Zakaj gre danes vsak srednješolec naprej na fax?

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Saj - to je tisto. Če pri nas pojamraš direktorju/managerju/ekonomistu, da maš slabo plačo pa slabe pogoje, ti mirno reče "če ti kaj ni všeč. pa pojdi - pred vrati jih sto čaka...". Ja, sto... ampak takih, ki pojma nimajo in v dveh letih, preden se navadijo, gre lahko vse že cugrunt. Itak pa ne bo nihče priznal, da se je zajebal, ko je določen kader spustu iz rok.
V bivši firmi, naprimer, sem letal naokol in postavljal hardver, učil folk softvera itd. Ko sem odšel, ker sem imel pun [censored] naduvanega menedžerja, sta za delo, ki sem ga imel plan opraviti v štirih dneh, šla na teren dva za pet dni.
crazy1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Če mene vprašate, je za vsako kolikortoliko strokovno delo potrebna dobra teoretična podlaga, na kateri se gradi. Poleg tega bi jaz osebno zaposlila še nekoga, ki ima vsaj nekaj prakse v tej svoji teoriji, da ne misli, da je bog in batina samo zaradi papirja ter predvsem nekoga, ki je karakterno neoporečen. Slednje se mi zdi, da zaseda velik procent sposobnosti, še posebej, če je delo timsko. Druga stvar so individualni 'športi', kjer lahko vsak umetnik fura svoje kaprice. Nihče si pa ne želi v svojem timu večnega nergača, komplikatorja, neprilagodljivca, paničarja, omahljivca ter ostalih ekstremov, kajne.
Zakaj na faks? Da si pridobiš ta teoretična znanja. Toplo pa priporočam tudi, da se ne izogibate odgovornih del že v času prelestnih študentskih dni (če vam študij to omogoča). Odveč niso tudi kakšne izkušnje s tujino (izmenjave). Vse za future reference. Pa srečno, kekec.
zmaga.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Ej dela je ogromno.....tud plače niso slabe 800 evrov začetna (napeljava centralne)........kasneje lahko odpreš svoj s.p. in služiš bajne zaslužke.
Fax-om se itak grer samo to, da čim več dajo študentov skoz. Da ne govorim o srednji (sama šenkanja)......
Ampak jest hočem študirat za več znanja, ker s srednjo imam občutek, da sem zaključil osnovno.
Splača se vlagat v znanje.

Tukaj je spet odvisno, če si hodil na srednjo šolo in smer ki te zanima.

lp

Da, ne zato pa več znanja mi ne bo škodilo.
Itak sem kmečki fant tako, da mi fizična dela ugajajo samo sem navezana še na to, da bi študiral.

Potem pa pojdi nekaj študirat, kar je vezano na fizikalo in si zmagal.

lp
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi študiral če praviš da se gre fakultetam samo da čimveč študentov konča (pustimo dejstvo da ponekdo ni daleč od resnice)? Bolj te berem, bolj ne vem kaj bi ti sploh rad.... enkrat da bi ful šel študirat, potem da je študij krnekaj. Učil bi se bolj pa bi prišel na željen fax, zdaj te pa favšija razjeda.

Sej je tut v takih letih, ko se je teško odločit za pravo smer. Najbolj, da gre kam delat in mogoče skozi delo spozna kaj bi počel, potem je tudi lažje na faxu.

lp