Zakaj e-račun!

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Vse račune za različne obratovalne stroške v hiši dobim po pošti v obliki položnic. Plačujem jih prek KLIK-a.
Določene firme omogočajo pošiljanje po elektronski pošti namesto v papirnati obliki.
Olajšal bi delo poštarja in omislil e-račun, vendar imam nekaj premislekov.
Težava zna biti, če mi bognedaj crkne računalnik in ne morem preveriti prispele položnice po mailu.
Je možno v takem primeru sprejemati račune na dva računalnika. Recimo na mojega in ženinega istočasno
sprasujem se.gif


Seznam pošiljateljev računov je velik (Komunala, voda, elektrika, Simobil, zdrav. zavarovanje, Amis, T-2, Mobitel, Bob, etc..)
Ne vem če vsi omogočajo pošiljanje računov v takšni obliki
confused-1.gif
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Če se boš preko klika naročil na prejemanje e-računov jih boš dobil direktno v klik. In kjer lahko vidiš klik, lahko vidiš e-račun.

isto velja za mail... konec koncev ima vsak spodoben mail ponudnik webmail...

Večinoma pa ne omogočajo pošiljanje e-računov na dva različna mail naslova ali sploh pa ne na 2 različna TRRja, če govorimo o e-računu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Če imaš e-bančno rešitev s certifikatom (klik) si naloži certifikat na dva računalnika, četudi en crkne imaš še na drugem
in vsekakor je dobro imeti backup
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Certifikat si nekam shrani... USB ključek, v oblak.... Irak imaš geslo za import certifikata a, ki naj seveda ne bo "test123"
smile-1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Zakaj pa bi poštarjem olajšal delo?
confused-1.gif

Zaradi ene kuverte manj ga ne bo nič manj križ bolel, ker tiste jebene reklame (v bistvu spam) 10x odvagajo vso koristno pošto. Ok, pošta z njimi zasluži, a terenski delavci (poštarji) na ta račun nimajo čist nič večje plače, a zato pa bolj zjeban hrbet. Zakaj še fakin reklam Špar, lidl, Hofr merkatori itd ne dajo na e-naslov? He, zato, ker penzjonisti, ki edini še majo dnar za zagont za bedarije (ne vsi!), nimajo emajlov.
Jaz nočem e-računov in jih tudi ne bom hotel. Ko se bo kaj sesulo, boš pa dokazoval plačilo storitve kako? S prekurjenim diskom, pa naj se forenziki jebejo z dolpotegom položnice? Je, rajt.
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Jaz nočem e-računov in jih tudi ne bom hotel. Ko se bo kaj sesulo, boš pa dokazoval plačilo storitve kako? S prekurjenim diskom, pa naj se forenziki jebejo z dolpotegom položnice? Je, rajt.
smirk-1.gif

hysterical-1.gif


Daj prvo poglej kako deluje elektronska banka, da ne boš pisal takih bedarij.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja pa kaj misliš, da ne moreš več prit do e-banke, če ti crkne disk? Da ti še račune zaprejo na banki in denar nakažejo Karitasu?
rolleyes-1.gif


Pa tudi vse banke nimajo certifikatov. NKBM ima recimo sistem s generatorjem varnostnih kod.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
81
28
Ja, vsake toliko časa težijo, da bi šel na e-položnico, da bi zato padlo manj dreves, pa bla, bla, bla, .......
Pa kaj še!
Seveda hočejo poceniti stroške. Ampak jasno, samo zase.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Če ti crkne disk, na katerem je certifikat, ne moreš več do e-banke.
Menjava diska, ponovna vloga za certifikat, ponovna instalacija in potem imaš spet dostop do e-računa. Ali pa en kup komplikacij, če glih nimaš denarja, da bi tisti trenutek stopil po nov disk, na banki, da ti izdajo potrdilo o plačilu.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Torej v čem je problem? V teh parih dneh ti bodo zasegli hišo, ker ne boš mogel dokazat plačila?

Da ne govorimo o tem, da ti lahko banka sprinta izpisek, na katerem bodo vidna plačila
tongue-1.gif


A za hranilno knjižico pa se ne bojiš, da jo izgubiš?
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Ja sej - v banko moraš it po potrdilo.
Če imaš papirni račun in nanj pritrjeno potrdilo o plačilu, plačilo lahko dokažeš takoj, brez nepotrebnega letanja sem pa tja.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

A za hranilno knjižico pa se ne bojiš, da jo izgubiš?
To si dodal kasneje
smirk-1.gif

In ne gre se za bančne račune, ampak za položnice v tiskani obliki - ki jih plačaš prek npr linka (kot jaz) in si sprintaš potrdilo o plačilu, ki ga spneš s položnico.
Jaz tko delam, ker nočem, da me kdo jebe za neplačilo, če me pa že, mu pod nos pomolim papir. Kako delate ostali, je pa vaša stvar.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aja, nisem vedel, da pri vas pridejo kar domov s pištolo in moraš na licu mesta dokazat plačilo. Se opravičujem, pri nas v Sloveniji imaš čas da prineseš dokazilo, večinoma kake 2 tedna.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

A za hranilno knjižico pa se ne bojiš, da jo izgubiš?
To si dodal kasneje
smirk-1.gif

So fücking what?
bonk.gif


Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
In ne gre se za bančne račune, ampak za položnice v tiskani obliki - ki jih plačaš prek npr linka (kot jaz) in si sprintaš potrdilo o plačilu, ki ga spneš s položnico.
Jaz tko delam, ker nočem, da me kdo jebe za neplačilo, če me pa že, mu pod nos pomolim papir. Kako delate ostali, je pa vaša stvar.

Napisal sem zato, ker si zgleda en tistih starokopitnih ljudi, ki jih je strah tehnologije in hodi v banko s hranilno knjižico, da jim napišejo na banki prejeto pokojnino.