Zakaj e-račun!

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

A za hranilno knjižico pa se ne bojiš, da jo izgubiš?
To si dodal kasneje
smirk-1.gif

So fücking what?
bonk.gif


Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
In ne gre se za bančne račune, ampak za položnice v tiskani obliki - ki jih plačaš prek npr linka (kot jaz) in si sprintaš potrdilo o plačilu, ki ga spneš s položnico.
Jaz tko delam, ker nočem, da me kdo jebe za neplačilo, če me pa že, mu pod nos pomolim papir. Kako delate ostali, je pa vaša stvar.

Napisal sem zato, ker si zgleda en tistih starokopitnih ljudi, ki jih je strah tehnologije in hodi v banko s hranilno knjižico, da jim napišejo na banki prejeto pokojnino.
Nimam hranilne knjižice - in to že dlje, kot si ti star.
smirk-1.gif

Starokopiten ti je fotr.
bonk.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Če ti crkne disk, na katerem je certifikat, ne moreš več do e-banke.
Menjava diska, ponovna vloga za certifikat, ponovna instalacija in potem imaš spet dostop do e-računa. Ali pa en kup komplikacij, če glih nimaš denarja, da bi tisti trenutek stopil po nov disk, na banki, da ti izdajo potrdilo o plačilu.

live linux distribution
wink-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Citat:
Uporabnik oby pravi:
Če se boš preko klika naročil na prejemanje e-računov jih boš dobil direktno v klik. In kjer lahko vidiš klik, lahko vidiš e-račun.

isto velja za mail... konec koncev ima vsak spodoben mail ponudnik webmail...

Večinoma pa ne omogočajo pošiljanje e-računov na dva različna mail naslova ali sploh pa ne na 2 različna TRRja, če govorimo o e-računu.

Kaj pa je boljše. Prejemanje direkt v KLIK, ali navadno na email naslov?
Na dva email naslova bi bilo nujno, če slučajno štekne eden računalnik.
Mogoče se da urediti kakšen "forward" na amis email naslovu
sprasujem se.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Certifikat si nekam shrani... USB ključek, v oblak.... Irak imaš geslo za import certifikata a, ki naj seveda ne bo "test123"
smile-1.gif

Certifikat itak imam na dveh Abakih, plus kopija ehm...na disku
tongue-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Ja, vsake toliko časa težijo, da bi šel na e-položnico, da bi zato padlo manj dreves, pa bla, bla, bla, .......
Pa kaj še!
Seveda hočejo poceniti stroške. Ampak jasno, samo zase.

Tudi ti si na boljšem. Plačilo položnice je najceneje v merkatorju 0.60€, na pošti pa 1€. Če plačaš preko ebanke je 0.30€...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Ne vem kako je pri drugih bankah ampak jaz imam dostop do vseh kadarkoli preko e-banke plačanih položnic in e-računov skupaj s potrdili o plačilu tako, da če kdo hoče potrdilo ga lahko dobi za par let nazaj. Dostop pa tudi deluje preko generatorja gesel ali pa preko certifikata. Doslej prav nobenih težav.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.161
960
113
Emona / Carnium
V kolikor Amisov web mail omogoča ustvarjanje filtrov, si potem tam lahko nastaviš, da sporočila z določenih naslovov ali z izbrano besedo v zadevi, ipd. preusmeri na poljuben mail oz. poljubno število mail naslovov.

OFFtopic:
Kdo mi lahko pove, zakaj nekaterim uporabnikom forum ne označi, da so komentar urejali?

EDIT: Tnx Titov!
redface-1.gif
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.600
70
48
Jaz sem dva ponudnika storitev, ki sta mi ponujala e-račun vprašal, ali bom imel jaz osebno kakšno korist od tega, ali bodo samo oni profitirali poštnino.
Odgovor je bil pričakovan.

Zakaj že, naj bi jaz njima nekaj prihranil, sam pa ne imel koristi ?

Žal ...


LP
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
V kolikor Amisov web mail omogoča ustvarjanje filtrov, si potem tam lahko nastaviš, da sporočila z določenih naslovov ali z izbrano besedo v zadevi, ipd. preusmeri na poljuben mail oz. poljubno število mail naslovov.

OFFtopic:
Kdo mi lahko pove, zakaj nekaterim uporabnikom forum ne označi, da so komentar urejali?

EDIT: Tnx Titov!
redface-1.gif

Ali pa forwardiraš vse maile na kak gmail, outlook...

