Zakaj imeti dlancnik ?

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Mogoce je malo cudno vprasanje, ampak zanima me, za kaksno stvar uporabljate dlancnike ? Vse funkcije dlancnika oz. vecino funkcij ze imajo malo boljsi telefoni, poleg tega GSM prikaze se vecje stevilo barv, kar je posledicno tudi lepsa slika za videti, ce se ze kaj slika...Pred kaksnimi 4 leti sem govoril z enim trgovskim potnikom, ki je dlancnik uporabljal za pobiranje narocila po trgovinah in potem je narocilo posiljal preko Nokie telefona na firmo, pac se tisti stari nacin, ko se ni bilo vse zdruzeno v eno platformo. Ampak mene zanima samo uporaba dlancnika, ne dlancnik / telefona...Zdaj, ko se je zadeva razsirila na GPS, je druga zgodba, kaj pa uporaba dlancnika pred 1 - 2 leti nazaj ? Vsakic, ko menjam gsm, sem v dvomih, kaj bi bilo bolje, ali imeti gsm z preprostimi funkcijami, namenjen vecinoma za opravljanje pogovorov in en dlancnik za 400 eur, kjer uporabljam vse naprednejse funkcije...Niso mi pa vsec dlancnik / telefoni, mogoce pricakujes kaksen klic ali dva, baterija je ze bolj proti koncu, moras pa nujno uporabit kaksno funkcijo pri dlancniku, potem pa spet dvom, kaj pa ce baterija crkne ravno nepravi cas...Torej, predvsem me zanima prvotno vprasanje, za kaj uporabljate dlancnike, poganjate kaksne posebne programe, ko jih pametni GSM ne more, jih uporabljate v sluzbene namene s kaksnimi posebnimi aplikacijami...?
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Dobro, to je zadnje mesece, kaj pa dlancniki pred leti, ko GPS se ni delal ?

- Še en moj "malčkeni" doprinos o dejanski rabi mojega FS N560
srce-1.gif
:

- to je moja tajnica, ki me preko opozoril in vnosov zabeležk dnevno opozarja na obveznosti, ki me še čakajo,
- to je moj prenosni računalnik, ki ga zaradi majhnosti uporabljam za pisanje obveznih službenih zabeležk: v excelu in tudi wordu,
- to je moja zabava, ker me med potovanjem kratkočasi, ko gledam priljubljene filme (dobro, res, da morajo biti predhodno ustrezno strnjeni in obdelani, ampak sploh ga ni problema obdelati z ustreznim programom,...),
- to je moj diktafon, ko si posnamem bodisi svojo govorno zabeležko, ko imam polne roke vsega pa ne morem uporabiti pisala, bodisi neko zvočno stanje na terenu, ki ga potem reproduciram tam, kjer je to potrebno in tistemu, ki ga mora slišati, tedaj, ko zvoka ni več,
- to je nenazadnje moja navigacija, ki me vodi po svetu, beri Evropi, in to dobesedno (če povem po pravici mi trenutno malo nagaja IGO, ampak glede na to, da na tem forumu sodelujejo dečki, ki poznajo rešitve za težave mojega dlančnika, sploh ne dvomim, da mi ne bi uspelo odpraviti napake),
- to je sredstvo za vzpostavljanje telefonskih zvez, ko z enostavnim klikom na številko v kontaktu, preko Bluetootha vzpostavim zvezo z mojim GSM-om,
- to je sredstvo v katerem imam shranjene fotografije in jih na terenu lahko pokažem tistemu, ki jih mora videti ali pa enostavno uživam v gledanju domačih fotografij,
- to je igrača, ki me tedaj, ko mi na poti ni več za gledati filme, kratkočasi z igricami (vgrajeni Bubble breaker mi popolnoma zadostuje!),
- to je sredstvo, ki mi omogoča preko vzpostavljene Bluetooth povezave z GSM vzpostaviti internet in pogledati na strani Slovenskih železnic, koliko zamuja vlak,.. na žalost WLAN-a še ne znam uporabljati (nastavitve!) ampak spet upam na kooperativne dečke s tega foruma,
- to je, ....... ej, če ti povem, da ga dnevno uporabljam najmanj 8 ur, potem menim, da sem ti povedal vse!!!

