Motorji in gužva na AC

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Torej zanima me kako prakticirate pičenje mimo kolon na AC. Jaz ponavadi če je kolona skoraj stoječa vozim po sredini med voznim in prehitevalnim pasom kakih 20 - 30 km/h vendar me je vedno strah da bo kdo skočil pred mene. Ali ponavadi v tem primeru uporabljate odstavni pas? Vozniki ki prehitevajo z avtomobilom kolone po odstavnem pasu mi grejo močno na določen organ zato se nekako tudi na motorju ne poslužujem tega.
bonk.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Vožnja na odstavnem pasu je prepovedana. Seveda pa se najdejo tudi taki pacienti.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Jaz se sicer z motorjem ne vozim po AC, ampak bi v primeru stoječe kolone peljal zelo počasi raje po odstavnem.

Je bolj "varno". Folk je firbec in odpirajo vrata ne da bi pogledali nazaj
crazy1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
1. Načeloma se z motorjem ne vozim po avtocesti, večkrat uporabim ljubljansko obvoznico.
2. Če je stoječa kolona se peljem med kolono na prehitevalnem pasu in varovalno ograjo. Med obema kolonama se raje ne vozim, ker se najdejo ljudje, ki ob vsaki luknji menjavajo pasove, pri tem pa niti kaj preveč ne gledajo, češ saj vse stoji. Tudi po odstavnem pasu se ne vozim.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Ce prav razumem, smo vozniki avtomobilov cudni, ker ne pogledamo 20x naokrog, ce se ne bo kje motorist pripeljal mimo, kjer se ne sme ?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Ce prav razumem, smo vozniki avtomobilov cudni, ker ne pogledamo 20x naokrog, ce se ne bo kje motorist pripeljal mimo, kjer se ne sme ?
Ne. Sem se res tako nerodno izrazil?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poleti je sploh nerodno zaradi vročine, zato pač lepo po odstavnem ali med avtomobili mimo, ni druge. Seveda previdno.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Ce prav razumem, smo vozniki avtomobilov cudni, ker ne pogledamo 20x naokrog, ce se ne bo kje motorist pripeljal mimo, kjer se ne sme ?

Jah zadeva je taka v primeru gneče se kot rečeno vozim cca. 20 km/h med kolonama ker nekako ni prijetno stati npr. pri 30 stopinjah na soncu v usnjenem kombinezonu. Ne skrbet pri 20 km/h zadošča da vsake toliko avtomobilist pogleda malo naokrog, bi se pa začudil koliko jih sploh nikoli ne
rolleyes-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
ksz

po predpisih bi se morala vozila, stoječa cesti z dvemi pasovi razvrstiti tako, da je po sredini med pasoma prostor za intervencijska vozila. Tam sem tudi jaz vozil motor, ker je bilo običajno dovolj prostora. Je pa res, da se potem voziš v 1. brzini pod štantgasom. Ker so določeni gorenci, ki špilajo pravičnike in so te sposobni zrinit s ceste, če hočeš it mimo njih.

lp
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Se mi je zgodilo včeraj.

Gneča iz LJ proti Mednemu. Na koncu LJ kjer se potem dva pasa združita v enega ..

Pred semaforjem še dva pasa, vsi na sredini svojega .. razen ene stare babnice, ki se je z desnima kolesoma vozila po sredinski črti. Dohitim in se potem postavim na desno stran njej vzporedno. Pred mano bus. Skratka, obtičal sem. Ko babnica spelje, me butne s svojim desnim ogledalom po mojem levem .. Udarim s pestjo po zadni šipi .. in me šele takrat opazi! .. Popravim ogledalo in odpeljem ..

Pismo rosno!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Huligan.
stupid-1.gif

A bi tudi rad titulo barbarski, nasilni, objestni motoristični norec?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Se mi je zgodilo včeraj.

Gneča iz LJ proti Mednemu. Na koncu LJ kjer se potem dva pasa združita v enega ..

