Word - številčenje strani

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Problem:

Rada bi oštevilčila strani, vendar bi se prikazane številke začele šele na 10. strani (se pravi, bi bilo predhodnih 9 strani skritih). Kako
confused-1.gif



Hvala *****
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Nope, ker mi potem prvo stran začne z 10
crazy1.gif


Page number format sem tudi jaz že probala, pa ni šlo...


Še kakšna ideja?
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Vsako novo stran moraš začet z vstavljanje-prelom-prelom strani ali odsek naslednja stran nato pa uno foro od prej samo da začni s številko 9 in ti bo štelo od 10 naprej...meni dela





majč
 
Nazadnje urejeno:

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Majč, vedno uporabljam page-break:

f_Untitled1m_f5c16c7.jpg



Drugače pa mogoče kdo ni razumel vprašanja: na prvih 9 straneh ne sme biti nobene številke, na 10. pa se začne z 10 in gre tako do konca.


A sem zakomplicirala?
grin1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Uporabiš prelom odseka (section brake-next page) na koncu 9. strani. Nato pojdi v footer ali header, pač tja kamor hočeš dati številko strani in (pozor to je pomembno), v nastavitvah za footer odznači Link to previous. Vstaviš pač številko strani tako kot se vstavlja, stisneš enter in voila.
S tem si ločila footer v tem odseku od prejšnjega. Torej če boš še kaj urejala v footerju se bo poznalo le v tistem odseku...

Če ne bo šlo povej bom pripel .doc..

lp
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
rešitev je čisto preprosta. tam kjer hočeš, da se ti začne številčiti daš prelom odseka. v wordu 2003 gre takole:

prelom odseka

-prelom odseka (section break) daš v tvojem primeru med 9 in 10 stranjo, če se ne motim
-če si uporabila tudi prelom strani (page break) le tega pobriši
-ukaz za prelom odseka je sledeč: insert-break-section break-next page (vstavljanje-prelom-prelom odsekov-naslednja stran)

oštevilčevanje:

-view-header and ooter (pogled-glava in noga)
-se postaviš v naslednji odsek preloma, kjer izključiš opcijo "same as previous" (enak kot prejšni)
-nato sledi običajen postopek: insert page number.....
-postavljena moraš biti na strani kjer se začne prelom odseka
-nastaviš s katero stranjo želiš začeti in tako dalje....

upam da ti bo pomagalo, ker sem se res potrudil (bi dal še slike vendar nimam nobenega takega wordovega dokumenta)

pa kašno zvezdico mi lohk daš
grims-1.gif


za word 2007 je isti princip le da so funkcije malo prerazporejene.