Windows Phone 10

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Uporabljas microSD kartico? Ce da, si jo mogoce ze probal formatirati... ali celo zamenjati... Velikokrat je krivec za sesuvanje ravno pomnilniska kartica ... sploh pri takih zadevah, kjer se obesi pri shranjevanju in podobno...

Tudi jaz sem imel probleme s shranjevanjem fotografij pri Lumii 640 na SD kartico. Pa je W 8.1. Slike so kar izginile in videl sem samo črne ploščice. Odkar shranjujem vse na telefon, dela BP. Me pa to zelo moti, saj imam na telefonu samo 8GB spomina.
Dopuščam možnost da je MicroSD slaba, saj sem jo kupil na DealXtreme.com
Če kupim novo MicroSD, kakšne priznane znamke, bi zadeva delovala normalno?
Se opravičujem, ker sem uletel z vprašanjem, ki se ne navezuje na W10.
redface-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Pri tem se ne splača šparat. Class 10 32 GB stanejo od 12 evrov dalje. In to Sony, Samsung,...

https://www.ceneje.si/L3/153/f...48:10240~524288

Ali bo class 10 delala na Lumii 640?

"Side note: A class 4 card may not work because it is to slow. UHS (Ultra High Speed bus) standard is not supported so you will not get 30 or 48 MB/s because the max speed of the HIgh Speed bus in your phone is 25 MB/s."

Tole je nekdo napisal na MS forumu.

Kupil bi tole:
https://www.mimovrste.com/pomn...ilniske-kartice

pa me skrbi, da ne bo delala.
rolleyes-1.gif
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Vse UHS kartice še vedno podpirajo stari protokol in delajo na vseh napravah. Obstaja tudi že UHS2, spet nazaj kompatibilen z vsemi napravami. Za kompatibilnost je tako potrebno gledati zgolj oznako SD, SDHC, SDXC, ker te pa imajo različni format in niso nazaj kompatibilne. SDHC podpirajo praktično vse naprave, medtem ko SDXC se še najdejo take, ki ne podpirajo.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Dva dni nazaj zjutraj sporočilo da je bilo nadgrajeno. Priden Microsoft da hkrati izdaja vse popravke tako za Mobile kot desktop, pohvalno.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
To je bil kasični komulativni update, ki ga dobivajo resni desktop OSi ala W10 desktop, MAC OS, Ubuntu,.. z rednimi posodobitvami.

Res je pa da folk ni tega vajen imeti na mobilnih napravah, ko ne-nexus Androidi dobijo en update v dveh letih, pa je že WOW.
 
Nazadnje urejeno:

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Jaz imam še nokio 620 staro že cca 4 leta.. Dela kot urca, tako da jo še ne bom menjal. Ampak vseeno me zanima. Kakšni so kaj obeti z Windows phone in telefoni? Bo WP preživel ali ugaša. Je bolje razmisliti o Androidu, ker Apple je predrag?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ni ravno dobrih obetov, tudi zdi se mi, da gre (je šel) vedno bolj v smeri Androida.
Jaz upam, da sem za kakšni dve leti še ok z 950ko, takrat bom pa videl, kaj bo šlo naprej...
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
WP kot OS/software bo ostal, ker ima sedaj Microsoft strategijo "en OS za vse, tudi za možganske vsadke, ki še ne obstajajo".

Hardware pa bo kak poslovni high-end ziher še prišel, tle ni dileme glede na zadnja dogajanja.

Za mid ali low-end pa se ne bi kaj preveč obetal dokler se kak high end ne prime, torej vsaj še eno leto nič.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Saj vem, da se dobi še nekaj aparatov, vendar a ima spoh še smisel nakup WP aparata? A se(bo) število aplikacij povečuje?
Jaz tega ne občutim. Kvečjemu jih je manj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kaj ti pa manjka? Jaz imam vse, kar nujno potrebujem.
Vsekakor jih bo pa verjetno vedno manj, saj je očitno, da je WP mrtev. Razen morda potem, če se bo OS združil z namiznim.