xdsl

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
Ne me takoj napast, ampak res sem laik v tem . . .
Imam ISDN Telekom telefonski priključek in bi rad na XDSL, ne rabim pa SIOL (ali kakšnega drugega) interneta.
Kakšen bi bil postopek?
Na Telekom spletnih straneh mi samo SIOL pakete ponuja.
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
Ja, golo povezavo, recimo namesto ISDN - XDSL.
No ja, kot opcija seveda ostaja tudi internet (nikoli ne veš), ampak ne na ISDN.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik JaniS pravi:
Ja, golo povezavo, recimo namesto ISDN - XDSL.
No ja, kot opcija seveda ostaja tudi internet (nikoli ne veš), ampak ne na ISDN.

ne-ne-1.gif

xDSL je podatkovna povezava in ni nadgradnja za ISDN, ki ga ti uporabljaš za telefonijo

Če ne želiš imeti širokopasovnega interneta, oz. internetne telefonije(VOIP), oz. internetne televizije (IPTV) ti xDSL nič ne koristi

V kolikor bi želel imeti kaj od zgoraj naštetega boš xDSL dobil zraven ISDN.

ISDN lahko načeloma tudi odpoveš, v kolikor ne rabiš telefona.

@znalcem
Ostanimo na laičnih razlagah.
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
To je to!
Torej se bo treba odločit za eno od "ugodnih" paketnih variant.
bonk.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Hmmm...berem, berem in te še vedno ne razumem.

Lahko prosim napišeš kaj točno želiš:
- Telefonijo? Poceni? Zanesljivo?
- Internet? Hiter in plačevanje ne glede na uporabo? Počasen in plačevanje glede na uporabo?
- Oboje?

Koliko denarja mesečno si pripravljen odšteti?
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
He, čim več za čim manj šoldov
smile-1.gif
sem pa res čuden.
Zdaj imam klicni dostop do službenega strežnika in telefon, oboje na ISDN (cca 18€/mesec). V hiši je tudi Telemah kabelska.
Rad bi hitrejši internet, telefon ni faktor - uporaba je minimalna, varianta je tudi TV.
Optike ni, razen T2 pod bližnjo cesto - do hiše je še dolgo ne bo.
 
Nazadnje urejeno:

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Ok....na prejšnjih linkih si poglej ponudbe. Vsi ti ponujajo paket tv+telefon+internet

Cene so od 22€ naprej....
Če ti kabelska TV odgovarja in ti ni do IPTV potem mogoče kar vzemi še kabelski internet in IP telefonijo od Telemacha in odpovej ISDN na Telekomu.
Za 22€ sicer dobiš hitrost interneta, kot jo imaš sedaj (128Kb/64Kb). Za 33€ pa dobiš že ok hitrost 1024/256.

Če želiš IPTV + IP telefonijo + xDSL so cene v rangu 36-40€ za hitrost 1024Kb/256Kb pri čemer odpoveš kabelsko TV na Telemachu in ISDN na telekomu.

Preden pa se odločaš pa še preveri, če ti Telekom sploh omogoča xDSL brez telefonskega priključka pri Telekomu.

Upam, da je dovolj jasno napisano.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Za 33€ pa dobiš že ok hitrost 1024/256.
Kdo ima tak oderuške cene ? Telemach ?
Za ta denar jaz dobim :
- napeljano žico do hiše
- internet 4 Mbps
- telefon
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Nič ni oderuško.

Ne vem, če si ti to prau razumel! Trojček M (televizija, telefonija in internet 1024/256kbps) = 33€
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ma ja no, sej pol zadnjič za Telekom sem mal razmišlal pa sem ugotovil da je res kao dumping
smirk-1.gif


Čepav dandanes so že vse cene v k**** in ne veš več kaj je realno.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Te cene se da še našponat. Očitno niso tolk dumpinške kot so nekateri namigovali, saj tudi telekom hrabro in odločno sledi ritmu. In ko se bo dalo v višjo prestavo, bodo še hitreje tik-takali. A veš kolk se jim šele tresejo gaæe, ker vedo, da jih podobna zgodba čaka tudi na mobilnem delu?
wink-1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
@obadvoje
33€ za trojčka z CATV.
Za par € več trojčka z IPTV.

Za moje pojme je razmerje med ceno in tem kar dobiš približno enako v obeh primerih. Za moj okus pa je pri CATV to razmerje celo slabše.

No, Nimda...če že spet siliš v OFF in politizacijo teme: Kako pa se kaj T-2jevcem tresejo hlače, glede na to, da vas krušno-cerkveni oči, ki vas je nebeško razvajal z visokim žepninami, zapušča?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Nič ni oderuško.

Ne vem, če si ti to prau razumel! Trojček M (televizija, telefonija in internet 1024/256kbps) = 33€
Razumel sem tisto, kar si napisal : "vzemi še kabelski internet in IP telefonijo"
Misli pa ne čitam
wink-1.gif