Cud(ez)ne ponudbe brokerjev iz Azije?

B81

22. jul 2007
34.522
8.968
113
Boiler Room
Ženski sem povedal, da govori zelo slabo za američanko, pa je rekla, da je pol američanka
smile-1.gif

Potem pa sem uporabil Seinfeldovo foro, naj mi da domačo številko, pa jo potem nazaj pokličem....no na koncu je bla 5 sekund tiho, pa sem odložil... klicala pa je 2 krat v enem tednu.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.451
113
Nekateri nasedejo in nakažejo denar. Saj se spomniš tiste piramide na hrvaškem - na poštah so ljudi opozarjali, da gre za prevaro, oni pa so vseeno vztrajali in nakazali. Organizatorji so jim namreč rekli: "ignorirajte tiste, ki govorijo, da gre za prevaro - oni vam samo ne privoščijo, da bi vi obogateli".

Pred časom je bil tu na Alter-ju tak primer, ko je nekdo vztrajal pri Ebay nakupu po neobičajno nizki ceni in pri sumljivem prodajalcu - mogoče pa ni prevara in bom res dobil po neverjetno ugodni ceni.
 

Klemen_Savli

Pripravnik
6. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Gre pač za boiler room, ogled istoimenskega filma razloži mnogo. Ne vem pa kako perspektivno jim je klicat v Slovenijo. Preden bo nek revček, če imajo sploh to srečo da govori dobro angleško, odprl borzni račun v tujini in naložil denar, bo vsega konec.
Ravno Slovenija zna bit ena izmed bolj uspešnih zgodb pri takih primerih. Glede na naš (pred kratkim pridobljen) visok standard in izredno nizko finančno pismenost ter standardno človeško pohlepnostjo je to recept za take ponudbe.

Vprašanje je od kje jim telefonske?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Klemen_Savli pravi:
Vprašanje je od kje jim telefonske?

Telefonske se načeloma da kupiti, ampak nekako dvomim, da bi bili eni random nateguni (z Japonske) pripravljeni investirati v tako stvar. Mene so dvakrat uspeli poklicati celo iz Kitajske - na zasebno gsm številko, ki je bila ene 10 let nazaj po defaultu pač objavljena v Mobitelovem imeniku...
crazy1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Mene so tudi klicali v petek in danes. Presneta banda. Sem jim lepo rekel da naj mi pač pošljejo ponudbo kar po pošti, pa seveda ne gre.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Normalno a še niste skapirali da to same tapametne vun zberejo, najbrž berejo alter
hysterical-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
No če je tako, potem jih bom pa kar nazaj poklical. Aja shit, skrita številka. :D
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
No, danes so pa še mene spet našli. Številka je bila 009805, sicer sem slutil da bo nekaj takega, a sem iz firbca dvignil. Vedela je moje ime in ime podjetja, verjetno imajo kak poslovni imenik.