Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Avstrija gre spet obujati stare čase.

"Austria presents their vaccination law, starting from february 2022: Those who fail to register in the central vaccination register face fines - up to 3,600 euros. Unvaccinated people are then asked quarterly to be vaccinated or to have an exemption reason entered in the vaccination register."
https://orf.at/stories/3239589/
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: javr in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Ni bilo receno 600€ vsake 3 mesece? Torej pri nas je to kake 400€, to pa bomo ze nakrampali?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Nisem vedel, da si takrat plačal eno njihovo dobro povprečno plačo in bil prost. Tu te ne pretepejo, ubijejo, razbijejo trgovine in bajte, pokradejo umetnin, naženejo v taborišče, poberejo osebni nakit in zlate zobe, tebe pa dajo pod prho, izpod katere se več ne vrneš.

Tako da, majkemi, čisto isto je. Res. :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
No ja,

prvotno niso nič od omenjenega zakonsko predpisovali ali pa izvajali. Od ustanovitve 3jega rajha do masovnih eksekucij je skoraj 10 let vmesnega obdobja ko ni noben žid (oz. recimo nearijec) šel pod tuš in potem v pepelu skozi dimnik. Razbijanje trgovin in bank židom je bil pa nacionalni šport že precej prej (časi gospodarske krize). Tako da v kontekstu primerjave je trenutno boljše vzet primere, ki so iz tega časa in povezani po tej plati.

Arierparagraph sprejet leta 33 je izključil žide iz ustanov in funkcij javnega življenja. Definicija nearijca je bila zelo ohlapna in rabil si samo potrdilo od ustreznega organa in je bilo vse legit (PC(T) pogoj oz. QR koda danes).

Nurenberški zakoni iz leta 35 so razdelili formalno državljane na prave (arijce) in neprave (specifično za žide). Arijsko poreklo so določali na podlagi vere in NE rase, po liniji 2h rodov nazaj. Z eno dobro židovsko plačo si vseeno BP dobil ponarejene papirje ali pa šel (svobodno in legalno) na lepše v kakšno drugo svobodno državo.

Leta 41 pride davidova zvezda, zapore židovskih četrti (omejitev prostega gibanja), in potem masovne deportacije v "specialna" taborišča in "drugačno" reševanje končnega vprašanja. Dejansko dokler je naci nemčija zmagovala v vojni se z židi niso pretirano ukvarjali. Ko se vojna preobrne (leta 41 oz. 42, neuspela barbarosa, sprememba pozicije na severoafriški fronti) pa se začne resni holokavst oz. obraunavanje z notranjim sovražnikom, zato da folk ne vidi problema na frontah.

Aja naciji so imeli uradno priznano znanost, ki je utemeljevala superiornost arijske rase. Več časa so bili nacisti na oblasti, več znanstvenikov je "dognalo" da je arijska rasa res večvredna. Če ne drugega so dognali, ko so jih poslali delat v kamnolom ali pa ko so dobili kroglo v glavo. Rečt leta 38 v nemčiji da se znanost moti o arijski nadrasi je bilo družbeno nesprejemljivo in posmeha vredno, ker kdo pa si ti ker ugovarjaš najvišjim avtoritetam v znanosti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.745
113
Ljubljana
hmpg.net
No Dachau je bil ustanovljen že 1933 in 1935 se je že začel polniti z Židi, homoseksualci in komunisti. 1938 pa so prišli še avstrijski židje in cigani.
Buchenwald -1937, Mauthausen -1938
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Do leta 41 niso nobenega namensko pobili, to so bila primarno prevzgojna in kasneje delovna taborišča. Do leta 41 so židje lahko normalno zapustili nemčijo, zadnja leta pred dejanskim začetkom holokavsta so morali plačat "takso za izselitev" kar se v tem kontekstu da primerjat z odpustki za necepljenje ki se jih sedaj uvaja v avstriji/nemčijo. To je bil ves moj point okoli tega.

jest5 ne vlečem vzporednic, samo kažem to da znanost ni strogo nevtralna v vseh pogledih in je lahko včasih tudi v rokah oblasti, kapitala in/ali ideologije. Primer sem dal ker so imeli naciji vrhunske znanstvenike na vseh področjih, najbrž najboljše na svetu v tistem času. Pa so se kot znanstveniki vseeno uklonili ali celo sprejeli nekod bulshit kvaziznanstveno teorijo oz. ji niso posvečali pozornosti čeprav je bila osnova v kompletnem PRu naci propagande.
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar in javr

