Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Trenutek ko smo prišli do stanja da se ocenjuje aparate po tem kako deluje Facebook, instagram, snapchat, ipd, vemo kdaj se je zavilo v napačno smer.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Trenutek ko smo prišli do stanja da se ocenjuje aparate po tem kako deluje Facebook, instagram, snapchat, ipd, vemo kdaj se je zavilo v napačno smer.

WP je OK predvsem za tiste, ki niso prevec zahtevni in ki nocejo imeti necesa prevec kompliciranega... recimo starejse... pri teh pa je ponavadi Facebook edina dodatna aplikacija, ki je v uporabi... vsaj tako sam opazam... Ce tega ne rabi, potem ponavadi niti ne posegajo po smartphone-ih... ampak imajo raje navadne mobilnike... se najraje tiste preklopne
wink-1.gif
...

Aja... pa pogoj je, da ni predrag... in te pogoje ravno vecina Lumii izpolnjujeje... so dokaj poceni, hardversko ravno dovolj mocni, da ne stekajo prevec... in dokaj enostavni za uporabo...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
To s ceno je kvecjemu prednost... drugace ti ne bi prisel poceni do telefona...
grims-1.gif
Ni prednost, žal je WP pokopan. Kolikor vem ni več novih telefonov na voljo z WP, tako da to je zaključena zgodba.
Glede rabljenih pa ni kaj dodati: 50 EUR za 650-ko je dobesedno zastonj, vsaj kar se mene tiče (kupil že tri
grin1.gif
Oba uporabnika poleg telefonskih funkcij uporabljata ogromno tudi Facebook in Viber). Seveda če, tako kot si ti in že prej jaz zapisal, te ne ubije pomanjkanje kakšne aplikacije, ki jo nujno potrebuješ.
PS: Meni FB čisto ok deluje...
PS2: Si predstavljaš tiste, ki so prvi kupili 950-ko po 700+ EUR, sedaj se pa prodajajo (ne prodajo) po 150-200 EUR?
frown-1.gif


Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Trenutek ko smo prišli do stanja da se ocenjuje aparate po tem kako deluje Facebook, instagram, snapchat, ipd, vemo kdaj se je zavilo v napačno smer.
To po moje ne drži. Namreč danes uporabljamo telefone namesto računalnika in zato je normalno, da je zelo pomembno, kako te netelefonske funkcije delujejo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Meni je najvecji plus odlicen fotoaparat za taksno ceno. Edini app ki mi manjka pa je n26.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
mtl, mislil sem to, da se tako patetične aplikacije, kot so zgoraj naštete, postale merilo za oceno kvalitete delovanje naprave. Kmalu bomo začeli kurcati televizorje, ker na njih tekoče ne deluje Facebook?

V tvojem primeru vse razumem, ker pač laufaš biznis, fizične osebe pa so patetične, da se tega tako pogosto poslužujejo. Saj se verjetno vsak od nas zgraža, ko vidi mladino, kako samo tiči v telefonu, se več ne družijo zunaj, nič ne športajo,etc, samo drkajo družabna omrežja gor in dol.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Jaz imam še vedno Nokio 620. To je moj prvi Smartphone in zaenkrat edini. Zaenkrat mi še ni dopizdilo pomanjkanje aplikacij, saj jih večina tistih, ki jih potrebujem dela, morda bi uporabljal kako več, če bi imel Androida ali iphon. Tudi jaz bom verjetno še počakal z nakupom dokler mi bo Nokia laufala, potem bom pa presedlal. Bolj se nagibam na iOS (rabljen) kot na Android. Zaenkrat me kar zaboli pri srcu dat več kot 300 € za telefon. Če bom imel tak občutek, ko bom moral menjati, bo naslednji telefon verjetno na Androidu s ceno okoli 250 €.
Manjka mi predvsem spletno bančništvo, e-časopisi, ostalo mi ni tako pomembno. Tudi v avtu mi Wp lepo poveže z računalnikom, pa saj je ta itak na Microsoftu..
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Jaz bom tudi gonil svojo Lumio735, dokler bo živela. Imam jo od februarja 2014.
2603451-lumia735.jpg
 

