Windows Phone 10

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
na pcju lahko beres smsje s telefona, in obenem odpisujes? to sem cakal!
To lahko pocnemo na v Apple ekosistemu ze dve leti. Plus klicemo, prenasamo obdelvanje dokumentov itd
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
na pcju lahko beres smsje s telefona, in obenem odpisujes? to sem cakal!
To lahko pocnemo na v Apple ekosistemu ze dve leti. Plus klicemo, prenasamo obdelvanje dokumentov itd

Lepo, zdaj pa idi v tisto temo kjer piše ios vs android vs wp al nekaj takega, pa tam deli svoje zanimivosti
smirk-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
na pcju lahko beres smsje s telefona, in obenem odpisujes? to sem cakal!
To lahko pocnemo na v Apple ekosistemu ze dve leti. Plus klicemo, prenasamo obdelvanje dokumentov itd

A videoklic preko omrezja ze mate? Bluetooth ze dela? Mmsje ze zna posiljat?
Pejd gnojit v drugo temo, ne vem zakaj haterji sploh berete o wp10..
 
Nazadnje urejeno:

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
na pcju lahko beres smsje s telefona, in obenem odpisujes? to sem cakal!
To lahko pocnemo na v Apple ekosistemu ze dve leti. Plus klicemo, prenasamo obdelvanje dokumentov itd

Aja? Zanimivo. Ti, kako pa ti je vsec, ko priklopis iphone na tipkovnico in 27" monitor pa zraven das se misko? Kar cool a ne?

Saj ne bos rekel, da obdelujes dokumente na telefonu? Na desktopu zacnes s pisanjem dokumenta. Napises 30 strani, nato pa na telefonu dodas se zadnjih 15 strani, dodas slike, kazalo, uredis robove?
In to ze 2 leti. Od konca 2014 kaj ne?
bonk.gif


Tole o cemer ti pises je bolj kot ne samo sebi namen.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Dokumentov na telefonu nisem nikoli in jih ne bom nikoli urejal. Večkrat pa začnem pisati kak email in ga potem končam na macu. Ali kako spletno stran vidim preko twitterja in potem preberem do konca na velikem ekranu.

Pa sms-e lahko berem/pošiljam na računalniku. Sprejemam klice...

Aja pa tudi dokument lahko začnem na macu in potem nadaljujem na telefonu/tablici. Samo kdo pri zdravi pamei bi to počel? Zraven tipkovnice in miši pa že imam precej bolj zmogljiv računalnik od telefona.
 
Nazadnje urejeno:

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Posiljanje smsov s pcja - to jaz uporabljam ze ne vem koliko let. Ce ravno sedim za PCjem. In se brezplacni so
smile-1.gif

Ni to neka funkcionalnost. Berem jih res ne, ampak tistih nekaj smsov na teden dolgih tja do 5 stavkov mi ni tezko prebrati na telefonu. Saj mi nihce ne posilja dokumentacije v obliki SMS sporocil. Je to praksa pri Applu?

Kar se tice deljenja dokumentov - to se da resiti tudi z oblaki. Email lahko shranis in pac nadaljujes drugje. To je vsepovsod isto ali zelo podobno.

Tipkovnica in mis? Ne tu pa jaz in mnogi drugi nimamo take srece kot ti. Ko pridem do stranke, mi ponudijo tipkovnico, misko in monitor, ne ponudijo mi pa PCja. Racunajo, da sabo prinesem svoj prenosnik. No. Po novem bom lahko, ce se odlocim za nakup, priklopil gor kar svoj telefon ali tablico.
Tako tudi ne bom rabil deliti dokumentov med napravami, ker bom imel vse v zepu
wink-1.gif
. Direktno bom lahko snemal tudi se na oblak in usb kljucek.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Vsi imamo različne potrebe. Ko jaz pridem k stranki mi prenosnik ne pomaga kaj dosti, ker nimam wifi dostopa, ne dostopa na lan. USB ključki pa tudi ne pridejo v poštev, ker imajo onemogočeno shranjevanje nanje. Za mene so USB ključki že zdavnaj zgodovina. Imam doma ene dva samo za to, da gor kak image posnamem. Vse ostalo gre pa preko interneta.

SMS-i so pa fajn, ker vidim vse enako kot bi bil na telefonu. Tudi tiste, ki jih pošljem preko mac-a potem vidim na telefonu. Je pa le lažje tipkati na veliki tipkovnici, kot na malem ekranu na telefonu.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
No samo taki uporabniki ko si ti so redki.

Ko jaz pridem do stranke, imam vedno wifi dostop. Nisem se bil v firmi, ki ne bi imela odprtega wifi dostopa za stranke. Navadno dobim kmalu po prihodu tudi interni dostop preko wifi in kabla. USB kljucek ni problem, ker imam jaz omogoceno shranjevanje nanj. Stranka mi tega ne onemogoca na moji opremi.
Shranjevanje v oblak ali posiljanje preko interneta je seveda problem v takih primerih, ker imam precej dela z dokumenti stranke, ki so zaupni. Ce sistem ze sam posilja - v redu. Jaz si ne smem dovoliti take napake.

Ja smse itak ze kako desetletje posiljam s PCja, ce ze ravno sedim za njim. Berem jih pa nikoli na PCju. In kot pravim. Ni to neka funkcionalnost. Vsaj zame ne. Res ne pisem dokumentov v SMSe.

Tisto urejanje dokumentov s katerim se kolega zgoraj trka po prsih sva si pa tudi enotna, da je samo sebi namen? Na telefonu jih pac ne urejas, ker iphone ni dovolj mocan, da bi zmogel handlati tipkovnico, misko, monitor. Bo treba pocakati se nekaj let.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ne gre se za to, da ne bi bil dovolj zmogljiv za poganjanje tipkovnice in eksternega monitorja. Vse to že lahko narediš sedaj. Meni je neumno to, da so mobilni procesorji optimizirani tako, da jih spdownclockajo, ugašajo core, ..., da bi zmanjšali porabo. To je že pri prenosnikih problem, kjer sta mobilna i5 in i7 precej manj zmogljiva od desktop verzij. Zato je verjetno ta prenosnik, ki ga imam sedaj zadnji. V prihodnje bom imel desktop in tablico. Prenosnik že sedaj sameva.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Ne gre se za to, da ne bi bil dovolj zmogljiv za poganjanje tipkovnice in eksternega monitorja. Vse to že lahko narediš sedaj. Meni je neumno to, da so mobilni procesorji optimizirani tako, da jih spdownclockajo, ugašajo core, ..., da bi zmanjšali porabo. To je že pri prenosnikih problem, kjer sta mobilna i5 in i7 precej manj zmogljiva od desktop verzij. Zato je verjetno ta prenosnik, ki ga imam sedaj zadnji. V prihodnje bom imel desktop in tablico. Prenosnik že sedaj sameva.

Od katere verzije naprej pa to podpirajo? Lahko prilepis link kako iphone poganja nek program (office, internet browser, karkoli) na velikem zaslonu in to krmilis s tipkovnico in misko? Je vmesnik kot povecan iphone ali ga tezko locis od namiznega racunalnika?

In ce to podpira tudi 4s, je potrebno dokupiti dock station za to?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Očitno ni to tako kot continium na win10, ali pri ubuntu. Gre za mirror ekrana. Rabiš kabel lightning to hdmi, ali apple tv za airplay. Tipkovnica je lahko vsaka bluetooth tipkovnica. Miška pa ni podprta, ker ios ne podpira koncepta miši. Čeprav mislim, da obstaja en jailbreak tweek, ki omogoča tudi miš.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Continuum funkcija je izredno uporabna zadeva in killer funkcija za vse poslovneže, svetovalce, profesorje ki imajo velikokrat predstavitve / seminarje / predavanja na različnih lokacijah. Potrebujejo le monitor / TV, ki je vedno na lokaciji, kjer so razne predstavitve in... svoj telefon, ki ga imajo tako vedno pri sebi. To je to. Nobenih ključkov, zajebancij z združljivostjo, nepodpiranjem sistemov, itd...

In še predstavitev Microsoft Continuum, da vemo o čem se pogovarjamo:

https://youtu.be/-oi1B9fjVs4
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:

Ja smse itak ze kako desetletje posiljam s PCja, ce ze ravno sedim za njim. Berem jih pa nikoli na PCju. In kot pravim. Ni to neka funkcionalnost. Vsaj zame ne. Res ne pisem dokumentov v SMSe.
To pa seveda ni res.
V Windows 10 in telefonom z Windows 10 gre za popolno sinhronizacijo telefona oz. SMS. To pomeni, da ko pošiljaš sms preko računalnika in dostopaš do sms preko računalnika, so podatki popolnoma enaki kot na telefonu. In tudi uporabnik, ko prejme SMS ni iz neke čudne cifre ampak, direktno poslan iz tvojega telefona. Grobo poenostavljeno - z računalnikom upravljaš svoj telefon.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Continuum funkcija je izredno uporabna zadeva in killer funkcija za vse poslovneže, svetovalce, profesorje ki imajo velikokrat predstavitve / seminarje / predavanja na različnih lokacijah. Potrebujejo le monitor / TV, ki je vedno na lokaciji, kjer so razne predstavitve in... svoj telefon, ki ga imajo tako vedno pri sebi. To je to. Nobenih ključkov, zajebancij z združljivostjo, nepodpiranjem sistemov, itd...

In še predstavitev Microsoft Continuum, da vemo o čem se pogovarjamo:

https://youtu.be/-oi1B9fjVs4

.. no, pa uno skatlo za med telefon in monitor..
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:

Ja smse itak ze kako desetletje posiljam s PCja, ce ze ravno sedim za njim. Berem jih pa nikoli na PCju. In kot pravim. Ni to neka funkcionalnost. Vsaj zame ne. Res ne pisem dokumentov v SMSe.
To pa seveda ni res.
V Windows 10 in telefonom z Windows 10 gre za popolno sinhronizacijo telefona oz. SMS. To pomeni, da ko pošiljaš sms preko računalnika in dostopaš do sms preko računalnika, so podatki popolnoma enaki kot na telefonu. In tudi uporabnik, ko prejme SMS ni iz neke čudne cifre ampak, direktno poslan iz tvojega telefona. Grobo poenostavljeno - z računalnikom upravljaš svoj telefon.

Vbistvu lahko delaš to, kar se je dalo na symbian n95 in nokia suite:))
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
btw.

V WP10 mail app več ne zmanjša slike, ampak je pripeta v prvotni velikosti, kot je posneta.

Ps, kar mislim da je bil malce problem v WP8, ker je vsako fotko zmanjšal...