Za vse NUVIJE popravek Raeunam v Računam

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Mislim da to ni težava ker sem to tudi naredil in ne gre. Sicer pa če povežem garmina z pc-jem dela vse normalno in tudi lahko posodobim napravo z uradne njihove strani, ko pa hočem posodobit z tem updatom z te strani pa noče zagnat oziroma ne zazna usbja.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Webupdater ti ga zazna ko ga imaš priklopljenega na pc.
Updater.exe pa bi ti ga moral v preboot načinu (preden ga pc prepozna kot nuvija)
Si probal ponovno zagnat računalnik po tem,ko si naložil usb gonilnike?

Poveži nuvija na pc

Takoj ko zagledaš garmin logo daj prst v sredino ekrana in ga drži

Videl boš zeleno črtico na zaslonu od nuvija in prst še vedno drži v sredini ekrana.

Zaženi updater.exe in klikni na usb v updater oknu in boš videl da ti ga bo prepoznalo.

Sedaj klikni ok in počakaj da ti na zaslonu od nuvija napiše loader in potem lahko prst spustiš iz ekrana.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Pričakujete popravek s strani Garmina. Malo morgen, še na svoji strani imajo enake težave
neimenovana.png
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Probal na 1200 in je rešeno Računam. Pri jezikih pa je še vedno Slovenscina. Na 205-ki pa je obatroje v redu. Vseeno hvala za tvoj oziroma vaš trud.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Če prav razumem princip popravkov za prikaz šumnikov, na ta način ni možno popraviti prikaza tam, kjer so v osnovi namesto šumnikov uporabljene črke c,s in z. To pomeni, da napisa Slovenscina ne moremo popraviti v Slovenščina, ker bi popravek imel za posledico, da bi se vse črke c, s in z spremenile v č, š in ž. Je moje sklepanje napačno?
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Če prav razumem princip popravkov za prikaz šumnikov, na ta način ni možno popraviti prikaza tam, kjer so v osnovi namesto šumnikov uporabljene črke c,s in z. To pomeni, da napisa Slovenscina ne moremo popraviti v Slovenščina, ker bi popravek imel za posledico, da bi se vse črke c, s in z spremenile v č, š in ž. Je moje sklepanje napačno?

prav razmišljaš,popraviš pač samo tam kjer so potrebni šumniki
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ugotovil sem naslednje: po posodobitvi programske opreme na nüviju 1490T sem -v skladu z navodili Popotnika-pričakoval, da bom moral popravek šumnikov ponovno instalirati, vendar je bilo vse v redu. Pomeni to, da je Garmin te popravke že vključil v svoje posodobitve, ali pa popravek enostavno ostane tudi po posodobitvi programske opreme?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kateri FW pa si naložil?
Kaj je zunaj že FW 5.50?

Po logiki naj popravek ne bi ostal saj nov FW povozi vse kar si prej naredil.
Če pa so upoštevali kako se napaka odpravi iz maila,ki sem jim ga poslal prejšnji teden,potem pa svaka jim čast na hitrosti.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Naloženo imam verzijo 5.40 in to že dalj časa. Ne vem pa, kaj je ta posodobitev, ki sem jo naložil danes, vsebovala. Ker občasno preverim na My Garmin, sem tudi danes napravil enako in ker mi je bila ponujena posodobitev programske opreme, sem jo izpeljal.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Za posodabljanje softwarea raje uporabljaj Webupdater. Boš vsaj vedel kaj posodabljaš.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Ugotovil sem naslednje: po posodobitvi programske opreme na nüviju 1490T sem -v skladu z navodili Popotnika-pričakoval, da bom moral popravek šumnikov ponovno instalirati, vendar je bilo vse v redu.....

Pri meni enako na n1390. Pred kakšnim tednom sem posodobil, pa ni bilo treba nič popravljati.
Firmvere je še vedno 5.40.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Posodobitev je bila za prometne informacije pa še neka malenkost samo sem pozabil kaj.
Takrat ko se vama bo FW posodobil na 5.50 takrat bo ali izbrisalo č in bomo morali ponovit postopek ali pa bodo mogoče že sami vnesli ta popravek v FW.
Upam da bodo naredili slednje.
Bom jim za vsak slučaj še sedaj enkrat poslal mail,da ne bodo rekli da so pozabili.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Popotnik sem šele zdej dobu 1200-ko domov in sem jo zrihtal na nov update. Špila tko kt treba. Hvala ti. Sej konc koncev bi res mogl tam porihtat to slovenščino. V nas je pa tud nekej patriota in ne mislimo poslušat in brat polomljeno slovenščino. In prav je tako.
 

moris77

Zelenc'
31. okt 2011
17
0
1
Imam podobne težave kot alinko s posodobitvijo 3790-ke, Updater.exe ne zazna garmina na USB-ju. Tudi USB gonilnike za garmin sem posodobu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Drži se tega:


Webupdater ti ga zazna ko ga imaš priklopljenega na pc.
Updater.exe pa bi ti ga moral v preboot načinu (preden ga pc prepozna kot nuvija)
Si probal ponovno zagnat računalnik po tem,ko si naložil usb gonilnike?

Poveži nuvija na pc

Takoj ko zagledaš garmin logo daj prst v sredino ekrana in ga drži (ali pa točno na črko G)

Videl boš zeleno črtico na zaslonu od nuvija in prst še vedno drži v sredini ekrana.

Zaženi updater.exe in klikni na usb v updater oknu in boš videl da ti ga bo prepoznalo.

Sedaj klikni ok in počakaj da ti na zaslonu od nuvija napiše loader in potem lahko prst spustiš iz ekrana.

Počakaš da naredi do konca in da vidiš mape na nuviju ga odklopiš iz pc in normalno zaženeš.
 

moris77

Zelenc'
31. okt 2011
17
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Webupdater ti ga zazna ko ga imaš priklopljenega na pc.
Updater.exe pa bi ti ga moral v preboot načinu (preden ga pc prepozna kot nuvija)
Si probal ponovno zagnat računalnik po tem,ko si naložil usb gonilnike?

Poveži nuvija na pc

Takoj ko zagledaš garmin logo daj prst v sredino ekrana in ga drži

Videl boš zeleno črtico na zaslonu od nuvija in prst še vedno drži v sredini ekrana.

Zaženi updater.exe in klikni na usb v updater oknu in boš videl da ti ga bo prepoznalo.

Sedaj klikni ok in počakaj da ti na zaslonu od nuvija napiše loader in potem lahko prst spustiš iz ekrana.

Uspelo, treba je ujeti pravi trenutek pri zagonu updater.exe. Dela!
 

Africa2010

Pripravnik
9. jun 2010
30
0
6
Jaz pa imam s tem popravljenim FW zdaj težavo na dveh 1390T. Prejšnji teden ko sem obe napravi "posodobil" je normalno prikazovalo "računam" in "slovenščina", vendar pa od tega dne dalje ni prikazovalo več ikonce od prometnih informacij. Mislil sem, da pač ne oddajajo TMC-ja, vendar pa sem včeraj v avto dal še kolegovo 3790-ko in prometne informacije so na 3790-ki delale. Ko sem šel poledat v nastavitvah Promet je bilo vse normalno - Samodejno / TrafficNav. Potem sem dal nazaj gor original FW 5.30 in nato original 5.40, vendar TMC ne dela več. Kaj storiti?
 

Podobne teme

  • Ne prezri
  • Zaklenjeno
  • Ne prezri
Odgovori
0
Ogledi
57.754
Odgovori
1.212
Ogledi
577.035