Xiaomi Mi box

To je že kdo probal?



mam tole

so kar uporabne zadeve. MOj ma že malo emšo, kar pomeni manjše težave pri googlu play, store, ampak se da prežvet. Je pša fajn ker maš hdmi vhod in si lahk kaj posnameš
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Malce OFF vprašanje s strani telebana :zardelalter:: Kaj torej potrebujem za priklop in delovanje miboxa na TV? El. napajanje, WIFI in HDMI izhod na TVju? Ter pametni telefon?

Torej bi lahko deda na TVju spremljal recimo vnukove tekme, ki se predvajajo preko neke spletne strani? Do tja bi prišel preko brskanja na telefonu ali z daljincem?

Potrebuješ WiFi (z dobrim signalom na mestu kjer bo stal MiBOX), 220V vtičnico, kamor vtakneš napajalnik za MiBOX in prost HDMI vhod v TV. Telefon ni potreben!
Je pa uporabno, da lahko zrcališ prikaz na telefonu (Home aplikacija) na TV.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Evo, nabavil zase, da malo še na ta način gledamo v svet... Trenutno deluje brezhibno.

Vprašanje telebana :zardelalter:: Chromecast - ali mora biti naložen na TVju in na telefonu? Kako funkcionira?

Aplikacije iz google štacune vlečem tako, da vnesem svoj gmail račun na mi-box? Je tu kakšen rizik?
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Chromecast imaš že vgrajen v predvajalniku, tako da lahko castaš iz telefona nanj.
To je pravilni postopek, lahko pa tudi naložiš apk. iz drugih virov, tam je recimo malo bolj rizično.
 

PocketRocket77

Zelenc'
10. maj 2021
3
0
1
Pozdravljeni, še en noob tukaj...;)

Da ne bi preveč smetil in odpiral nove teme, bi prosil za par nasvetov strokovnjakov. pa ne se jezit preveč, če to že kje piše in nisem prebral.....;)

Torej-tudi jaz bi rad en ne-android starejši TV uporabil za gledanje tv (telemach eon). Malo berem in vidim, da obstaja več adapterjev za rešitev te težave.

Sedaj me pa zanima:

- chromecast adapter ali mibox in katero verzijo? kaj je boljše? oz. priporočate kaj tretjega?
- rad bi, da zadeva deluje neodvisno od tablice ali telefona

hvala za nasvete.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jaz imam že kako leto mibox4. Deluje v nulo, chromecast ima že vgrajen. Ima svoj daljinec, ne potrebuje telefona ali tablice.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
namesto miboxa raje poglej za chromecast with google TV. za par evrov več dobiš napravo, ki je novejša in zmogljivejša.
pazi, na teh napravah moraš naložiti verzijo EON za androidTV in ne navadne verzije, ki jo namestiš na telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

PocketRocket77

Zelenc'
10. maj 2021
3
0
1
No to me je v bistvu zanimalo, primerjava med tema dvema.

Ali je mibox v čem boljši?
katera verzija chromecasta z google tv je zadnja ?
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Edino Mibox ima vgrajen usb in podpira NFTS, dočim pri GTV rabiš dodaten hub za uporabo usb-ja in podpira samo FAT 32.
Naj me kdo popravi, okoli nfts-ja pri boxu, če se motim.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
ali se še komu restarta med geldanjem netflixa?
sem že googla, pa nisem našel rešitve. sw je updejtan.
pobrisaal sem cache od netflxa, vklopil cec (prej bil izklopljen) in namesto po 5min se je restartal po 30min.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Jaz imam tudi dumb tv, ki bi ga rad spremenil v smart. Prvo ga bom uporabil za netflix, potem se bomo še dalje kaj poigrali. Kaj vzet? Wifi povezava je dobra.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kakšne so razlike med alexo, miboxom in chromecastom? Pa tu na linku je out of stock.