Zakaj gre danes vsak srednješolec naprej na fax?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Naj čimveč ljudi gre študirat, se izobražuje vsaj do 6te stopnje, in ti cestarji in zidarji, ki je
večina sa juga, naj oni delajo težka in slaba dela.

In potem rabiš električarja, vodovodarja, parketarja, takega in drugačnega inštalaterja, pa ga ne boš dobil, ker jih tudi z juga ni. Iz tam pride samo neizobražen kader. Aja, vsi našteti naberejo precej več denarja kot pa vrhunsko izobražen inženir. Ampak ne, vsi na ekonomske fakse, bo že kako potem.
bonk.gif

Tukaj spet nastopi kak vodovodar parketar, torej mož z svojo malo firmo,...

Itak VSI nemorjo studirat, ampak jas sem zato da se recimo 75% folka gre šolat.

Recimo neka punca/fant, ki majo doma močn kmečki turizem, prodajajo vino, in vso to turistiko,
da nerabi it študirat prava. Al pa nek pubec, recimo foter ma 9 kafan pa 3 trgovine po mestu, nebo
šel na medicino (se najdejo seveda)... Lastnik gradbene firme z 100 zaposlenimi, nebo sina tiščal
na teologijo... Če mulc nima interesa studirat, se ga po srednji zaposli, da neko delovno mesto in naj
"študira" firmo 15 let, preden bo jo prevzel...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Študirajo dandanes vsi zato, ker s srednjo si navaden pikzigmar in te vsak lahko jebe. Če maš pa faks, si pa kuj štengo višje.

Študirajo zato, ker mamička misli, da bodo otročički s papirčkom štengo višje.

Pozablja pa, da danes nismo več leta 1980, ampak 2008.

Leta 2008 je pa folka s papirčkom, ki imajo manj znanja kot je leta 1980 imel folk brez papirčka, kot listja in trave.
(velja za vse stroke, tudi za tehnične in naravoslovne fakse).

Torej - danes si papriček zrihtaš, ker ga pač rabiš imet (faks je isto kot srednja šola in se torej pričakuje, da ga imaš narejenega), ampak to še nič ne pomeni, da boš kaj dosegel.

Ok, pol pa mi pokaži sluzbo katero dobiš z srednjo šolo, si lahko SAM rešiš stanovanjski problem,
imaš povprečen avto in živiš normalno. Pokazi mi firmo, podpišem takoj. Vrjetno ma nekdo z faksom ekonomije
3x več šans kot pa nekdo s srednjo ekonomsko. Al boš spet kako pametno uskala? Praksa je pa druga stvar.
Vedno je treba začet na začetku. Saj tut ti direktorji bank niso prisli s šole ven pa direkt na glavo banke.

In če želiš visoko (po fer poti, brez poznanstev, podkupnin) mores met al glupo srečo, al pa delat v firmi 15 let,
štartaš pa v upravi banke, ne za šalterom, iza šaltera nebos nikamor prisel. In v upravo močne firme po fer poti
drugače ko s papirom ne prides. Jebeš če kaj znas, očitno si sposoben če si nardil faks in mas 7mo stopnjo.
Vrjetno veš več kot nekdo s srednjo. Pa si najdi 1800€ neto službo s srednjo. Vsaj tolko rabis da lahko normalno
živiš sam. Torej kredit za stanovanje, bajto, leasing avto, stroški, in dayli denar za sproti, brez da mores v trgovini
gledat kok stane gorčica, ker to ni lajf da moreš zbirat med medom in mrmelado, ampak da si kupiš oboje. Govorim
v prenesenem pomenu. Sam imam solidno plačo, mam svoj flat nad starimi, nerabim dat € doma, pa mesečno prišparam
200€. V petih letih nisem nasparal za 20% stanovanja, torej morem 25 let delat, da si lahko kupim solidno stanovanje.
Je to lajf? Za moje pojme ne. In ja, papir je potreben, taki časi so. Če že zakoni zahtevajo da na določenih delovnih
mestih mores imet določeno stopnjo. Računovodja more imet 8mo če se ne motim. Jebeš če je nekdo nenormalno
dober računovodja, če ga pa nemores zaposlit.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
mislm da si narobe razumela to besedo samo. če se ne motm, je hotu rečt da je samo znanje teorije ( brez prakse in znanja uporabe te teorije) nič. in ne da je teorija neki bv
tongue-1.gif

zmaga.gif

Očitno obstaja folk, ki je zelo hitro pripravljen podpisat, da nekdo nekaj zna.

V skladu z gornjo definicijo (da znati teorijo ni isto kot uporabljati teorijo), zna lahko teorijo tudi opica - pač bo nekaj ponovila: kaj, sicer ne ve, očitno pa za "definicijo" znanja to tudi ni pomembno.

