Xiaomi Mi box

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
Eno vprašanje. Imam že vrsto let fire stick. Takrat osnovni, definitivno ni 4k ali kaj takega... Moja še starejša TV ni nikakor pametna in tudi streamanje deluje preko tega sticka. Vendar včasih dobim samo želeno sliko. Je možno, da hočem streamati HD vsebine pa stick ne zmore? Recimo BP mi bo streamal z navadnega kanala na t2togo, ne pa BBC prime HD. Ali pa HBO Go? Če je sigurno to vzrok potem kupim kaj drugega, samo nocem pa biti z dežja pod kap
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.457
5.468
113
TV je HD... Recimo, ko gledam Netflix, ki ima svoj app na firetv, dela normalno, samo streama s telefona ne.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Prodam tudi jaz ta kitajski krš.... Cena? polovico novega, rabljen 2x po 20min.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Mogoče za nekoga nebo takšen krš kakor je meni :) Cena polovice novega je realna, jaz sem pač pričakoval več.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Prodam tudi jaz ta kitajski krš.... Cena? polovico novega, rabljen 2x po 20min.
Zakaj je krš ? Resnično me zanima. Pet let imam tale MX model, ki je po specifikacijah podoben, če ne isti, kot ta "krš". Pa mi dela vse. Uporabljam večinoma za YT. Voyo, za predvajanje vseh filmov preko USB...Deluje tudi vse ostalo, kar si zamislim in rabim. Pač android škatla brez zaslona. Po sili razmer sem zadevo uporabljal tudi za videonadzor...Cena iz DXa takrat je bila 40 eur. Pa sem takrat jaz mislil, da sem kupil "krš". Pa mi po vseh teh letih še vedno dela. Sem pa zadnjič razmišljal, da bi kupil drugo zadevo zgolj zaradi novejše verzije androida. Na tem MX uradno ne gre več od verzije 5.0.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sem napisal svojo situacijo nekaj strani nazaj. Tole kar imaš ti je po specsih res podoben, vendar je verjetno boljši. Oz, sigurno je, tvoj dela 5 let, moj ne dela spodobno since day1. Pozabi na novejšo verzijo, dokler dela-dela. Razen če te žuli denarnica, od novega modela se tvoj verjetno ne razlikuje veliko.. Razen to da 100% dela.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Saj nebi iskal novejše verzije ravno MX modela. Pač neko drugo android škatlo z novejšo android verzijo, mogoče tudi z 4gb rama, kaj drugega je pa tako vse isto. Potem se mi res ne splača.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Sem napisal svojo situacijo nekaj strani nazaj. Tole kar imaš ti je po specsih res podoben, vendar je verjetno boljši. Oz, sigurno je, tvoj dela 5 let, moj ne dela spodobno since day1. Pozabi na novejšo verzijo, dokler dela-dela. Razen če te žuli denarnica, od novega modela se tvoj verjetno ne razlikuje veliko.. Razen to da 100% dela.
Sem šel brati malo nazaj in imaš problem z video predvajalnikom. Jaz imam na vseh napravah ta predvajalnik. Preizkusi še to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
831
271
63
Zakaj je krš ? Resnično me zanima. Pet let imam tale MX model, ki je po specifikacijah podoben, če ne isti, kot ta "krš". Pa mi dela vse. Uporabljam večinoma za YT. Voyo, za predvajanje vseh filmov preko USB...Deluje tudi vse ostalo, kar si zamislim in rabim. Pač android škatla brez zaslona. Po sili razmer sem zadevo uporabljal tudi za videonadzor...Cena iz DXa takrat je bila 40 eur. Pa sem takrat jaz mislil, da sem kupil "krš". Pa mi po vseh teh letih še vedno dela. Sem pa zadnjič razmišljal, da bi kupil drugo zadevo zgolj zaradi novejše verzije androida. Na tem MX uradno ne gre več od verzije 5.0.

če maš zgolj za video lahk snameš gor libreelec

res potem zgubiš android aplikacje, ampak dela pa mnogo bolje kot android, ker je backend oskubljen linux. Dejansko imaš potem Kodi škatlico z vsemi pripadajočimi plugini, ki gredo na kodi. Recimo fina kombinacja je elementum, k lahk direkt streamas torrente. Potem sploh ne rabiš drugih zadev kt je voyo :)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.870
2.098
113
Mibox S, tako kot so svetovali v tej temi. Wifi povezava do miboxa je 11n, link do bajte je 150 fiber.. Mogl bi delat pa ne bo..

Sem za test probal full 1080p film z usb ključa zalaufat.. Itak je friznlo po 5 min, zvok in slika pa že od prve sekunde nista bila sinhronizirana.. Na pcju je delalo BP.

USB 3.0 ta krš itak nima..

mal dnarja, 0 muske.

Neki ne štima pri tebi. FHD dela BP, pa tudi 4k tudi čisto vsi OK zaenkrat. Najdeš pa sigurno lahko kako kombinacijo kodekov, ki ne bodo funkcionirali OK, ali pa predvajalnik ne podpira, VLC je že en izmed takih kršov, ki na androidu ne deluje OK.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
jaz imam tega s, pa do sedaj še ni bilo zadeve, ki ne bi predvajala. sem pa kupil usb ethernet port, saj preko wifi ni delalo nič. odkar imam ethernet pa predvaja tudi filme 20gb... ethernet sem kupil 1000, ampak imam umes switch 100... pa dela vse popolnoma v redu. predvajam pa preko kodija. tudi netflix dela super, preko wifi pa je skoz buffer delal... aja, filme predvajam iz nasa...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
831
271
63
usb3.0 hitrosti pa ze res nerabiš na teh škatlah, k še nedotaknjeni 4k blurayi redko presegajo 100MBit (torej ~12-13MB/s).