Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Čeprav je potem pametno narediti hard reset, meni vsaj nista delala motion data in hey cortana, po hard resetu pa delata.

Drugače pa tudi windows 10 desktop ni bil v nulo spedenan, ko je prišel ven, že tu je ogromno folka jamralo, da sploh ne morejo upgrejdat, etc, tako da v nulo OS niti ni za pričakovati, nikoli
smile-1.gif


Zaenkrat pa lepo kaže, na L930 dela ko suza, verjamem pa da so kakšni stari modeli, kjer je več težav.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Kako si se navadil na velikost 930tke? Kako si drugače zadovoljen z njo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Po pravici povedano 620 več videt ne morem
wink-1.gif
Veliko je k temu pripomogla funkcija uporabe W10 z eno roko, brez tega si ne morem zamišljati uporabe, ker res potrebuješ dve roki (pa nimam kratkih prstov, ali debelih):

https://www.youtube.com/watch?v=M_-X_-vjuTE (v novih buildih dela to že na vseh telefonih)

Glede kamere še nisem najbolj ziher kako in kaj, ker je še bolj švohna na W10 (recim 4k snemanje ne dela) in pa tudi pričakujem 120fps opcijo snemanja
smile-1.gif


Edge pa leti ko sneta sekira, mislim da je vsaj na nivoju namiznega, kar se tiče navadnih strani, tako da zdaj se skoraj komot lahko uporablja telefon tudi za surfanje.

Vizualno pa je super, pravi robustni telefon, lepe kvadratne oblike, ne nekih zaobljenih linij, ki mi niso všeč. Pa tudi lepo sede v roko, imaš občutek da nekaj je v roki
smile-1.gif


Problem je nedelujoč mikrofon, 3 in 4, očitno se gre za strojno napako katero ima kar veliko 930. Sicer se popravi pod garancijo, a jaz še tega nisem uredil. Tako da če kdo misli kupit rabljeno..preverite če delajo vsi mikrofoni vredu, če ne, pa preverite da še obstaja garancija oz kako dolgo še!
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
4 mikrofoni? Kje jih pa ima? Ti ni malce teška? Mene je mogoče še najbolj motila debelost. Od Lumij je meni najbolj sedla v roke 920, 735.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Spredaj je en takoj pod windows home knofom, drugi spredaj je vgrajen zraven zvočnika (bojda je naloga tega mikrofona da utiša zvoke v ozadju, med samim telefonskim klicem), tretji in četrti pa sta na zadnji strani, en spodaj en zgoraj, namen njih pa je, da se v landscape načinu kamere snema zvok v prostorskem načinu (stereo dolby al nekaj takega).

Pa rekel bi da je teža ravno fajn, da veš da imaš nekaj v roki, je pa lažja od 920. Debelost mi je tudi kul, kot rečeno, so mi bolj všeč robustni telefoni, mi delujejo nekoliko bolj trajno, da ne rabim ujčkat na vsakem koraku in pazit da se kaj ne zgodi
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Aja, drugače pa sem moral nabaviti ovoj, silikonski, drugače je telefon preveč "gladek" in komot pade ven iz žepa, ipd.

Pa pleh na robu je samo površinski pobarvan, kar pomeni, da se zelo hitro obrabi, olušči barva, potem pa začne srebrna ven tolčt, pa je grdo.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Se pravi da imaš črnega.
smile-1.gif
To so res naredili malo šlampasto, mislim na barvo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Res je ja, bi imel belega, ampak jih je sila malo, rabljenih.

Malce me mogoče moti nekoliko plitek gumb za on/off, še posebej skupaj z ovitkom nima najboljše odzivnosti. Ponavadi moram kar z nohtom pritisnit, da se res izklopi telefon (za vklop imam pač double tap to wake). Škoda, da se ne da na podoben način tudi izklopiti telefona, z neko "double tap to sleep" funkcijo, ali podobno.

Drugače pa glede Glance, sem sprva mislil, da bo velik problem, ker ga ni, ampak mi je uspelo drugače rešiti. Uporabim kar lock screen z popolnoma črnim ozadjem. Na tak način je lock screen videt identično kot glance, sicer se ne vklopi, ko greš z roko preko proximity senzorja, ampak zato pa pač double tap to wake deluje primerno.

950 bo pomoje korak višje, ampak samo norc da 600, 700 eur za telefon, tako da jaz sem z 930 popolnoma zadovolje, še več, za tak denar je špica...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.880
2.111
113
Je pa zanimivo videt končno, da je uporabniška izkušnja že na nivoju WP8.1. Sem pričakoval, da temu ne bo tako in da bodo starejši aparati delovali počasneje.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Glance meni tudi ni toliko potreben je uredu če je, če ga pa ni pa me tudi ne moti.. Glede na cene WP telefonov, bo pa cez kakšno leto 950tka imela tudi že primerno ceno.
wink-1.gif

Ali si kaj zasledil če ima 930 notification lučko, kot jo ima 735 in 730' Vem da je trenutno neuporabno, naj bi pa bilo vklopljeno v W10.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Mislim da nima, oz sem skoraj prepričan da ne
smile-1.gif


Čez 1 leto jaz že računam na surface phone
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.880
2.111
113
Surface phone sem skoraj 100% da bo, že ker so naredili kompletno linijo surface izdelokov. Ampak verjamem, da bo tudi telefon sledil ceni, kot jo imajo ostali produkti, torej višji cenovni razred. Skoraj 100% pa tudi verjamem, da bosta dva na izbiro.

Ampak zdaj WP10 pa se ne morem načudit,že cel dan ga drsam, pa so tudi porabo baterije zgleda poštimali. Aja sem že omenil na nivoju WP8.1 tekoče delovanje? Dodajam, da je verjetno še boljše.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Pa če bo surface phone tak presežek kot je tablica in laptop potem tudi višja cena ni ovira....
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.958
2.416
113
Po DL update-a hard reset...a je potreben WiFi? Za appe in account mi je jasno, kaj pa za sam sistem? Se sestavi ce ni nikakrsne data povezave?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.958
2.416
113
Evo, se jaz instaliral ta zadnji update...je hitreje vse skupaj sam da bo stvar ok bo treba se hard reset
Appi ki prej niso delali, tudi sedaj ne. Hecno je, ko odklepam zaslon in potegnem gor, gre prvo samo ura, pol pa se ostala slika.
smile-1.gif

Outlook ravni tako ne sodeluje...reset potreben.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.600
70
48
Tudi jaz sem prešel na WP 10.
Deluje vse, kar je tudi prej, le aplikajih mi ne zapira sam, kot prej.

Je kaj za ponastaviti ?

LP
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz sem zadovoljen z zadnjo nadgradnjo. Glance in podobne aplikacije ne bodo delali dokler jih ne prestavijo v win 10 trgovino. Ostaja še par malenkosti, ki pa meni niso moteče. Ostalo mi dela kot mora, brez hard reseta. Tudi baterija sedaj drži tako kot na 8.1, cel dan. Prej mi je dobrih 6 ur, z ohranjevalnikom baterije pa dobrih 12. Tako, da je ta verzija prva res uporabna za vsakdanjo uporabo, predvsem zaradi baterije.

Jaz sem si vedno pred nadgradnjo ročno naredil varnostno kopijo, vse nadgradil, naredil hard reset in potem naložil to zadnjo varnostno kopijo.
 
Nazadnje urejeno:

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Kako je z elektronskim bančništvom na WP10?
Uvoz certifikata?Klik dela?