Zame je znanje pač malo več kot golo reproduciranje brez uporabe možganov.

Ker čim pa osebek uporablja možgane, zna pa tudi malo pomislit in spremeniti tisti dve vejici za potrebe konkretne situacije.

Torej - če nekdo zna na pamet ponoviti definicijo, zame še ne zna.
In to znanje - ali seže preko reprodukcije ali ne - se da precej hitro preverit.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Študirajo dandanes vsi zato, ker s srednjo si navaden pikzigmar in te vsak lahko jebe. Če maš pa faks, si pa kuj štengo višje.

Študirajo zato, ker mamička misli, da bodo otročički s papirčkom štengo višje.

Pozablja pa, da danes nismo več leta 1980, ampak 2008.

Leta 2008 je pa folka s papirčkom, ki imajo manj znanja kot je leta 1980 imel folk brez papirčka, kot listja in trave.
(velja za vse stroke, tudi za tehnične in naravoslovne fakse).

Torej - danes si papriček zrihtaš, ker ga pač rabiš imet (faks je isto kot srednja šola in se torej pričakuje, da ga imaš narejenega), ampak to še nič ne pomeni, da boš kaj dosegel.

Ok, pol pa mi pokaži sluzbo katero dobiš z srednjo šolo, si lahko SAM rešiš stanovanjski problem,
imaš povprečen avto in živiš normalno. Pokazi mi firmo, podpišem takoj. Vrjetno ma nekdo z faksom ekonomije
3x več šans kot pa nekdo s srednjo ekonomsko. Al boš spet kako pametno uskala? Praksa je pa druga stvar.
Vedno je treba začet na začetku. Saj tut ti direktorji bank niso prisli s šole ven pa direkt na glavo banke.

In če želiš visoko (po fer poti, brez poznanstev, podkupnin) mores met al glupo srečo, al pa delat v firmi 15 let,
štartaš pa v upravi banke, ne za šalterom, iza šaltera nebos nikamor prisel. In v upravo močne firme po fer poti
drugače ko s papirom ne prides. Jebeš če kaj znas, očitno si sposoben če si nardil faks in mas 7mo stopnjo.
Vrjetno veš več kot nekdo s srednjo. Pa si najdi 1800€ neto službo s srednjo. Vsaj tolko rabis da lahko normalno
živiš sam. Torej kredit za stanovanje, bajto, leasing avto, stroški, in dayli denar za sproti, brez da mores v trgovini
gledat kok stane gorčica, ker to ni lajf da moreš zbirat med medom in mrmelado, ampak da si kupiš oboje. Govorim
v prenesenem pomenu. Sam imam solidno plačo, mam svoj flat nad starimi, nerabim dat € doma, pa mesečno prišparam
200€. V petih letih nisem nasparal za 20% stanovanja, torej morem 25 let delat, da si lahko kupim solidno stanovanje.
Je to lajf? Za moje pojme ne. In ja, papir je potreben, taki časi so. Če že zakoni zahtevajo da na določenih delovnih
mestih mores imet določeno stopnjo. Računovodja more imet 8mo če se ne motim. Jebeš če je nekdo nenormalno
dober računovodja, če ga pa nemores zaposlit.

Ej dela je ogromno.....tud plače niso slabe 800 evrov začetna (napeljava centralne)........kasneje lahko odpreš svoj s.p. in služiš bajne zaslužke.
Fax-om se itak grer samo to, da čim več dajo študentov skoz. Da ne govorim o srednji (sama šenkanja)......
Ampak jest hočem študirat za več znanja, ker s srednjo imam občutek, da sem zaključil osnovno.
Splača se vlagat v znanje.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ja,


Zdaj se pa odločajo glede na:
a) kam gredo moji kolegi/kolegice
b) kaj misli ata ali mama
c) kdo frajersko izgleda na TV
d) kako težak/lahek je faks
(ne nujno v tem vrstnem redu)

Pozabila si samo da starši pa mislijo tisto kar je v njihovih časih prinašalo največ denarja.... V mojih časih je bila to EF, zdaj je to IT. In potem vidiš folk ki niti ne ve, kaj bi s sabo po faksu...

Da ne omenjam da je včasih blo šola-faks-služba-delat v isti firmi do penzije.... Sedaj je baje normalno na 5 let zamenjat šiht... Ne vem, jaz sem ga do sedaj približno vsako leto
rolleyes-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Dobra tema, vendar je zašla...

Imam samo V. stopnjo. Vsakodnevno pa imam opraviti s hordo visokoštudiranih osebkov vse od VI. stopnje pa tja do doktorata, večina od njih je popolnoma nesposobna za enostavne tehnične postopke - ustavi se že pri predvajanju kakih videokaset na tv ali bohvari kak dvd čez pc na projektor, če je predhodno kdo malo nastavitve zmešal...Imajo veliko idej, a malo pojma kako jih realizirati. Ob menjavi žarnice bi verjetno pregoreli sami...