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
No, mi se pa pogovarjamo o tem, da je v Avstriji situacija kot po priključitvi leta 38. Še vedno čakam vzporednice, ki dokazujejo, da je danes res tako hudo kot takrat. Sploh ker moraš tu samo rokico 2x nastavit, še stane te nič. Tako mi ne naprej hodit s ponarejenimi papirji za dobro židovsko plačo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
No, mi se pa pogovarjamo o tem, da je v Avstriji situacija kot po priključitvi leta 38. Še vedno čakam vzporednice, ki dokazujejo, da je danes res tako hudo kot takrat. Sploh ker moraš tu samo rokico 2x nastavit, še stane te nič. Tako mi ne naprej hodit s ponarejenimi papirji za dobro židovsko plačo.
Problem je ker so pikice od cepljenja in cel covid banalnosti, na katerih pa se sedaj dela komplet ideologija prihodnosti.

Samo primer "slabega" scenarija. Nemci in avstrijci uvedejo obvezno cepljenje proti covidu19, dejansko je večinsko "das Volk" tam tudi temu naklonjen. Nenaklonjeni se recimo v roku nekega obdobja temu podredijo, ostali so itak družbeni delinkventi. Vmes je nekaj demostracij, ampak karavana gre dalje. Večinsko bodo zahodne in severne države EU urejale zadevo isto.

Potem pridemo pa do malopridnih držav (vzhodna evropa in balkan) ki obveznega cepljenja ne bodo uvedla. Ostale države EU jih bodo gledale malo postrani in jim počasi začele omejevat pravice. Dobimo EU dveh razredov in to bo slejkoprej razpadlo.

Lahko dodamo pa še malo sprožilca. Recimo en nor antivaxer v nemčiji razstreli bundestag. Nemčija okrivi poljsko češ da stoji za akcijo. Kaj sledi vemo iz zgodovine ...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dokler bodo dobival dnar iz eu se bodo lepo prilagajali ukrepom.

Recmo stavim da se anticepilci niso branl covid dodatka in se ga tudi v prihodnje nebi.

Tukaj je potem cepilci kazen cepljni nagrada...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Problem je ker so pikice od cepljenja in cel covid banalnosti, na katerih pa se sedaj dela komplet ideologija prihodnosti.

Samo primer "slabega" scenarija. Nemci in avstrijci uvedejo obvezno cepljenje proti covidu19, dejansko je večinsko "das Volk" tam tudi temu naklonjen. Nenaklonjeni se recimo v roku nekega obdobja temu podredijo, ostali so itak družbeni delinkventi. Vmes je nekaj demostracij, ampak karavana gre dalje. Večinsko bodo zahodne in severne države EU urejale zadevo isto.

Potem pridemo pa do malopridnih držav (vzhodna evropa in balkan) ki obveznega cepljenja ne bodo uvedla. Ostale države EU jih bodo gledale malo postrani in jim počasi začele omejevat pravice. Dobimo EU dveh razredov in to bo slejkoprej razpadlo.

Lahko dodamo pa še malo sprožilca. Recimo en nor antivaxer v nemčiji razstreli bundestag. Nemčija okrivi poljsko češ da stoji za akcijo. Kaj sledi vemo iz zgodovine ...
Drama queen much? Zaradi enega cepljenja ne bo Evrope dveh hitrosti. Bo treba kaj več za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Očitno ti živiš v vzporednem svetu.

Je rekel človek, ki trdi, da prej umreš ob kavi v BTCju (0 smrti v celotnem obstoju BTCja) kot pa od covida (5000+ smrti & counting) in druge bedarije. :valjamse: :aplauz:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Zanimivo še bo…farma lobij je očitno v Eu premočan.
Sivi trg s ponaredki cepljenj bo ocitno nova velika stvar. Ker 600€ na 3 mesece…pa rajsi das to za ponaredek…
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar in javr

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.745
113
Ljubljana
hmpg.net
Je rekel človek, ki trdi, da prej umreš ob kavi v BTCju (0 smrti v celotnem obstoju BTCja) kot pa od covida (5000+ smrti & counting) in druge bedarije. :valjamse: :aplauz:
Globok se strinjam s teboj, zaradi pravilnosti pa vseeno dodajam, tu in tam je pa kdo že umrl v BTC:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Globok se strinjaqm s teboj, zaradi pravilnosti pa vseeno dodaja, tu in tam je pa kdo že umrl v BTC:
Seveda je že prišlo do prometnih nesreč s smrtim izidom a ob pitju kave ni v LJ BTCju pobralo še nikogar. Na to slednje se je pa nanašala lekvakova trditev.