Xiaomi Pocophone F1

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
To da je tretji ali četrti proizvajalec še ne pomeni, da dela kvalitetne telefone. Kvalitetni so samo manj zahtevnim uporabnikom, ki so glede na ceno zadovoljni s tistim kar dobijo. Res je hitro se vzpenjajo, če ne drugega s količino izdelanih telefonov. Ne morem trdit za najnovejše modele ala Mi8 in ta PocoF1 toda kar imam izkušenj s srednjim razredom telefonov (redmi 5plus,A1...) in kakršne informacije dobivam od uporabnikov le teh je kvaliteta materialov slaba, OS zastarel ali če drugače rečem v začetni fazi, večini ne odgovarja(razen manj zahtevnim uporabnikom), fotoaparat slab, baterija zadovoljiva, ostalo se pa pokaže po parih mesecih.
Skratka telefon za enkratno uporabo, ja delajo jih na količino, dokler dela dela, potem ga je najbolje zavrečt. Zato se tudi nobeden ne ukvarja z garancijami in se le tega izogibajo.
To je realnost.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Za nakup pametnega mobilnega telefona Xiaomi Pocophone F1 bo v evropskem prostoru treba odšteti nekoliko več denarja kot pri kitajskih trgovcih, pri čemer pa bomo nanj čakali le nekaj dni namesto tednov ali mesecev. Za vstopno različico opremljeno s šestimi gigabajti sistemskega pomnilnika in 64 gigabatji vgrajenega pomnilnika bo na evropskem trgu treba odšteti 399 evrov, medtem ko je v Indiji za enak model treba odšteti zgolj preračunanih 260 evrov. Tudi preostale različice telefona Xiaomi Pocophone F1 bodo v Evropi precej dražje kot v Indiji in na Kitajskem, a še vedno cenejše od primerljivih telefonov priznanih proizvajalcev.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
toda kar imam izkušenj s srednjim razredom telefonov (redmi 5plus,A1...) in kakršne informacije dobivam od uporabnikov le teh je kvaliteta materialov slaba, OS zastarel ali če drugače rečem v začetni fazi,

Torej Android 8.1.0, 5 aug 2018 Security update je zastarel os? Katera verzija je na tvojem telefonu (predvidevam, da si bolj napredn uporabnik)
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Mišljen je bil Xiaomijev MIUI (A1-Android one). In tukaj je ta problem o katerem govorim.
btw sem na 8.1.0 že kar nekaj mesecev(uradno), kar pa ne pomeni, da je to dobro.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Torej imaš tudi ti zastarel OS. Smem vprašat kateri telefon je to?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Izgleda, da tudi ti nimaš veliko pojma in ne razločiš kaj je Android in kaj MIUI.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Android je OS, MIUI je skin (bloatware, če hočeš)...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če izbereš Priority Line je velika verjetnost da ne boš plačal nič (jaz do sedaj še nisem), samo garantiral ti ne bo nihče. Jaz bi vzel na honorbuyu prek EU Warehouse Express, kjer sigurno ni nič dodatno za plačat, pa še v parih dneh dobiš. Sam sem na žalos šele po oddaji naročila na GB videl njihovo ponudbo.

No, danes me telefon čaka na pošti, najprej je šel v Nemčijo, od tam pa direktno na lokalno pošto mimo carine. Naročil sem ga 23.8., tako da cca 2 tedna se mi ne zdi slabo, ne vidim potrebe po kupovanju iz EU skladišč. Cena na Honorbuy je 220€ plus 15€ poštnina. Na gearbest je trenutna cena 190€ plus priority line 0€.

Da ne bom čisto offtopic, Pocophone 128GB slate blue se dobi s kuponom GBMPPOCO za 307€.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Jaz sem A2 naročil na GB 26.8. pa ga še čakam. Javim ko pride. Daj poročaj kakšni bodo tvoji prvi utisi.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
No, danes me telefon čaka na pošti, najprej je šel v Nemčijo, od tam pa direktno na lokalno pošto mimo carine. Naročil sem ga 23.8., tako da cca 2 tedna se mi ne zdi slabo, ne vidim potrebe po kupovanju iz EU skladišč. Cena na Honorbuy je 220€ plus 15€ poštnina. Na gearbest je trenutna cena 190€ plus priority line 0€.

Da ne bom čisto offtopic, Pocophone 128GB slate blue se dobi s kuponom GBMPPOCO za 307€.

Trenutno kaže zaloga :OUT OF STOCK

In Vprašanje...Kje za vraga pa vneseš tole KUPON kodo???
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Ce se kupuje (konketno mob. telefon) na Gearbestu, kako je z uvozom v Slo (DDV, carina)?