Po drugi strani pa me veseli da vsi rinejo na fakse, tako bom imel vedno manj konkurence
smile-1.gif

Dobro povedano in se čisto strinjam. Je pa tega zelo veliko
smirk-1.gif


lp
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Dobra tema, vendar je zašla...

Imam samo V. stopnjo. Vsakodnevno pa imam opraviti s hordo visokoštudiranih osebkov vse od VI. stopnje pa tja do doktorata, večina od njih je popolnoma nesposobna za enostavne tehnične postopke - ustavi se že pri predvajanju kakih videokaset na tv ali bohvari kak dvd čez pc na projektor, če je predhodno kdo malo nastavitve zmešal...Imajo veliko idej, a malo pojma kako jih realizirati. Ob menjavi žarnice bi verjetno pregoreli sami...

Po drugi strani pa me veseli da vsi rinejo na fakse, tako bom imel vedno manj konkurence
smile-1.gif

Dobro povedano in se čisto strinjam. Je pa tega zelo veliko
smirk-1.gif


lp

Bodo pa iz tujine k nam hodil delat. Čeprav je dons tega že velik. In kaj neizobražen folk bo imel več denarja k izobražen predpodstvaka, da zna dobr delat. Ne pa tko k eni Basanci k se naslajajo na lopate.
lp
 
Nazadnje urejeno:

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Ej dela je ogromno.....tud plače niso slabe 800 evrov začetna (napeljava centralne)........kasneje lahko odpreš svoj s.p. in služiš bajne zaslužke.
Fax-om se itak grer samo to, da čim več dajo študentov skoz. Da ne govorim o srednji (sama šenkanja)......
Ampak jest hočem študirat za več znanja, ker s srednjo imam občutek, da sem zaključil osnovno.
Splača se vlagat v znanje.

Tukaj je spet odvisno, če si hodil na srednjo šolo in smer ki te zanima.

lp
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Ej dela je ogromno.....tud plače niso slabe 800 evrov začetna (napeljava centralne)........kasneje lahko odpreš svoj s.p. in služiš bajne zaslužke.
Fax-om se itak grer samo to, da čim več dajo študentov skoz. Da ne govorim o srednji (sama šenkanja)......
Ampak jest hočem študirat za več znanja, ker s srednjo imam občutek, da sem zaključil osnovno.
Splača se vlagat v znanje.

Tukaj je spet odvisno, če si hodil na srednjo šolo in smer ki te zanima.

lp

Da, ne zato pa več znanja mi ne bo škodilo.
Itak sem kmečki fant tako, da mi fizična dela ugajajo samo sem navezana še na to, da bi študiral.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Zakaj bi študiral če praviš da se gre fakultetam samo da čimveč študentov konča (pustimo dejstvo da ponekdo ni daleč od resnice)? Bolj te berem, bolj ne vem kaj bi ti sploh rad.... enkrat da bi ful šel študirat, potem da je študij krnekaj. Učil bi se bolj pa bi prišel na željen fax, zdaj te pa favšija razjeda.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik dekca pravi:

Večino gorenjskih firm so spravili na kant ekomisti, ne tehnični kader. Ker so sebe cenili bolj, kot izkušene strokovnjake s svojega področja, sebi so nabili plače *3 v primerjavi z inženirji, zato je sposoben tehnični kader odšel drugam, firma pa cugrunt. Ekonomisti niso bili sposobni gledati na vse, kar sta tis in kozarec naštela, ampak predvsem in samo na svojo rit. In za svojo nesposobnost so bili do konca nagrajevani z odličnimi plačami in bonitetami,

Ti si pa zamešal slovensko posebnost v to debato. Polno je bilo nastavljenih šefov ki niso imeli pojma o pojmu pa še znašli se niso ker so bli butasti. So pa bili pravega priimka in rodovnika. In dobili so moč, ker so pod njimi bili pametnejši ljudje so se jih ustrašili in jih zjebali do te mere, da so dajali odpovedi. Politika "vsak je nadomestljiv", seveda ko so zaradi takih začeli odhajat ljudje, ki so dejansko rasli s firmo, se učili itd, se budale niti niso zavedali kaj delajo in naslednje krize itak niso znali videt pravih vzrokov (seveda, je kdo pripravljen pljunit v svojo skledo?? - plače so tako naravnane da nakazujejo določeno odgovornost.)

Je pa vprašanje pravilno, kura ali jajce, boli te, ekonomisti, ki so sposobni bojo izdelek prodali 100x bolje kot inženir sam (ki niti nima časa za realno oceno svojega dela na trgu, ampak vsi gledajo samo "koliko ma drug"), po drugi strani pa ekonomist ne bo naredil izdelka ali pa v obstoječi proizvodnji z inovacijami prihranil dolgoročno veliko stroškov...


