Zakaj gre danes vsak srednješolec naprej na fax?

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Vsako leto je na fax-ih tak navalj da joj. Lansko leto sem se vpisoval na fax-e in sem pri dveh željah po domače odletu na tretjo željo pa sem dal tako smer, k je zelo težka. Vsi bi hotel sam študirat, tud sam se poskušam pribit na fax a ne gre. Časa imam še saj sem mlad. Po študiju imet dobr šiht in dobro plačo a tako ne gre. Zadnjič sem bral, da je v tujini cenjeno to, kar znaš in, če dobro znaš delat imaš lahko višjo plačo od doktorata znanosti. Nekdo je celo govoril, da imajo navdni delavci po 3000 evrov plače v gradbeništvu.V tujini ne igra vloga izobrazba.
Je pa res, da se splača vlagat v znanje. Jaz sem hotel it študirat agronomijo vse lepo in prav, študij bi me zelo zanimal, ampak, ko pa sem šel na zavod in pogledal, če je kakšno razpisano delo za agronoma pa nič. Strojništvo jah, če si stručko potem go drugače raje ne. Sej strojna pravjo, da je težka, če ne delaš redno sam pa tud ni vse v izobrazbi problem je na delovnem mestu.

itd

Zakaj hočejo danes vsi študirat?
Odg.: Da bomo kreditno sposobni, ker navaden delavec z 500 evrov na mesec ne dobi niti 10 t evrov kredita in.
uf-1.gif
...., če hočeš biti samostojen rabiš vsaj 100 t evrov kredita, da si lahko narediš vikend za hišo pa rabiš še enkrat več.
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Študirajo dandanes vsi zato, ker s srednjo si navaden pikzigmar in te vsak lahko jebe. Če maš pa faks, si pa kuj štengo višje.

To je teorija. Čez nekaj let bodo vsi študirani, delovnih mest pa ne bo. Tako, da boš s faxom delal delo za 5. stopnjo
crazy1.gif

Po mojem je boljša varianta srednja strokovna šola, se zaposliš v podjetju, dobiš strokovne izkušnje, greš v šolo, še malo teoretične podlage dobiš, potem pa lažje pičiš v EU na strokovno zahtevnejša tehnična delovna mesta.
Dandanes študirati ekonomijo je brezveze, ker je ekonomistov preveč (dobrih premalo), v tujini pa s tako izobrazbo nimaš kaj počet (imajo zunaj že svojih dosti).
Zato pa so vodovodarji, malarji in pečarji najdražja postavka, če hočeš delat (obnavljat) bajto. Pa dobre čakaš tudi leto in več.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Tvoj problem je, da že tako neumno razmišljaš. 1/3 študentov, če ne več propade in gre pač delat. Pa ne mislit zdaj, da čim se vpišeš na fax, da si ga naredu. Hodi študirat, kar ti je všeč, ne kar je na faxu, ker tako ne boš prišel nikamor. Po vsakem faksu boš našel delo zate, ne takoj a z leti ga najde vsak. Največji problem pri nas je izredni študij, zaradi tega upada kvaliteta rednega. Bodi vesel, da je toliko študentov, samo poglej statitsiko kako slaba delolvna sila smo Slovenci. Št. doktorjev in ljudi z višjo/visoko izobrazbo je še vedno premalo.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Tvoj problem je, da že tako neumno razmišljaš. 1/3 študentov, če ne več propade in gre pač delat. Pa ne mislit zdaj, da čim se vpišeš na fax, da si ga naredu. Hodi študirat, kar ti je všeč, ne kar je na faxu, ker tako ne boš prišel nikamor. Po vsakem faksu boš našel delo zate, ne takoj a z leti ga najde vsak. Največji problem pri nas je izredni študij, zaradi tega upada kvaliteta rednega. Bodi vesel, da je toliko študentov, samo poglej statitsiko kako slaba delolvna sila smo Slovenci. Št. doktorjev in ljudi z višjo/visoko izobrazbo je še vedno premalo.

ja to je res, da vsi ne naredijo.
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
zato ker se tud (skor) vsak k ma kokr tolk solidne ocene v osnovni vpiše na gimnazijo. in kaj nej naredi gimnazijski mutant drugega kot da gre na faks?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kokr jz vem se na fax vsako leto manj folka vpise, tko da ne vem v cem je problem..

kaj pa so ble tvoje zelje, ce ni skrivnost?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
saj je tudi vsako leto manj otrok
wink-1.gif

Zato ker so študentska lepa najlepša leta v življenju. Večina študentov ki so vsaj malo pridni (in da se lahko šlepa pri starših) imajo v študenskih letih največ denarja za lastne "užitke". In očitno je to srednješolcem prišlo na ušesa.
Sicer pa precej čudno zastavljeno vprašanje in anketa
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik dekca pravi:

To je teorija. Čez nekaj let bodo vsi študirani, delovnih mest pa ne bo. Tako, da boš s faxom delal delo za 5. stopnjo
crazy1.gif


to se dogaja že sedaj.in vsak ki prileze iz faxa misli da bo imel 1500€ plače in da bo nekomu ukazoval
bonk.gif

pa še eno vprašanje se tukaj poraja.zakaj na leto recimo 5000 ekonomistov kjer jih kasneje delo dobi v svoji stroki recimo 1000
confused-1.gif
v nekaterih drugih panogah pa primanjkuje delavcev.res pa je da v vsakem poklicu ne moreš ravno biti v obleki in kravati tako kot recimo ekonomist.sem dal zgolj za primer da ne bo kdo islil da imam kaj proti ekonomistom
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Prevec pravic so dali, in to folk pridoma izkorisca. Npr na moji visji soli je bilo 75 prijav (zasedena vsa mesta) od tega jih je na prva predavanja priso 35, s tem da nas je konec prvega letnika docakalo cca 18.Zdaj pa zracunajte koliko jih je bilo tam samo zaradi statusa, ki pa so nekomu drugemu odvzeli mesto, ki si ga je pa tako zelel. Neresnost se je razspasla in posledice bomo nosili vsi. Od tega da bo premalo delavskega kadra, do tega da bomo zaceli izvazati ekonomiste.
Vsaka druga srednja sola v ljubljani ima fakin ekonomski program.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja meni se zdi kul da jih gre čimveč študirat. Še vedno obstajajo razne živiljske, cvetličarske, gradbene,
kmetijske, strojne, ipd. šole, s katerih gre zelo malo dijakov med študente, pa še tisti ki gredo, kajkmalu
pustijo študij. Naj čimveč ljudi gre študirat, se izobražuje vsaj do 6te stopnje, in ti cestarji in zidarji, ki je
večina sa juga, naj oni delajo težka in slaba dela. V nemčiji recimo v kakem gradbenem podjetju dela
sama jugovina, vbistvu večino fizičnih delajo bosanci, srbi, turki, recimo smetarji, v najslabsem primeru
je nemec voznik in okoli vozi jugoviče, da praznijo kante. Za njih je to super plačano delo, pa ga naj delajo!

Kolega je bil v eni avto firmi, kjer so delali ličarijo, kleparijo, pač mehanska dela, je rekel da ga je sprva
blo strah, ker je slbo govoril nemško, ko je spoznal sodelavce, so vsi medsabo "pričali"
grin1.gif


Smo na dobri poti, da postanemo kultivirana rasa kot so recimo avstrijci, nemci in švicarji, govorim za rok
30ih let, tok da se pač ta slovenski neizobražen folk pogrezne v zemljo, da se menjata 2 generaciji, tolko
da te omike, ki podpirajo cerkev, in pa nasploh ta slovenska sociala, ki nima v glavi niti grama pameti, in je
prav naivno primitivna, sčisti. Zdaj je že recimo boljše kot je blo pred 10imi leti, se že kaže, da folk nekaj
da nase, je bolj kultiviran, ampak to še vedno ni to...

