Za vse NUVIJE popravek Raeunam v Računam

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali to zadevo ne zna noben poslati na support garmin ? Ali pa noče noben ? Marsikaj se da zmeniti z njimi v zameno za odkritje nekaj novega .Naslikano , narisano , napisano , itd , in se naj odpravi v naslednjem updejtu FW - ja . Še enkrat POHVALNO DELO .Mi ne bomo na forumu rešili tega če oni ne omogočijo v updejtu .
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Alioth pravi:
Postopek je menda uspel, faila ni več.

Gre pa takole:
- na originalnem *.rgn izračunaj 8-bitni checksum (v hex sešteješ vse byte v datoteki, spodnjih 8 bitov je rezultat - v hex 00 do FF)
Checksum zna izračunati večina hex editorjev, preprost je tudi programček v cmd oknu, ki ga je omenil Matko
- s hex editorjem popravi vse ponesrečene č-je (C3 A8 (ASCII = è) zamenjaj z C4 8D (ASCII = Ä«)) - hvala Mirko!
- Izračunaj checksum popravljene datoteke *.rgn
- Če je nova vrednost checksum večja od originalne, za razliko med njima zmanjšaj (hex) zadnji byte v *.rgn datoteki (s hex editorjem)
- Če je nova vrednost checksum manjša od originalne, razliko med njima prištej (hex) zadnjemu bytu v *.rgn datoteki (s hex editorjem)
- Checksum popravljene datoteke mora biti zdaj enak, kot je bil pri originalni

OPOZORILO: Firmware je Garminova lastnina, zato je vsak poseg v njega kaznivo dejanje. Omenjen postopek je bil zamišljen le kot raziskovalno delo
redface-1.gif

Naprava pa je moja in lahko delam z njo kar hočem
evil.gif

In to po naših predpisih ni kaznivo dejanje, vsaj ne da bi jaz vedel katero.

Podobno kot če v kupljeni knjigi prečrtaš besede in jih zamenjaš.

Prej za kaj drugega in sicer skrito napako produkta, ki pa je sicer res neznatna, zato izdelka ne moreš reklamirati...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V prvem postu so novi linki za Fw 465 in 7x5,kjer je popravljen checksum,da sedaj v inventory page piše Pass.

Hvala uporabniku @ Janch ,da je zamenjal linke.

Rad bi se pa posebej zahvalil uporabnikoma @ Matko in @ Alioth ,ki sta mi pomagala pri checksumu,da sedaj razumem kako se ga izračuna.
aplauz.gif
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Z novimi popravki ki sem jih naložil je sedaj v Inventory vse Pass . Sem pa potem pri testiranju opazil da je v meniju DESTINACIJE izginila ikona TOVORNJAK . V tem meniju so pri modelu 465T sortirana navadna in tovornjakarska počivališča .
sprasujem se.gif


LP Vide
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Janch še enkrat najlepša hvala za pomoč,da si dodal nove linke v prvi post.

Na kratko za vse uporabnike:

FW za vse nuvije ima popravljen napis Računam,popravljen je tudi napis v meniju z Jeziki (sedaj piše Slovenščina,(zahvala za odkrit način kako se to popravi gre zopet uporabniku Mirko_Barkovic )),popravljen je tudi checksum,tako da vsem nuvijem sedaj piše v inventory page Pass.
Dodan je nov in popravljen FW za serijo 37XX (Izšel 18.10.2011)
Zahvala pa tudi uporabniku Snecer ,ki je posredoval sliko,ki je sedaj v prvem postu.

Veselo navigiranje

pozdrav.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Odlično delo, zdaj bodo tudi najbolj "zahtevni" uporabniki zadovoljni.
Namig: NTU karta ima šumnike (City Navigator)
smile-1.gif
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ker nekatere moti,da jim piše Raeunam namesto Računam sem pripravil update za vse nuvije. Izračunan je checksum in tudi popravljen napis Slovenščina v meniju (prej je pisalo Slovenscina)

jezik-za-nuvi.png

*******************************************************************************************************
No da bo slika popolna, ta update popravi šumnike še na nekaterih straneh. Glej dodane slike:

4.png
5.png

5.png
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Update na Nuvi 765 mi je crkno med procesom...
shocked-1.gif


Citat:

App: Updater
At: 10/21/2011 10:23:56 AM (UTC)
OS: Windows XP Service Pack 3
Processor: Intel Processor Level: 15, RAM: 2096364 KB
IOU_UTILITIES.CPP-203-2.8

Any ideas?!
crazy1.gif

To se je meni nič kolikokrat zgodilo. Mislim, da je to softverska napaka pograma Updater. exe. Nič hudega. Ponovi update!
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik jriznar pravi:
na 1490t še vedno piše Slovencina ne Slovenščina , fw je pass

Sem preveril datoteko. Ni popravljena. Verjetno je prišlo do napake pri prepisovanju, kar se pač dogaja.
Klikni TUKAJ in ponovno flashaj.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se opravičujem za napako,očitno sem spregledal ta FW,sem imel včeraj kar veliko dela z popravki.
Vglavnem sedaj je za serijo 13xx in 14xx nov link v prvem postu,ki omogoča vse kar je opisano.
Še enkrat se opravičujem vsem za napako.
 

Podobne teme

  • Ne prezri
  • Zaklenjeno
  • Ne prezri
Odgovori
0
Ogledi
57.735
Odgovori
1.212
Ogledi
576.394