Me pa nekaj zanima, imam opravka z marketing oddelki, pa ne vem kje se pobira folk za to delo, kaj sploh ta folk dela ampak pismo, Excel jim je sijajno orodje recimo, znajo pa komaj SUM formulo ponucat. Vse je v helpu lepo s primeri razloženo, ampak neee, treba je narest vse do zadnjega naslova, barve te pa une črte v grafu, sence stolpcev, ma prokleti dripci ne znajo niti kurčevega formata papirja za printat izbrat....
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Mis pravi:

... Ti si pa zamešal slovensko posebnost v to debato. ...
To ni bilo slučajno - živimo in delamo v Sloveniji. In te "posebnosti" sem bil deležen tudi sam (kot si jo v nadaljevanju opisal). Trenutno vegetiram v eni firmi, ki je daleč od mojega foha, ampak mi zaenkrat gre in tut plačo mi dajo ok. Zaenkrat pravim zato, ker sem dalal bajto in sem rabil stabilno službo zaradi pufa. Kaj pa bo čez leto, pa tut ciganka ne ve, imama pa nekaj idej, ki pa jih zaenkrat ekonomisti ne bojo tut od daleč videli (nočem, da mi kdo ukrade ideje. niti, da me nategne pri poslovanju - sori, dandanes je trend, da se vsakega skuša natwgnit, in v tem so "ekonomisti" največji mojstri. Ko bom zaslužil prvi milijon €, bom pa najel tudi kakega ekonomista, da vidim, če ma kaj pametnega za pripomnit. Najel! Zaposlil nikoli.
grims-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Bolš spičkat 2k€ za enkratno raziskavo (enkratno po količini, ne kakovosti
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se strinjam.
zmaga.gif

(boljš delat dva dni, narediti glossy prezentacijo in poročilo ter pobrat dva jurja, kot pa za isti keš delat cel mesec, pa še najeda mi vsake pol ure
evil.gif
)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Kozarčevo bom pa na pijačo povabil, pa mi bo kak nasvet tudi zastonj dala
cheer.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Hmmmmm.

Dej malo premisli.
(Tule imam cca 60 komadov fanov, ki ti toplo odsvetujejo, da se sestaneš z mano....
ne-ne-1.gif
).

Drugač pa veš, kje me najdeš.
tongue-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Rad imam adrenalinske športe, tko da pijača s tabo bo glih ok
smile-1.gif

Na tuja mnenja se požvižgam (sploh pa mnenja diplomantov EF
grin1.gif
), dokler sam ne spoznam "resnice".
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Dobra tema, vendar je zašla...

Imam samo V. stopnjo. Vsakodnevno pa imam opraviti s hordo visokoštudiranih osebkov vse od VI. stopnje pa tja do doktorata, večina od njih je popolnoma nesposobna za enostavne tehnične postopke - ustavi se že pri predvajanju kakih videokaset na tv ali bohvari kak dvd čez pc na projektor, če je predhodno kdo malo nastavitve zmešal...Imajo veliko idej, a malo pojma kako jih realizirati. Ob menjavi žarnice bi verjetno pregoreli sami...

Po drugi strani pa me veseli da vsi rinejo na fakse, tako bom imel vedno manj konkurence
smile-1.gif

Dobro povedano in se čisto strinjam. Je pa tega zelo veliko
smirk-1.gif


lp

Bodo pa iz tujine k nam hodil delat. Čeprav je dons tega že velik. In kaj neizobražen folk bo imel več denarja k izobražen predpodstvaka, da zna dobr delat. Ne pa tko k eni Basanci k se naslajajo na lopate.
lp

Po parih letih EvROPe
grin1.gif
vsi gradbeni šefi bosanske delavce dobesedno na kolenih prosijo, če bi se jim ljubilo iti delat v SLO...Po letih izkušenj z raznimi Slovaki, ki niso niti načrtov znali razbrati in so kopali kar nekaj tja v tri dni, Bolgari v skladišču Mercatorja na prevzemu ki niso sploh vedeli kaj podpisujejo zaene prejemnice in podobno.

Bosanski delavci so se proti telim lenuhom izkazali za profesorje
grin1.gif
so pa ugotovili tudi, da lahko drugje zaslužijo več kot v slo..pa smo spet tam.

Sem bil danes v eni cvetličarni, tam pa en zapečen prodajalec
confused-1.gif
znal slovensko en klinc. Takle bomo meli.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Kolikor sem za Slovake slišal, ne samo da nimajo pojma, še lenuhi so,Romuni isto. Bosanci so pa pridni in znajo, samo so ugotovili da so pri nas za en klinc plačani. In prav je tak, ne more ti napol zastonj nekdo delati. Oz. lahko ti ampak se pol vidi kak