Priponke

  • 2603451-lumia735.jpg
    2603451-lumia735.jpg
    77,7 KB · Ogledi: 179
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
To seveda ne drži, zame osebno. Moj primarni vzrok za WP je (bila) stabilnost in enostavnost delovanja in relativno dobri fotkiči, kar pa le še dodatno dopolni nižja cena od Iphona.
Sam sem na Windows Phone od 2010, če se prav spomnim, torej Samsung Omnia 7. Dejansko si 950 ne bi privoščil, če bi bila 700eur, ker bi imel še naprej 1020ko za prvi telefon. Ko pa je tista akcija prišla za 300 eur, pa ni bilo razmisleka. Ampak če je ne bi bilo, bi pač trajbal 1020ko naprej.
To za rabljene 650ke je pa druga zadeva in tukaj dejansko cena vpliva na nakup. Ena je zamenjala shit Android, druga 925ko, tretja bo pa za backup. Oba uporabnika nista posebej zahtevna in izredno zadovoljna. Pri 50eur za aparat ni za razmišljat, definitivno pa je tudi ob nakupu za 140eur to bil top aparat glede na ceno. Takrat, ko še ni bilo jasno, da gre platforma WP navzdol. Definitivno pa to sedaj vpliva na ceno, tukaj se strinjam s tabo. Kar se mene tiče sem sedaj za kakšno leto, dve rešil uporabnike, upam samo, da Viber ali Facebook ne bo riknil
smile-1.gif
, pa sem na konju.

Edit: še v info: 60 let stara ženska brez težav prešaltala iz Androida na 650ko. 1 urna lekcija, dva klica in to je bilo to. Se ji pa samo smeji sedaj, ko nič ne šteka in memory low, itd. In seveda: ni to problem Androida, temveč shit Androida za takrat cca. 100 EUR. Zadeva od novega ni delovala prav, zadnjih par mesecev je bil pa pekel. Hotela je spet kupit nek shit za 100 eur, pa sem jo prepričal v to zadevo in še kar ne more verjet, da telefon za 50 eur tako dela.
hysterical-1.gif
Ob tem je pa še stajliš.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jaz sem se zacel resno pripravljat, da bom v roku enega leta menjal, ce MS ne da kaj novega ven.
razkurilo me je pa to, da so ukinili podporo za skype, potem sem updatal iz 8.1 na 10 in zdej mam razne brezvezne tezave.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Nekaj je bilo kupiti WP nekaj časa nazaj(dfinitivno dober nakup za marsikoga, ne seveda za vse), nekaj popolnoma drugega pa je kupiti zdaj, ker ti drugega kot 2 leti stare reči več ne preostanejo, pač ukinili so ga. Če je to začasno ali stalno pa bomo še videli.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
IDOL 4 pro je novi W10 telefon, ki je prišel v EU pred kratkim.

Ampak sploh nima smisla kupovat "novega", če je L950 še vedno top of the top telefon.

Mogoče se bo pokazal razlog, ko pride ven native x86 podpora, če bo kdo to rabil na telefonu sploh.
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Ja, če bi delovali spletno bančništvo in nekaj novičarskih aplikacij, je WM10 na Lumiji 950 top zadeva. Deluje hitro, brez zatikanja, odličen fotoaparat (še danes dve leti po izdaji). Tako, da se po mojem mnenju androidi do 250 EUR lahko skrijjejo kar se tiče stabilnosti itd..

Je pa res, da je v začetju WM 10 deloval izredno nestabilno, da me je večkrat imelo, da bi telefon zabrisal v steno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Kateri android pa je boljši, da recimo dela boljše fotke? pa pustmo neke "sci fi" wannabe fotkiče, 3d, ipd, ampak da dela realne fotke, videe, etc.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik krneki13 pravi:
Ja, če bi delovali spletno bančništvo in nekaj novičarskih aplikacij, je WM10 na Lumiji 950 top zadeva. Deluje hitro, brez zatikanja, odličen fotoaparat (še danes dve leti po izdaji). Tako, da se po mojem mnenju androidi do 250 EUR lahko skrijjejo kar se tiče stabilnosti itd..

Je pa res, da je v začetju WM 10 deloval izredno nestabilno, da me je večkrat imelo, da bi telefon zabrisal v steno.

Med novičarskimi probaj FeedLab ali Nextgen reader
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kateri android pa je boljši, da recimo dela boljše fotke? pa pustmo neke "sci fi" wannabe fotkiče, 3d, ipd, ampak da dela realne fotke, videe, etc.

Sam lahko trdim recimo za Huawei P10... da ima boljsi fotkic od Lumie 950... imam oba... za druge pa tezko recem... ker sem jih oremalo casa imel v uproabi ali na testu... izpostavim lahko se Samsung Galaxy S7 in S8...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Top rang androidi imajo sedaj vsi primerljivo ali morda boljšo kamero. Imam izkušnje s samsungom S7 edge, kjer dela fotič precej hitreje kot na 950XL. Pa slow motion je dejansko uporaben, ne pa zmazek kot na 950XL. Glede same kvalitete fotk sta pa tam tam, odvisno kaj slikaš, enkrat en, drugič drugi. Pa tudi razne xperie, niti ne nujno najdražje, imajo hude kamere.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
dobro, ampak take razlike verjetno tudi ni, da bi se potem nekdo odločil za 500+ android, glede na 150€ lumio 950.