Sicer pa ne vem zakaj bi dandanes kdo še uporabljal razne siol, amis itd. maile, ki ponujajo nič prostora in jih izgubiš ob menjavi operaterja (ali pa dalje plačuješ za njega). Dandanes obstaja toliko boljših brezplačnih rešitev, da res ne razumem zakaj vztrajat na operaterjevem mailu.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Jaz sem dva ponudnika storitev, ki sta mi ponujala e-račun vprašal, ali bom imel jaz osebno kakšno korist od tega, ali bodo samo oni profitirali poštnino.
Odgovor je bil pričakovan.

Zakaj že, naj bi jaz njima nekaj prihranil, sam pa ne imel koristi ?

Žal ...


LP

To imaš prav, ker bom moral stalno prižigati Abaka in preverjati pošto, zaradi novih položnic.
Sodelavec je bil en teden brez štroma prejšnjo zimo. V takšnem primeru za položnice sploh nebi vedel
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

A za hranilno knjižico pa se ne bojiš, da jo izgubiš?
To si dodal kasneje
smirk-1.gif

In ne gre se za bančne račune, ampak za položnice v tiskani obliki - ki jih plačaš prek npr linka (kot jaz) in si sprintaš potrdilo o plačilu, ki ga spneš s položnico.
Jaz tko delam, ker nočem, da me kdo jebe za neplačilo, če me pa že, mu pod nos pomolim papir. Kako delate ostali, je pa vaša stvar.

Potrdilo o plačilu si lahko sprintaš tudi za e-račune, plačane v e-banki (tudi linku). Ker e-račun ni nič drugega kot date v e-banki počaka že izpolnjen obrazec za plačilo, enak, kot če bi sam tipkal. Le da se ne morš zmotit in je treba le 2x kliknit ...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Jap, na ebanki imaš položnico v PDF obliki. Poleg tega se mi zdi, da se e-račun plača sam, ko pride do roka plačila (nisem 100%, verjetno odvisno od ebanke).

Tako, da moje mnjenje je, da je e-račun odlična zadeva, vsekakor boljše kot položnica po pošti/emajlu.
 
22. jul 2007
12.850
1.329
113
123
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Jaz sem dva ponudnika storitev, ki sta mi ponujala e-račun vprašal, ali bom imel jaz osebno kakšno korist od tega, ali bodo samo oni profitirali poštnino.
Odgovor je bil pričakovan.

Zakaj že, naj bi jaz njima nekaj prihranil, sam pa ne imel koristi ?

Žal ...


LP
to je imel simobil foro o neposekanih drevesih, po drugi strani pa veselo tiskajo svoje reklame
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:

Zakaj že, naj bi jaz njima nekaj prihranil, sam pa ne imel koristi ?

Žal ...


LP

tvoja korist je, da se ne rabis ukvarjat z arhiviranjem papirnatih racunov, izpiskov in potrdil.

poleg tega bi te to nekoliko pripravilo na brezpapirno poslovanje, da ne bi bil prevec zgrozen, ko bi se nekoc odlocil za potovanje z avionom in ugotovil, da ne izdajajo papirnatih vozovnic; da ne govorimo o kaksnih placilih preko paypala.

mimogrede, iz odgovorov sklepam, da vas zelo malo uporablja direktno bremenite oz. trajnik. zakaj? jaz imam vse kar je mogoce na trajniku in mi preseda kadar moram kaj na rocno placat
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tudi imam raje, da dobim papirnato položnico.

Pri nekaterih e-račun ne pomeni, da se integrira v spletno banko, ampak da položnico dobiš po mailu potem pa vse na roko pretipkaš...

Trajnika ne uporabljam, raje sam plačam kot da sistem tam kaj zamuti. 1x na mesec ni problem plačat položnic preko spletne banke.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Pri SKB netu ne rabiš nobenega certifikata, s tistim "kalkulatorjem" se lahko logiraš s kateregakoli računalnika.
evil.gif


Ponekod, recimo GEN, Elektro, komunala.info se ti fakture arhivirajo na njihovem portalu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Jaz sem še vedno pristaš da pošiljajo položnice domov. Zakaj? Zato ker bo poštar imel delo in plačo jaz pa bom plačal itak kako mi paše, ali preko spleta ali pa šel na pošto... Edino pošiljatelji bodo imeli korist, jaz pa ne. Zakaj bi nekumu delal korist, če pa je meni noben nikoli ne ponudi.