. Šele ko me je butnila, je sploh opazila, da ni sama na tem svetu!

Kriv sem za rinjenje med vrstami, ne pa za to, da je ona butnila mene! Moj pas, njen pas, nekdo na drug pas .. ! Spet se ponavljam. Če pa mešaš hruške (rinjenje med kolonama) z jabolki (stanje pred speljevanjem oziroma čakanje na zeleno, potem pa bum zaradi speljevanja na drug pas) je pa nesmiselno.

Če bi jaz peljal in ruknil njo, bi bil jaz kriv. Ker sem se postavil na svoj pas in je pri startu ona zapeljala na mojega (moj pas je od črte do črte, kakorkoli že gledaš!!!) je pa njena krivda.

Nesposobni šoferji .. valjenje krivde na druge .. neobvladanje motorja .. zakaj se mi zdi, da tle govorijo osebne izkušnje, opaziti je pa še projekcijo?
shocked-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če si bil na svojem pasu, je zadeva jasna.

Samo ne vem kako bi te naj videla v ogledalu, če te je pri speljevanju ruknila z ogledalom, hehe.
Pomeni da niti naprej oz. levo, desno ne gleda...
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Saj tudi, ko me je butnila, ni vedela, da me je
frown-1.gif


Šele ko sem ji "potrkal" na šipo, je vsa presenečena opazila, da je nekdo tam ..