LP

P.S.
Aja pa še nekaj, domnevam, da sem z naštevanjem izpadel fanatik, ampak moram ti pripomniti še nekaj: zelo, zelo zadovoljen fanatik!
Če bi imel moj dlančnik še vgrajen fotoaparat z ene 5 mega resolucije,..... potem ,...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To nisi fanatik, pac izkoristis vse, kar ti ponuja, zato pa sem napisal, da me zanima uporaba pred GPS dobo...V glavnem, ga znas izkoristit...
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Jest ga mam šle 2 mesca.. Sem mislil kupit telefon in dlančnik v enem samo ker imam dokaj nov telefon nisem razmišljal. potem pa sem za dobro ceno dobil hp-ja..
No v glavnem ga uporabljam za navigacijo. potem za šolske zadeve(študent), razni zapiski,tabele, PowerPoint itd.
WLAN kjer mi je omogočen, sem pa tja kako igro,film...
Čeprav bo naslednja izbira vse v enem.
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Predvsem praktičnost vse v enem. Brez dokupovanja imaš vse in predvsem samo z eno kišto imaš vse (kaj bo čez par let vse bomo še vidli) in tudi za polnjenje imaš na skrbi samo eno baterijo. (če te to skrbi pa si dokupiš dodatno).

Pri mojem (hp 6915) dlančniku me najbolj osrečuje ravno to kar sem napisal, nekateri pa imajo raje vsako stvar posebaj.

1. telefon z vsemi kontakti in naprednimi funkcijami (mogoče ima kak "navaden GSM" še kaj več)

2. organizator, to je Outlook v polni funkciji kakor ga poznamo iz PC-jev z popolno sinhronizacijo (koledar, opomniki, zabeležke, stiki, ...

3. navigacija s to prednostjo da lahko uporabljaš več različnih, ki jih samo "kupiš" in naložiš (nobenih drugih naprav poleg)

4. wi-fi dostopnih točk je v slo že toliko, da ko rabič kao stvar najti na netu ni več noben problem (sploh ker fantje na forumu pridno vpisujejo lokacije)

In še vse ostalo kar so tudi drugi že napisali.

Edino kamera je tu preslaba za moje potrebe, vendar mi je v sili (ko so na fotoaparatu šle baterije) prišla za silo tudi prav.

Skratka, dlančnik imam že malo več ko leto in mi ni žal niti centa (takrat še tolarja) in je vreden vsaj zame, saj ga kr dobro španam.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
predvsem za fax, ko ni faxa doma leži na mizi.

v šoli pa pač kaj mam zapiske in slike, da si nerabim printat, pa valda messenger in to da ni dolgčas, umes ko so lukne med predavanji kaka igerca, serija al pa kaj. parkrat na leto GPS. ko kaj slikam lepo kartico not in sproti pogledam kaj je nastalo in kaj je uporabno. občasno si tudi v koledar kaj zapišem.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Imel sem dlančnik, enega palma, pa mi je bil simpatičen za hitre zapiske, predvsem pa za imenik in vse dodatne stvari ki si jih lahko dopisal imenom. Zdaj imam telefon/dlančnik (HTC P3600) in mi všeč. Ima praktično vse kar rabiš. Ok, edino fotoaparat ni bogvekaj, ampak je pa ostalo toliko boljše.
smile-1.gif


Zakaj? Gps, internet (wifi/hsdpa), word&excel, koledar, imenik&vse kar paše zraven (mail, RD,...)
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Največkrat na faxu (kakšni zapiski, internet), v službi, pa GPS. Skratka pred nakupom se mi je zdelo, da bo mogoče zadeva res mal za preseravanje, ampak zdaj ko ga uporabljam že skoraj 1 leto mi res ni žal niti centa. Imam FSC loox N560 in sem pristaš ločenosti - torej osnovni GSM in dlančnik, predvsem zaradi baterije in pa če npr. brskaš po netu pa te nekdo pokliče ipd. nevšečnosti...
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Dlančnik uporabljam samo na potovanjih.

Glavne funkcionalnosti:
- GPS navigacija
- Hramba vseh pomembnih informacij o hotelih, naslovih, Html- voucherji
- WIFI dostop do interneta
- Gledanje kakšnega filma v kakšni čakalnici, letalu....
- Currency converter
- Phrase book z izgovorjavo za kakšen eksotičen jezik
- Backup slik iz fotoaparata

LPM;
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Wifi , mail, vedno dostopen listek papirja, da se kaj gor zapiše na hitro, mp3, rss klicanje, skype, pa včasih tudi kaki pdf /doc dokument.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Recimo temu, da nisem toliko razgledan, kot ti...
nahrung002.gif
Rabim nekaj, da mi bo bralo pisarniske datoteke, obcasno pregled / posiljanje mailov, v bistvu neke vrste dodatek k telefonu, ki nima teh funkcij...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ni slabo in cena je se tudi vzdrzljiva...Res pa je, da sem v prejsnjem postu pozabil se povedat, da je priporocljivo, da ima se notranji GPS, ker me bo sigurno prijelo, da si nalozim vsaj AR...
 

toasterr

Zelenc'
29. dec 2007
2
0
1
Mene pa zanima kaj si mislil s tem:

" to je sredstvo za vzpostavljanje telefonskih zvez, ko z enostavnim klikom na številko v kontaktu, preko Bluetootha vzpostavim zvezo z mojim GSM-om " ???

A maš kakšen poseben program za to, ker jaz nisem nič takšnega našel??