Pa da bote razumeli o čem govorim ko rečem ta nemška kultura, obnašanje; pojdite 1x v kako večjo trgovino
ala interšpar v grazu, in medtem ko kupujete, malo opazujte folk, predvsem ga poslušajte, isto storite na
blagajni, poslušajte kako tiho je vse tam, kako lahko gospa ki je 8ma v vrsti v popolnoma pogovornem tonu
vpraša prodajalko ki je 5m stran, za kak akcijki artikel, ali bilokaj druga...

Isto naredite v prometu, stem da tam bolj glejte kot poslusajte, kako se folk spušča med sabo, daje prednost,
se zahvali ko ti da prednost, čisto vsak, res čisto vsak se ti z dvigom roke zahvali da si ga spustil naprej, noben
nobenemu ne hupa kot zmešan in mu j*be mater pri odprtem oknu, če že se opozorilno popipka, skratka
čisto drug svet, pa niti 100km od nas... V trgovinah so prijazni, priskočijo na pomoč, svetujejo, ko sem parkrat
urejal "rumene" table v minhnu, kako so na tem njihovem "AMZS" prijazni in ustrežljivi, nobenga čakanja, organizirano,
umirjeno, se uredijo listine, se plača in gre... Ne pa pri nas na AMZSju ko tolko da mi ona kuzla za šalterom
ne omeni mame, ker sem prisel 10 min pred zapiranjem, srečen sem lahko če me vika, kamoli da bi bla prijazna...
Če mas kak problem, pa seveda niti ne pomisli da bi ti pomagala s kakim nasvetom...

Sem že večkrat napisal, pa zdaj bom še 1x ker je čisto res; Mene je sram da sem slovenec! Jaz bi bil rajši hrvat.

Mogoče bo čez kake 20 let res boljše.

Sorry če sem malo zašel v off.
 
Nazadnje urejeno:

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Zadnjič sem bral, da je v tujini cenjeno to, kar znaš in, če dobro znaš delat imaš lahko višjo plačo od doktorata znanosti. Nekdo je celo govoril, da imajo navdni delavci po 3000 evrov plače v gradbeništvu.V tujini ne igra vloga izobrazba.
Predvidevam, da govoriš o Nemčiji. Drži, da imajo gradbeni delavci 3000,00€ plače. Kar naj bi bilo recimo 3x toliko kot pri nas. Stanovanja so gori tudi 3x dražja. Stanovanj si s tako plačo ne morejo kupiti zato jih vzamejo v najem. Konkretno ti lahko povem za stanovanje v večstanovanjski hiši, zgrajeni leta 1970. Manjša vasica 100 km oddaljena od Frankfurta. Nerenovirano stanovanje, ampak ohranjeno, 52 kvadratov, kopalnica, mala kuhinja, predsoba in soba, pride najemnina 700€ mesečno. Elektrika, voda, komunala, gretje... nanesejo še dodatnih 700,00€ mesečno. Torej 1.400,00€ mesečno samo za "pajzl". Glede na to, da živijo cel dan od sendvičev, "doručkov" in ostalih zadev, jim na koncu meseca ostane približno 800,00€, ki jih pošljejo domov v jugo, kjer je trenutna plača okrog 250€/mesečno.

V kolikor se jim prej kaj ne pripeti. Sem sedel recimo v čakalnici pri zobozdravniku. Prileti noter en črni, otečen po levi strani lica, zraven njega pa seveda arijc. Črni ni govoril nič ampak se je spravil v kot zraven okna in gledal ven, da niso videli kaj je. Arijc je sestri prevedel kaj je, možakar je šel mimo vrste v čakalnico in ostal brez zoba in par sto evrov. Sanjsko življenje!
rolleyes-1.gif


Na koncu mu v žepu ostane toliko, kot pri nas. Cene "špeceraja" so pri nas za nijanso višje kot pri njih, obleke in tehnika pa približno tu nekje. Ko vračunaš sobote, nedelje, praznike in 16 urni delovnik, se je potrebno vprašat če ja ali ne.
wink-1.gif


Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Zakaj hočejo danes vsi študirat?
Odg.: Da bomo kreditno sposobni, ker navaden delavec z 500 evrov na mesec ne dobi niti 10 t evrov kredita in.
uf-1.gif
...., če hočeš biti samostojen rabiš vsaj 100 t evrov kredita, da si lahko narediš vikend za hišo pa rabiš še enkrat več.