Pred semaforjem še dva pasa, vsi na sredini svojega .. razen ene stare babnice, ki se je z desnima kolesoma vozila po sredinski črti. Dohitim in se potem postavim na desno stran njej vzporedno. Pred mano bus. Skratka, obtičal sem. Ko babnica spelje, me butne s svojim desnim ogledalom po mojem levem .. Udarim s pestjo po zadni šipi .. in me šele takrat opazi! .. Popravim ogledalo in odpeljem ..

Pismo rosno!

Potem tudi ti nisi bil na sredini svojega pasu, če te je lahko zadela v ogledalo ?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
ni jasno, kdo bi bil kriv za "prometno nesreæo" ozr. kdo bi moral kriti škodo komu (v primeru, da bi se ogledali polomili)

pa da ne bo pomote - nimam motorja - samo avto - in me NE moti, da se motoristi v takih primerih prebijate skozi (se vam celo rade volje umaknem) - morate pa precej odpreti oči - jih je kar nekaj takih na cesti, ki svoje ogledalo opazijo šele na tehničnem pregledu in/ali imajo plašnice gor (zorni kot max. 15°)

ampak nazaj na zgornje vprašanje - kdo je kriv? (pa res ne vem in ne znam sam razsoditi)
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Sam poskušam nekaj časa po sredini, ko se mi ne da več, grem pa lepo počasi na odstavnega.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik merdzo pravi: Ker so določeni gorenci, ki špilajo pravičnike in so te sposobni zrinit s ceste, če hočeš it mimo njih.
In to ugotovis kako? Z osebnim dokumentom? Ali po registerski tablici?
bonk.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Po registerski
stupid-1.gif

Toliko kot me na gorenjski avtocesti zrivajo, pa naj bom v avtu ali z motorjem, me nikjer drugje ne. Problematična so zožanja iz dveh v en pas, kjer naj bi bil po mnenju nekaterih idiotov en pas prazen na drugem pa nekaj kilometrska kolona. Mišljenje 'Mimo mene živ ne prideš'. Blokirajo pa kamioni in KR tablice.

lp
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz..

Jaz nisem bil na sredini pasa, sem bil pa na svojem pasu (oziroma desnem).

Ženska z avtom je bila pa že čez sredinsko črto (vsaj z ogledali) in me je butnila na mojem pasu.

Po mojem pojmovanju je tako: prekršek sem naredil jaz, ker sem se vozil med kolonama. Ko sem se pa ustavil in smo vsi skupaj čakali na zeleno, je pa potem prekršek naredila ona, ki je butnila mene.

MI je pa res všeč, kako je večina ljudi normalnih in se ti lepo umakne. Si mislijo: Naj gre vsaj on naprej, če moram že jaz čakati!. Včasih že kar kdo pretirava, ko vozi z desnimi kolesi že po robu cestišča ali pa celo po bankini, tako da ga "moraš" prehiteti, da bo bolj varno za oba.

Seveda se pa najde tudi takšen, ki si misli: Če ne morem jaz naprej, pa tudi ti ne boš šel!" AMpak si z motorjem pol hitro na drugi strani avta pa pičiš dalje .. On pa še vedno v vročini izgublja živce
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
On je stal, ona pa ga je zadela, ko je speljala. Kaj tu ni jasno?

Model se je gužval po sredini med dvema avtomobiloma, deljena krivda.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
On je stal, ona pa ga je zadela, ko je speljala. Kaj tu ni jasno?

Model se je gužval po sredini med dvema avtomobiloma, deljena krivda.


Niti ne. V kolikor bi se to zgodilo, ko sva se oba premikala, potem bi imel prav .. oziroma bi bil kriv jaz.

Tako sem pa jaz stal na svojem pasu, ona pa na mojem
smirk-1.gif
in je - ne glede na to, da sem se jaz "zgužval" tja - ona zadela mene na mojem pasu .. dvoma tu ni, kdo bi bil kriv.

Da sem pa "prehiteval" med pasoma, je pa moj prekršek, da. Ampak tam se ni nič zgodilo. Lepo počasi, če slučajno (ali pa nalašč) kdo odpre vrata .. Jp, tudi takšni se najdejo .. AMpak pol se pa drugače pogovarjamo ..