Cud(ez)ne ponudbe brokerjev iz Azije?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Rad bi delil eno izkusnjo, pa poleg tega me zanima, ce je se kdo dozivel kaj takega pa mogoce kako debato o takih ticih sprozim...

Skratka, v firmo so klicali iz ene research agencije iz Las Vegasa, pa me je pol poklical en angleski broker iz Tokia, pa je celo uro govoril z mano, da bi me rad naredil bogatega in ce bi imel kaksno dobro ponudbo zame, ki bi mi "skor" 100% prinesla donos, a bi bil za - edino kar rabim 5-10 cukov dolarjev likvidnega denarja. Pa sem mel cajt in ker mal poznam zadeve, sem rekel ajd tell me about it. No pol me pa klice po dveh dneh in je kao the car, ki me lahko naredi offshore bogatasa itd. Skratka kr neki in spet nabija eno uro, pa da nej ne bom pussy, itd. Kao, enkrat na leto sirimo svojo klientelo, zdaj mas priloznost da postanes zelo bogat, gremo akcija... Firma pa kr neka (Bellview Financial), na netu skoraj nic informacij - navadna stran in that's it. Kao nismo fejk, delamo prek Bank of Mitsubishi, ki je pac Escrow banka, bla bla, dobili so informacijo, ki se ni public da bo BP delnica skocila v naslednjih mesecih, ker so rezultati za 2010 objavljeni in so super, se boljsi kot 2009, ceprav so mel sranje v meksiskem zalivu, pa suslja se, da jih Shell prevzame, bla bla - kao sure win, zihr pride nazaj na staro vrednost (60+, zdaj je tam nad 45), ti damo paket 1000 al pa 1500 delnic. Skratka, zihr zadeva, BP ti bo prnesu denar, sam pejt na banko nakazi svoj denar na Escrow banko, ko dobis delnice na svoj ime, mi dobimo od banke cash, 100% safe. Skratka, [censored] pa pussy si, ce ne priskocis, samo enkrat letno novacimo nove stranke, vecina nasih strank so itak milionarji, ce se mi ne javis nazaj verjetno ne bos nikoli vec govoril s tako dobrim brokerjem kot sem jaz, itd. Si clovek zamisli, na kaksnih drogah je tip.
grims-1.gif


Res mi ni jasno, kako se mu da, da mi eno uro nabija in nabija in me prepricuje tam nek anglez iz Tokia, ki je broker ze 15 let in je miljoner.
smile-1.gif
))
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Ali pa je vse res, in je to priložnost ki se ti pojavi LE ekrat v življenju? Vrag pa 10 jurjev, kaj pa če na koncu izveš da ti je priložnost splavala po vodi? A si boš oprostil?
evil.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Mene je parkrat klical mr. Mi£an from America. (ja, s trdim L) Zame je imel neverjetno ponudbo za vlaganje na Us trg
smile-1.gif
In celo mi je povedal, da sm en redkih, ki so eligible za nakup nekih super duper delnic in bla bla bla. No comment.

Ja, eni so pac naivni
smile-1.gif
Ovce so zato, da se jih strize.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Sicer pa svaka čast, ljudje se vsaj trudijo nekaj nardit, mi pa bomo itak tukaj pocrkali ker se nobenemu nič ne da, itak nihče nima prave motivacije
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
dobili so informacijo, ki se ni public da bo BP delnica skocila v naslednjih mesecih, ker so rezultati za 2010 objavljeni in so super, se boljsi kot 2009, ceprav so mel sranje v meksiskem zalivu, pa suslja se, da jih Shell prevzame, bla bla - kao sure win,)

Zdej si me spomnu na 007 učeri......sam tm je blo kao obratno....letalske družbe kao prodale vse delnice tik pred 9/11
smile-1.gif
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
ja potegni najboljše iz tega

dobil si inside info, da bo BP skočila

skoči do najbližje borzno posredniške hiše in nabavi delnice... za to ne rabiš tokijskega angleža in mitsubishi banke , vse legalno in

transparentno
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
potem pa bo s5 kaka ploščad šla v Mehiškem zalivu....da bodo lah (umetno) dvignl nafto gor....to sm hotu povedat v prejšnem postu....njemu pa delnica dol
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Haha, točno to sem tudi jaz razmišljal, hitr na brokerjet pa kupit.
smile-1.gif


Sam ne, tokijski anglež me naredi bogataša, pa to ne bo samo one off posel ampak začetek partnerstva in prijateljstva, pa bom pol gledal nazaj in se smejal kako sem cincal a bom postal bogat al ne....
hysterical-1.gif


Pa najboljše pri vsem, tax free offshore donos, vse legalno, vse safe. Trust me, don't insult me...
hysterical-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Najlažji posel na svetu je?...razen kurb...nategovanje ostalih.

