Kasko, predolgo cakanje

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Sorodnik ima problem, na avto, star dve leti, vreden cca 25k€, se je ob neurju zrusil manjsi objekt. Po navodilih Save je moral zadevo poslikat in uploadat preko njihove spletne strani. To je bilo v sredini julija. Do danes se nobenega od Save. Sicer je pravi lolek in pac caka.

Kak lahko stori oz zadevo pospesi? Kaki vzvodi obstajajo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Naj (za začetek) pošlje e-mail na njihov info mail ter jih lepo povpraša kaj se dogaja s tem primerom. Bolj enostavno ne gre.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sorodnik ima problem, na avto, star dve leti, vreden cca 25k€, se je ob neurju zrusil manjsi objekt. Po navodilih Save je moral zadevo poslikat in uploadat preko njihove spletne strani. To je bilo v sredini julija. Do danes se nobenega od Save. Sicer je pravi lolek in pac caka.

Kak lahko stori oz zadevo pospesi? Kaki vzvodi obstajajo?
Če je LJ, evo skode-lj@zav-sava.si
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
... in odgovora ne bo. vsaj take so moje izkušnje. lani je nekdo butnil moj avto, izpolnila sva poročilo in žel sem na njegovo zavarovalnico sava prijavit dogodek. tam so mi ocenili škodo, izbral sem si pooblaščeni servis ... in čakal več kot en mesec na odgovor. poslal sem jim mail z mojimi podatki, a odgovora nisem dobil, zato sem se spet oglasil pri njih. tam so mi rekli, da je moja referentka na dopustu, potem pa še, da še vedno niso dobili od servisa potrditve glede dokončnih stroškov popravila. no čez dva dni so me klicali direktno iz servisa, kdaj bi pripeljal avto k njim na popravilo. očitno so se po mojem obisku hitro uspeli dogovoriti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Jup, sem ter tja so tako smotani, da če jih na tak ali drugačen način ne "brcneš v rit" lahko čakaš v nedogled.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
... in odgovora ne bo. vsaj take so moje izkušnje. lani je nekdo butnil moj avto, izpolnila sva poročilo in žel sem na njegovo zavarovalnico sava prijavit dogodek. tam so mi ocenili škodo, izbral sem si pooblaščeni servis ... in čakal več kot en mesec na odgovor. poslal sem jim mail z mojimi podatki, a odgovora nisem dobil, zato sem se spet oglasil pri njih. tam so mi rekli, da je moja referentka na dopustu, potem pa še, da še vedno niso dobili od servisa potrditve glede dokončnih stroškov popravila. no čez dva dni so me klicali direktno iz servisa, kdaj bi pripeljal avto k njim na popravilo. očitno so se po mojem obisku hitro uspeli dogovoriti.
Drugače je uveljavljanje odškodnine iz obveznega zavarovanja ali iz kaska. Po navadi se iz obveznega zavleče pri povzročiteljih, ker mora zavarovalnica pozvati povzročitelja, da poda izjavo o dogodku in priznanju krivde, to pa zna trajati, če se povzročitelj ne odziva. Če ni policijskega zapisnika, ne more reševati tvoje škode. Pri neurju in odškodnini iz svojega kaska pa je dobil številko pod kateri vodijo njegovo prijavo pa naj vpraša. Bo pa spet trajalo, če zahteva škodo od lastnika zrušenega objekta (kje ima zavarovano, če sploh ima zavarovano).
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
možno tudi to, čeprav pri meni dvomim, da so bile kake težave pri povzročitelju. dečko (sin od nekega soseda) je bil zelo fer in je sam prišel k meni domov ter priznal, čeprav bi lahko gladko malo spizidil in ga nihče ne bi videl.
zamerilo se mi je pa še posebej zato, ker sem se ob prvem obisku dogovoril, da bi mi pripravili tudi oceno morebitnega izplačila odškodnine, saj sem imel potencialnega kupca za odkup poškodovanega avta.