Windows mobile in Lotus notes sinhronizacija

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Zanima me če kdo sinhronizira maile, imenik in koledar med Windows mobile 5 ali 6 in Lotus notes in če, kako? Nekaj časa nazaj sem uporabljal Activesync za sinhronizacijo med WM in Outlookom, potem pa v LN eno bazo MSOtool za sinhronizacijo med Outlookom in Lotus notes 6.5 (vendar mi po novi inštalaciji LN MSOtool nekaj ne dela oz. mi javi napako in zacikla LN). V bistvu Outlooka sploh ne rabim, imel sem ga samo za to da sem lahko sinhroniziral (aja, moram pa sinhronizirati tako pošto kot koledar in kontakte, zaželeno bi bilo pa tudi taske). Ali obstaja kar kar deluje brezhibno (po možnosti kar neposredno med Windows mobile in Lotus notes) - pregledal sem kar nekaj orodij, pa nič primernega odkril za praktično uporabo (aja, freeware ima prednost).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kolikor se na to spoznam (pa se ne ravno slabo, da nisem skromen), potem direktna sinhronizacija med LN in WM ni možna brez programske podpore IBMja. WM ima vgrajen ActiveSync, ki je neposredni odjemalec za Exchange server.
Zadevo pa lahko dokaj elegantno rešiš z postavitvijo BBery Enterprise Server for LN. Lahko uporabiš BB aparat ali BBservices za mobilno platformo. Seveda pa rešitev ni zastonj (je kar draga).
Večina mobilnih naprav pa se zna sinhronizirati ravno s pomočjo OL, zato si ga potreboval.
Žal je tu IBM s svojim LN zaspal, kar se tiče mobilne platforme.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Sem našel in trenutni sprobavam Lotus EasySync pro. Nekako dela in sinhronizira, samo mi npr. koledarja v LN ne vidim, čeprav mi kakor skopira iz telefona vnose. Se moram še malce poigrati.
Drugače pa sem malce raziskoval in obstaja še ena varianta - nisem še sprobal:
1. Windows mobile in Outlook se itak avtomatsko sinhronizirata.
2. Obstaja Outlook konektor za LN (s tem konektorjem lahko pošto iz LN strežnika v outlook potegnemo).
3. Potem Outlook laufa in vsake 10 minut potegne dol pošto, Activesync pa poskrbi za sinhronizacijo na dlančnik.
Samo mislim da v drugo smer ne dela (mogoče pa tudi), npr. da bi v dlančnik vnesel sestanek, od tam sinhronizacija na Outlook in preko konektorja na strežnik.