Da!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Na naši smeri se je v 1. letnik vpisalo 150 študentov. Končalo pa nas je 30-40. Izračunaj si kakšen je bil usip.

Sicer pa ti ki smo končali univerzo smo osvojili neko znanje in delovne navade, samo tisti ki pa hodijo na razne šnelkurze ala Doba&Co. tam je pa druga zgodba. Če mene vpraša bi bilo treba ukinit neunivrzitetne zavode.
Ti itak samo denar služijo in diplomante štemplajo kot po tekočem traku.

Potem pa srečam bjondino na firmi in pametuje kako je ona oh in sploh in brihtna, IQ sigurno okol 150, pa kako je bilo težko naredit študij, koliko referatov je morala napisat itn. Potem jo pa vprašam, ja na kater fax si pa hodila? Ona pa: "na Dobo, smer poslovni sekretar". Da mi je takrat šalčka z kafejem na tla padla ni potrebno komentirat.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Naj čimveč ljudi gre študirat, se izobražuje vsaj do 6te stopnje, in ti cestarji in zidarji, ki je
večina sa juga, naj oni delajo težka in slaba dela.

In potem rabiš električarja, vodovodarja, parketarja, takega in drugačnega inštalaterja, pa ga ne boš dobil, ker jih tudi z juga ni. Iz tam pride samo neizobražen kader. Aja, vsi našteti naberejo precej več denarja kot pa vrhunsko izobražen inženir. Ampak ne, vsi na ekonomske fakse, bo že kako potem.
bonk.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Študirajo dandanes vsi zato, ker s srednjo si navaden pikzigmar in te vsak lahko jebe. Če maš pa faks, si pa kuj štengo višje.

Študirajo zato, ker mamička misli, da bodo otročički s papirčkom štengo višje.

Pozablja pa, da danes nismo več leta 1980, ampak 2008.

Leta 2008 je pa folka s papirčkom, ki imajo manj znanja kot je leta 1980 imel folk brez papirčka, kot listja in trave.
(velja za vse stroke, tudi za tehnične in naravoslovne fakse).

Torej - danes si papriček zrihtaš, ker ga pač rabiš imet (faks je isto kot srednja šola in se torej pričakuje, da ga imaš narejenega), ampak to še nič ne pomeni, da boš kaj dosegel.

O zaposljivosti ekonomistov - RTVSLO, oddaja Odmevi, četrtek 6. marec 2008, zadnjih 5 minut.
smirk-1.gif

(je pa res, da je govor o ekonomistih, ki so tacali po ta pravi fakulteti, ne pa po popoldanskem šnel kurzu).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Naj čimveč ljudi gre študirat, se izobražuje vsaj do 6te stopnje, in ti cestarji in zidarji, ki je
večina sa juga, naj oni delajo težka in slaba dela.

In potem rabiš električarja, vodovodarja, parketarja, takega in drugačnega inštalaterja, pa ga ne boš dobil, ker jih tudi z juga ni. Iz tam pride samo neizobražen kader. Aja, vsi našteti naberejo precej več denarja kot pa vrhunsko izobražen inženir. Ampak ne, vsi na ekonomske fakse, bo že kako potem.
bonk.gif

In v čem bo zmanjšanje vpisa na EF izboljšalo razmerje plače med vodovodarjem in inženirjem?
confused-1.gif


Aja
17758-icon_confused.gif


Boljša bo zato, ker se sedaj folk ne bo več vpisoval na EF ampak na tehnične fakse!

Potem bo pa inženirjev kot listja in trave in v skladu z logiko, ki jo poznajo branjevke na tržnici, ti pa očitno ne, bo plača šla kam....
tongue-1.gif
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Jaz sem hotel it študirat agronomijo vse lepo in prav, študij bi me zelo zanimal, ampak, ko pa sem šel na zavod in pogledal, če je kakšno razpisano delo za agronoma pa nič.

Poskusi s kakšno družboslovno smerjo. Mislim, da bi ti ležala. Bi lahko delal ankete in to.