A ti si kurb(a) da veš da je to lahki posel? Konec koncev je 90% vsega nategovanje vendar na legalni način. Kot npr. prisilna poravnava kajne? Ko se peljem v mesto in gledam tiste plakate z smrdljivim marketingom je zopet nateg, reklame po TV so nateg, jebeštrga vse je nateg.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sicer pa svaka čast, ljudje se vsaj trudijo nekaj nardit, mi pa bomo itak tukaj pocrkali ker se nobenemu nič ne da, itak nihče nima prave motivacije
smile-1.gif
ne vem ce se temu rece nekaj nardit. Bolje bilo rect nekoga nategnit, ker okoli sebe so ze vse in jim nihce vec ne verjame. Kako pa veste da so bili iz tokia. Kaj ce so bili iz nigerije?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sej klical je z japonske telefonske stevilke, pa tut na ATVP imajo objavo, da je norveški ATVP dal ven opozorilo svojim investitorjem, da omenjena firma na tem naslovu v Tokiu nima dovoljenja za posredništvo na Norveškem - offshore brokerji. Edino, če so uspel nigerijci nategniti regulatorje, da so iz Tokia. Očitno so kao brokerji, sam mi ni jasno kdo bi se pogovarjal z nekom dvakrat po eno uro sam da ga dobi kot stranko, vstopna pa izstopna provizija sta pa sam 1%, pa usput te naredijo se bogatega.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Oglej si film Boiler Room.

Glede miljonarskega brokerja pa: si mu predlagal, da ti posodi (seveda za mastne obresti, recimo 20% na letni ravni) 5-10 tisocakov za posel, s tem da kar pri sebi izvede transakcije in tebi samo nakaze preostanek od tistega 100% zasluzka, ko odsteje stran obresti ? Ni treba pogodbe, mu zaupas na besedo, ker je tako dober broker.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem gledal ze zdavnaj, sem ze cisto pozabil - dober. Nekam znana zgodba
smile-1.gif


Ce me se kaj poklice, mu probam prodat tvoj predlog
smile-1.gif
 

mat1j4

Pripravnik
24. jan 2011
31
0
6
Po vsej verjetnosti gre za t.i. "Pump and Dump" borzno goljufijo. Na kratko: oni so že lastniki velike količine teh delnic, ki so jih nabavili pred časom postopoma. Gre za micro-stock oz. delnice nekega nepoznanega podjetja s prometom na borzi skoraj 0. Nato kličejo naokoli tako kot so tebe in veliko ljudi prepričajo, da tudi kupijo. Ko jih veliko nasede in kupi, cena teh delnic poskoči. Takoj ko se to zgodi, oni vse prodajo in za njih je zadeva zaključena (s profitom). Isti trenutek cena pade in vsi ostali so v izgubi. Nato ponovijo postopek pod drugim imenom z drugo delnico in novimi naivneži.

Več o principu delovanja goljufije: http://en.wikipedia.org/wiki/Pump_and_dump

Tako da samo beži stran od njih.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik pipo pravi:
ja potegni najboljše iz tega

dobil si inside info, da bo BP skočila

skoči do najbližje borzno posredniške hiše in nabavi delnice... za to ne rabiš tokijskega angleža in mitsubishi banke , vse legalno in

transparentno

ja sam tam z offshorom prispara na davkih in pri donosu 1 mio je to kar nekaj ;-)
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Mene so ti "Tokijci" klicali kako leto nazaj. Na vsak način je hotel, da vložim v delnice nekega podjetja, nakladal in nakladal. Sem ga imel na speakerju in vsake toliko rekel OK/Yes/Good. Po kake pol ure sem mu vrgel dol, ker se mi ni več dalo. Toliko da jim malo kradem čas.

Gre pač za boiler room, ogled istoimenskega filma razloži mnogo. Ne vem pa kako perspektivno jim je klicat v Slovenijo. Preden bo nek revček, če imajo sploh to srečo da govori dobro angleško, odprl borzni račun v tujini in naložil denar, bo vsega konec.