Zakaj e-račun!

I

Izbrisan uporabnik #488

Si sploh prebral, kar sem napisal?
smile-1.gif
...pri nekaterih...

Dobro vem kaj je eračun, ker sem ga imel že pred leti na Abanetu za mobitel, ko so pač pričeli s tem, pa mi ni bilo všeč.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Si sploh prebral, kar sem napisal?
smile-1.gif
...pri nekaterih...

Dobro vem kaj je eračun, ker sem ga imel že pred leti na Abanetu za mobitel, ko so pač pričeli s tem, pa mi ni bilo všeč.

Sem prebral. Ampak tisto niso e-računi. Tisto je položnica po mailu, ne pa e-račun.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj izraz e-račun je kakšen zaščiten patent pri nas, da se lahko uporablja samo za "e-račune"?

http://www.bob.si/pomoc/bob-racun

Če grem pa sedaj v tvojo banalno skrajnost: kdo pa še danes pošilja položnice, ki so ukinjene?...

Verjetno si sedaj razumel bizarnost.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Si sploh prebral, kar sem napisal?
smile-1.gif
...pri nekaterih...

Dobro vem kaj je eračun, ker sem ga imel že pred leti na Abanetu za mobitel, ko so pač pričeli s tem, pa mi ni bilo všeč.

Sem prebral. Ampak tisto niso e-računi. Tisto je položnica po mailu, ne pa e-račun.

Tudi po emailu lahko dobiš e-račun. Xml mora biti narejen po standardu, podpisan z izdajateljevim certifikatom. Shraniš na disk in uvoziš v e-banko, če ta to podpira.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj izraz e-račun je kakšen zaščiten patent pri nas, da se lahko uporablja samo za "e-račune"?
To je standard od Gospodarske zbornice Slovenije. In to ni položnica ali UPN ampak so v njem podatki za račun (postavke, ddv, itd). Iz njega pa se da potegniti ven podatke za plačilo.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Tehnično gledano je E-račun je standardiziran XML dokument (ki ga je standardizirala GZS z nekaj partnerji). Podatki se iz XMLa se lahko predstavijo v poljubni obliki.

Podjetje x pošlje XML banki, ki ga obdela in prejemniku je potem v poljubni obliki predstavljen v njegovi e-banki.

Poleg XML-a podjetje x, po mojih izkušnjah z Sberbank (Volksbank) in Telekomom, pošlje tudi PDF izdane položnice, ki ga tudi imaš potem na svoji e-banki.


To kar ima Bob moraš pa očitno ročno uploadati XML v svojo e-banko, ne vem zakaj nimajo urejeno z bankami.
confused-1.gif
Sicer pa tudi tu ni veliko dela, samo uploadaš XML in imaš izpolnjen UPN...
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Katere e-banke pa to podpirajo? (da uvoziš ta XML)

Sberbank?

Za NLB Klik vem, da ne podpira. (ali pa so zelo dobro skrili)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Si sploh prebral, kar sem napisal?
smile-1.gif
...pri nekaterih...

Dobro vem kaj je eračun, ker sem ga imel že pred leti na Abanetu za mobitel, ko so pač pričeli s tem, pa mi ni bilo všeč.
Mobitelov E-račun imam od prvega dne uvedbe. Vedno je bila poleg specifikacija. Praktično je bil fotokopija papirnatega računa.
sprasujem se.gif


Razlika je le v tem, da ni poleg nekaj listov reklam in da ne rabim tako pogosto prazniti kanto za smeti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Torej, ostanem na papirnati verziji, ki jo pripelje poštar v Cliotu z narisanim copatom.
Če crkne Abak ali KLIK, vedno lahko nekdo od domačih skoči na pošto in plača.
zmaga.gif