Windows Phone 10

I

Izbrisan uporabnik #488

Na koncu sem se odločil za ceneno xperio xa1 za male pare in oke na pecljih za kak premium mobilnik

Sony sicer deluje bp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V vseh pogledih boljših, android 8 je gori. Kaj še nisi nikol videl androida? :)

Sem pa vmes imel še japko na testu, no tisto pa mi ni bilo všeč že po par minutah pa je načeloma zlo podobno androidu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
V vseh pogledih boljših, android 8 je gori. Kaj še nisi nikol videl androida? :)

Sem pa vmes imel še japko na testu, no tisto pa mi ni bilo všeč že po par minutah pa je načeloma zlo podobno androidu.

Imam službenega ja, pa mi ni všeč. Ta prvi screen v wp10 mi je bomba. Imam sicer m$ launcher nameščen na androida, pa to tudi ni to to...
Zato imam še vedno dva telefona in 99% časa uporabljam lumio, službeni android pride samo prav, ko sem v šparu da potegnem kartico :)
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Ja, meni je tudi UI od WP zelo pri srcu. Sem kupil rabljeno 950 za 80 EUR in bom vztrajal. Važno da mam navigacijo in dober fotoaparat in še kaj. Sicer sem ma geek in bi mi pasala še urabana, pa ebanka, pa....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Počasi bo prišel nov izdelek od m$, foldable telefon, ali kako bodo že temu rekli...do takrat pa komot lumia ja. Itak ni nekih novitet za pričakovat, edino ko bo nekdo pogruntal baterijo ko bo držala 1 teden.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

WP nima aplikacij, ni podpore in s te je vsa zgodba končana okrog WPja, trg pa ga več niti ne zaznava...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Delni odgovor so PWA, in v to smer gre vedno več lastnikov spletnih strani, pa tudi Google to spodbuja. Ko bomo na 5g pa za večino app-ov sploh ne bo potrebe da so na telefon naložene. In razvijalci ne bodo deali za več platform, samo en PWA.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Saj to sem tudi mislil. Toda morda ne bo več niti iOSa in Androida. Samo še "spletne strani" oz. appi v oblaku, ki se bodo on-deman naložile v brskalnik.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
ne bo več niti iOSa in Androida. Samo še "spletne strani" oz. appi v oblaku

Hja, to smo že pred 10 leti govrorili. Potem se je pa mobile zgodil. in vse aplikacije so zopet šle nazaj na native. Preprosto, ker je brskalnik prepočasen. Pač še ena abstrakcija vmes. Po performncah native poje web za malco.

Možno da kdaj bo ta utopija. Samo te aplikacije ne bodo zgrajene z HTML-jem, ampak z nečem drugim.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ok. Naredi en page in daj gor scroll list z par sto elementi, kake slike, linke, ... Potem pa na telefonu to poskusi scrollat. Isto naredi v native aplikaciji, pa boš hitro videl problem. Ko html zraste postane blazno počasen. Scrollviewi v native aplikacijah so pa optimizirani za to in brez problema renderirajo 60 fps tudi sezname s par tisoč elementi.

To je samo en primer. Tega je še veliko. Enostavno je html prepočasen. in tudi PWA so narejene z HTML-jem in tu ne rešijo nič. Če bo kaj bo to nekaj v stilu React Native. Ta ne uporablja HTML-ja, omogoča pa da se aplikacija naloži s strežnika in potem deluje native na napravi.