Xenonka se ne prižge

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Imam D2S. Ko zalaufam avto ob kontaktu se žarnica prižge. Ko jo potem med vžiganjem ugasne, se potem ko motor steče ne prižge več, samo malo pobliskne. Če potem na stikalu dam na 0 ko motor laufa in nazaj na prižgano se prižge, vendar ne vsakič. Sumim da če hitro prižigam in ugašam ne dela, če počakam recimo 15 sekund, se potem ko dam na prižgano normalno prižge. Mi pa potem čez čas med vožnjo spet crkne (dobim obvestilo na display). V čem je fora? Štarter fuč? Je možno da je žarnica zanič? Ker prej nisem opazil da bi kaj utripala ali pa da bi svetila kaj vijolčno...Vsakršno mnenje dobrodošlo.
nahrung002.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ni. Danes zamenjal komplet žarnic, isto. Tudi če zamenjam tisto plehnato škatlico ki pride na žarnico levo na desno in desno na levo stran, je še vedno na isti strani problem. Kje iskat problem naprej? Štarter? Problem je ko hočeš recimo v kratkem intervalu xenonko prižgat dvakrat...včasih pa že v štart ne prižge, samo bliskne...
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Očitno je nekaj narobe z 12 V instalacijo do balasta (sive škatlice, ki se nahaja ob, pod, na luči). Vsaj predvidevam, da si to menjal med levo in desno lučjo. Si konektor pogledal, če so kontakti čisti, morda je tam kakšna korozija, stopljena plastika itd. Ker se ti med vožnjo ugaša sumim na pregrevanje/izgubljanje stika na kakem konektorju.

Pri prižgani žarnici vsekakor bodi previden, 1 kV ni najbolj človeku prijazna napetost.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ne.... pod lučjo imaš še balast in to je krivo. Kaj si to nabavil za ene žarnice? Si dal not Philips ali Osram ali kakšno drugo znamko ali si nabavil kitajce? Se bojim da ti je balast šel. Z instalacijo ni nič narobe... Za kateri avtomobil gre? Model, letnik, motor...?

Zdaj da se ne bomo napačno razumeli, ker ima D2 xenon sistem ima praviloma na luči 2 elektroniki in sicer eno zunaj na luči eno notri v luči ki pride na žarnico. Sklepam da je SpidiGonzales zamenjal elektroniko ki pride na žarnico in je zadeva enaka? Dvomim da je demontiral oba žarometa ter menjaval balaste med seboj kajti pri 99,99% vseh avtomobilov je potrebna demontaža žarometa za menjavo balasta. Edino če gre za ultra star avtomobil ki imata vžigalnik ter balast v enem ampak dvomim.
 
Nazadnje urejeno:

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Osram sem nabavil. Ja, menjal sem škatlici v kateri sedeta žarnici noter.
Danes mi po ta novem še utripa med tem če gori in spreminja jakost, par sekund sveti močneje potem manj...skratka za popizdit...sem odkonektal kabel ker mi je škoda nove žarnice da mi jo ne pokvari...avto je saab 9 3 letnik 2005.