Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.938
113
IMG-20220109-WA0022.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113

Fully Vaccinated Tennis Star Nikoloz Basilashivili Forced To Quit Game After Chest Pains, Breathing Difficulties

Distressing scenes unfolded at Wednesday night’s Sydney ATP Cup match between Georgia’s Nikoloz Basilashivili and Greece’s Stefanos Tsitsipas.

The dramatic situation began when Basilashivili indicated he had chest pains and was struggling to breathe early in the match.

Basilashivili, ranked No. 22 in the world, had to exit the match while down 4-1 in the first set. The contest was eventually canceled as the Georgian tennis star couldn’t continue.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Glej... pusti me.... in ne... Nobenega FB ni tu zraven. Sploh nimam fb-ja
Nebom se spuščal v detajle ampak več jih poznam ki so umrli nekaj dni po cepljenju kot od kovida. Ali so po smrti teh ljudi delali obdukcijo ali ne nevem.... Dvomim da so. Ker ni takega interesa iskat vzroke smrti kot pri tistih s pozitivno palčko.
Da je temu tako pa je kazala statistika ko slovenija odstopa od evropskega povprecja "prijavljenih uradnih" stranskih učinkov od cepljenja glede na ostale države za faktor 5 - 10.
Pa sem 2x cepljen in podpiram cepljenje.
Za booster pa sem še nevtralno razpoložen.... Še mam čas da se odločim.
Mi pa gre na krščen duš odnos politike ( generalno po celem svetu ) do kovida innpa prepucavanje ljudi med sabo.
Kdo se misli se naj cepi, kdo pa se noče pa se naj ne.
Jaz sem sebe zaščitil z dvema pikecoma.... Trenutni val pa v glavnini raznašajo cepljeni... Ker so že v večini. Necepljeni so do dobra stestirani.
Ce si umrl s covidom si (bil) zabelezen kot smrt s covidom. Pa če tudi si imel covid do enega meseca nazaj (ce se ne motim) in si ga prebolel brez vecjih tezav. In si dejansko umrl v prometni nesreci ali podobno. Si covid zrtev.
Ce pa so dejansko res kaksno ne covid smrt zabelezili kot covid pa nimam dokaza.
Ceprav so bile govorice o covid smrti sorodnika, ki se je polomil in nekaj dni kasneje umrl. Nisem pa vrtal pri svojcih ali so na koncu res napisali kot vzrok smrti covid.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Ce si umrl s covidom si (bil) zabelezen kot smrt s covidom. Pa če tudi si imel covid do enega meseca nazaj (ce se ne motim) in si ga prebolel brez vecjih tezav. In si dejansko umrl v prometni nesreci ali podobno. Si covid zrtev.
Ce pa so dejansko res kaksno ne covid smrt zabelezili kot covid pa nimam dokaza.
Ceprav so bile govorice o covid smrti sorodnika, ki se je polomil in nekaj dni kasneje umrl. Nisem pa vrtal pri svojcih ali so na koncu res napisali kot vzrok smrti covid.
Tele tvoje rekla-kazala so zmagovalne. Dodaj samo še, da vlada plača pogreb, če se svojci strinjajo, da je umrl od covida, pa si zmagal.

Hujši si ko branjevka na tržnici.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Zate so tud res grde babe vredne objave v topicu "najbolj sexy slika nasprotnega spola". :rolleyes: :p

Pa naj bo kot gripa in grde babe najbolj sexy, imaš vso pravico do tega mnenja. Imej samo v mislih, da to potem še dejansko ne pomeni, da covid dejansko je kot gripa ter da lepiš sexy babe v topic namenjen sexy babam :)
"Grde babe" občasno objavim predvsem zaradi zaj3bancije, pa tudi da vam zaradi tega lepe izgledajo še lepše.
Pa kakšne veze imajo sedaj babe v temi s kovidom. Mogoče ker se babe tudi cepijo. Doma. Ti pa v zdravstvenem domu :p
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
A ti bi uvedel obvezno cepljenje zaradi "problemov" in ne smrtnostni?
Seveda. Zaradi mrtvih ni težav, če umre nekdo, ki je že upokojen, je to celo razbremenitev pokojninskega sistema. Če pa preživi in ima kasneje cel kup zdravstvenih problemov, je pa to veliko breme zdravstvenega sistema. Sam to je težko razumeti...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Upps napaka.
Cepivo odlično deluje proti ugrizu morskega psa na Kredarici, žal pa ne deluje proti okužbi s koronavirusom.
Res je. Za povrh vsega pa še nudi dokaj solidno zaščito pred težjim potekom in smrtjo kar je lepo razvidno iz razmerja med cepljenimi in necepljenimi v naših bolnicah kjer še vedno zelo konkretno prevladujejo necepljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
"Grde babe" občasno objavim predvsem zaradi zaj3bancije, pa tudi da vam zaradi tega lepe izgledajo še lepše.
Pa kakšne veze imajo sedaj babe v temi s kovidom. Mogoče ker se babe tudi cepijo. Doma. Ti pa v zdravstvenem domu :p
Babe imajo veze, ker predstavljajo neko tvoje subjektivno dojemanje, enako kot pri covidu v primerjavi z gripo. Nisem se cepil v zdravstvenemu domu :p
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Odvisno od narave problema. Ti si pa z uporabo narekovajev pri besedi problem nakazal, kot da problemov v bistvu ni in zato sem te vprašal v čem je catch.
Zato narekovaji..."odvisno od narave problema"...mislim da si še nismo enotni, če kovid povzroča in predvsem povzroča dovolj pogoste probleme.
Za nekoga je že to problem, da je nekaj tednov brez vonja. Enim očitno za vedno izgine - ampak spet ne vemo obsega.

V bistvu je premalo transparantnih podatkov, da bi se lahko človek odločil za cepljenje, kaj šele za podporo obveznega cepljenja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Lahko to podpreš s kakšnimi uradnimi številkami in viri?

Npr. razmerje med cepljenimi/necepljenimi umrlimi v mesecu Novembru 2021.
Covid sledilnik pri nas in podobne zadeve za druge države. Sicer pa, če na splošno pri hospitaliziranih in pri tistih na intenzivni krepko vodijo necepljeni, je potem enako tudi pri umrlih.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Na covid sledilniku ni prikaza razmerja cepljeni/necepljeni za umrle.

Sicer pa, če na splošno pri hospitaliziranih in pri tistih na intenzivni krepko vodijo necepljeni, je potem enako tudi pri umrlih.

To pa sploh ni nujno res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen