Windows Phone 10

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
V bistvu se je razvoj kamer od Galaxy S6/Lumia 950(približna ekvivalenta) praktično ustavil.

S7, S8 napredki so zanemarljivi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
dobro, ampak take razlike verjetno tudi ni, da bi se potem nekdo odločil za 500+ android, glede na 150€ lumio 950.

Pa smo spet pri ceni...
wink-1.gif
Prej si samo vprasal, kateri Androidi imajo bolji fotkic... Jaz sem iz tega sklepal, da je tvoja trditev, da ima Lumia 950 boljsi fotkic od vseh Androidov... zato sem nastel samo nekaj modelov, za katere na podlagi lastnih izkusenj lahko tedim, da imajo boljsi fotkic... seveda po mojem mnenju... je pa res, da so tudi na raznih profesionalnih testih prisli do podobnih ugotovitev...

Ce pa gledamo cenovni rang mobilnikov, pa se strinjam, da bo tezko najti drug mobilnik z Androidom, ki ima boljso kamero kot Lumia 950...
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Novejši senzorji so kljub temu da so precej manjši praktično dohitel 1020, ki je prišla ven takrat, ko je še bil nek napredek pri senzorjih. Poleg tega je 1020 kamera le kar precej počasna.

Kar bi res sekalo je kak naslednik 1020, lahko en velik senzor, lahko kombinacije 4ih, karkoli. Žal ni nič na vidiku od katerekoli forme.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
zakaj bi se zajebavali in razvijali nekaj kar nima neke veze? Telefoni že zdaj delajo ok slike za facebook instagram in tweeter. Če rabiš kvaliteto ne slikaš s telefonom ampak fotoaparatom. Ga ni telefona na svetu ki bi v bilokakem pogoju nardil boljšo sliko kot najcenejši slr s kit objektivom.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Telefoni so ubili kompakte, ker so se izenačili po kvaliteti, ena naprava manj za nosit, za takrat, ko je kompat dovolj.

Bilo bi prav fantastično, če ubijejo še advanced compact. Zame bi to pomenilo da v bistvu umre potreba po SLRju, ki ga imam. Ker razlika med temi bolšimi advanced compact in SLRji je že skoraj zanemarljiva dokler govorimo o kit objektivih.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Lahko delajo kaj hočejo, fizike nebojo pretentali. Niti advanced kompaktom nebojo blizu pripli kaj šele SLR. Za kvalitetno sliko rabiš dovolj velik senzor in dovolj velike leče. Ne enega ne drugega pa v telefon nemoreš vgradit. In to, da ti umre potreba po slr pač pomeni, da ne pričakuješ kaj dosti od slike. Že na 10x15 formatu vidiš razliko med s7 in pa predpotopnim nikonom d40. Jaz vem za sebe, da to kaj se slika za "spomin" bom vedno tovoril okili slr in 2 objektiva in fleš. Ker s to sliko lahko dejansko še kaj nardiš drugega kot pa shraniš nekaj na disk v nek falj neznano kje. Telefon bo pa za minljive fotke slikaš in pozabiš. Pa še to samo v lepem vremenu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
To glede kvalitete drži, ampak velika večina uporabnikov še razlike v kvaliteti pri 640x480 ne bi videla
smile-1.gif
.
Za zahtevneže pač žal ostane tovorit s sabo fotkič.

PS: Meni 1020-ka dela boljše video posnetke kot ne FujiFilm starejši digitalc. Digitalc premaga le z 10x optičnim zoomom, za fotke pa mi je nekje isto (nisem profi fotograf).
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Z konkretnimi advanced compact sem mislil recimo 1" senzor, te so ZELO blizu SLRjem z kit objektivi. In Lumia 1020 ima dve tretjini incha, torej zelo zelo blizu najbolšim advanced compactom, očitno se je dalo spravit na telefon.

Pozabljaš tudi da za 75% ljudi je kompaktni fotič vedno bil dovolj, za take je telefon 100% nadomestil potrebo po fotografiji. Potem imaš ljudi, ki bi nam Advanced compact nadomestil vse potrebe(jaz osebno bi sicer rabil takega v rangu Sony RX100), šele potem pridejo ljudi, ki jim niti SLR ni dovolj in rabijo še ekstra leče (jaz sem jih po 2h letih igračkanja prodal in šel na kit-only recimo, uporabljam zgolj na potovanjih in tam je veliko nošenja, rabim koampakten retractable kit, Sony 16-50 je zakon izbira za to). Če pride zdele konkreten naslednik L1020 se zna zgoditi da zadevo prodam.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Z konkretnimi advanced compact sem mislil recimo 1" senzor, te so ZELO blizu SLRjem z kit objektivi. In Lumia 1020 ima dve tretjini incha, torej zelo zelo blizu najbolšim advanced compactom, očitno se je dalo spravit na telefon.

ne pozabi na leče. Leče pa lahko delaš kaj hočeš in nemoreš nardit čuda v tistih 2mm debeline in pa pol cm premera. Za kaj več pa na modernih supertankih telefonih ni prostora. In pol so na koncu slike brez vsake globinske ostrine. Razen huawei se nekaj trudi z dvema lečama za globinsko ostrino
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Telefoni niso ubili kompaktov zato, ker bi le ti njih ujeli po kvaliteti, ampak zato, ker ni treba imeti dveh naprav pri sebi in je vse toliko bolj ensotavno, sploh za tiste, ki objavljajo na socialnih omrežjih. Večino ljudi pa kvaliteta itak ne zanima in se tudi prej pri kompaktih niso ukvarjali s kvaliteto slike, glavno, da se vidi
smile-1.gif
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Telefoni SO ujeli kompakte po velikosti senzorja in torej po kvaliteti, zaradi bolšega čipa(kompakt je poceni, telefon drag) so jih po kvaliteti celo prehiteli, ker je obdelava bolša. Telefoni imajo namreč zdaj kar 1/2.3" senzor, kar je isto kot navadni kompakti. Ja zooma nimajo, to je edina razlika, ampak to z kvaliteto nima veze. Za kaj več kot 1/2.3" je pač treba imeti izboklino v stilu L1020, ampak tako izboklino marsikdo je pripravljen plačati za konkretno večji senzor.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
10.0.15063.608 Release preview:
September 12, 2017

Public release:
September 12, 2017

Ste vsi naložili na telefon, je šlo, je kdo ki ni mogel naložiti novejšo - zadnjo verzijo. Berem, da je dosti takih ki imajo te probleme.
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Ksz
Bom kar tu vprasal, da ne odpiram nove teme .
Lumia 950 xl je padla na tla. Razbito je zunanje steklo in verjetno digitizer tudi. Na ekranu se nic ne vidi. Telefon je bil dva dni na polnilcu.
Rad bi resil imenik in mogoce se sms-e. Tel. sem priklopil na racunalnik vendar, razen slik in videov ne vidim. Imenik je v telefonu, ker v MS racunu pod People - Ljudje ni nobenega kontakta.
Proism za pomoc. Hvala za odgovore.
pozdrav.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Ti je delalo backup, če ti je se prijavi v svoj račun z drugim telefonom in jih boš dobil na ta telefon.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Mislim da ima WP po defaultu vklopljen backup. To pomeni da dobiš vse SMSe nazaj, ko se v nek drug WP telefon prijaviš. Kontakte je pa od tebe odvisno kam si jih shranjeval, najbrž si imel tako Microsoft(outlook) kot Google(gmail) račun, te kontakte torej vidiš, če se na internetu prijaviš v gmail oziroma outlook.
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Hvala vsem za odgovore. Problem je v tem, da tel. ni moj. Je padel na tla na morju, vendar ne vem, ce je bil zaklenjen s kodo,... Misilm, da se je uporabljal gmail racun. Sem pa skoraj preprican, da backupa lastnik ni delal. Bom probal se z Mirror my screen programom iz MS strani. Hvala se enkrat za nasvete.