HP Elitebook 8460p se ne ugasne

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Problem, ki ga nikakor ne morem/ne znam rešit. V prenosniku imam SSD, namesto DVD pogona pa sem pred kratkim dodal še sata disk, ki ga koristim za podatke. Od takrat imam problem, da se računalnik ne zna izklopit, ko dam zaustavitev sistema. Okna se sicer zaprejo in ekran se zatemni, a ventilator in lučke še vedno svetijo, torej računalnik ne ugasne popolnoma. Če ga potem pustim tako, se nekje po 10 minutah računalnik končno ugasne a se potem samodejno nazaj prižge in pride v windows brez kakršnega koli sporočila o napaki. Sedaj ga moram ugašat na silo z dolgim pritiskom na power off tipko. Najprej sem imel win 10 in sem mislil, da je problem v winzih a danes sem naložil win 7 a problem ostaja. Če sata disk izklopim, se računalnik normalno izklopi..
confused-1.gif


marsikaj sem že probal, tudi tole recimo
https://www.youtube.com/watch?v=EfVfSqphhGw

(bios je posodobljen)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
problem je v tvojem caddyju za dodatni disk. v hpju je treba en pin na konektorju od caddyja prekinit, pogooglaj

ena od rešitev je tukaj tole . jaz sem tisti pin na caddyju preprosto prerezal in imam mir.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bravo. Sem našel extra mini stikalo na notranji strani caddyja takoj zraven pinov. Sem ga poslajdal na kontra stran in sedaj mašina normalno ugasne. Nikoli nebi pomislil da obstaja kaj takega. Hvala ti!
nahrung002.gif
:
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Skratka še vedno imam ta prenosnik, ki mi sicer odlično služi na terenu. Ker ga že 5 let brutalno zlorabljam se mi je pokvaril SD card slot. Ker mi je to ena izmed ključnih zadev sem našel drugo matično ploščo (recimo ugodno, 40€). Vse lepo in prav, računalnik deluje ampak sedaj se pogostokrat dogaja, da kar na lepem ekran postane črnobel in začne utripat..v tem primeru stisnem gumb za izklop, da gre v standby. Po bujenju je spet OK, vendar spet vprašanje za kako dolgo. Zelo verjetno mi je bolhar prodal matično v okvari, najbrž težava z GPU, ampak ne vem če jo sploh lahko menjam, ker jer integrirana na plati (vsaj tako je videt). Kaj (če sploh kaj) lahko naredim,? Še 1x poudarjam, da mi je SD card slot ključna zadeva na prenosniku in razni external usb readerji ne pridejo v poštev zaradi specifičnih zahtev uporabe.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Težko rečt. Meni se zdi bolj kaj drugega med matično in ekranom kot pa gpu... Ko je meni na isti seriji odletel gpu se je mašina dejansko obešala. Za par mesecev je pomagalo žganje v pečici potem pa cela mašina v smeti.

Glede na starost (10 let+) je mogoče čas za iskanje drugih opcij.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja zgleda, da ga bom moral počasi odpisat..ga bom pa še enkrat razdrl in preveri vse konektorje. Sem pa mel težavo takoj po prvem zagonu ko sem zamenjal plato, da se sploh ni vžgal, samo lučke so utripale. Potem sem odstranil CPU in ga še 1x vstavil in ponovno namazal in potem je krenil..mogoče ga CPU kaj biksa.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Kaksna tretja varianta, sd card reader na strezniku, do koder dostopas prek vpnja? Ali pa sd card bralnik prek pc card reze ali pa firewire vodila, ce obstaja?

Termalno pasto vsekakor poskusi zamenjati in se enkrat namestiti cpu...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ma fora je v tem da mora biti card reader direkt na plati, vezan preko PCIe controlerja. Novejši laptopi pa imajo vsi preko USB vodila, kar je za moje potrebe neustrezno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
a to kakšen specialen os bootaš, da rabiš pcie?

ker usb je lahko veliko hitrejši kot kartice zmorejo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Verjetno je težava v virtualizaciji... Že pred leti so tako imeli sodelavci težave z mrežno kartico, ki na plati dela prek usb vodila, takrat so šli na Delle, ki so delali še po starem...

Kaj pa kakšno drugo vodilo, ima laptop firewire (ki tudi ima direkten dostop do rama in cpuja - če takšni card readerji sploh obstajajo?)... Če ne pa kakšen drug starejši laptop...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Long story short - v bistvu gre za neke vrste kodiranje SD kartic v linuxu in mora bit pcie. Imam sicer dual OS (win + Linux) ampak to nima veze. Saj še mam 2 laptopa ki ustrezata mojim zahtevam ampak ne da se mi vsega prelagat in konfigurirat na novo + da so tam baterije kaput. Na tem imam dobro baterijo, kar mi je ključno za teren, ko delam tudi druge zadeve.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Štekam... Probaj dobiti isti model laptopa... Če ne gre na Bolhi pa na ebayju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch