Sinhroniziranje koledarja na Androidu in notesniku

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.639
6.479
113
Na službenem LG Bello telefonu bi želel sinhronizirati koledar s svojim prenosnikom ( Outlook 2013). Ker sam nisem ravno doma v teh vodah bi imel nekaj vprašanj. Službene maile lepo pregledujem na telefonu, koledarja pa nimam sinhroniziranega z Outlookom na prenosniku. Izgleda da sem nekaj zajebal pred časom, ko sem ustvaril moj privatni Gmail račun in sedaj se mi koledar sinhornizira s svojim privatnim Gmail računom, kar pa treutno ne želim. Kot sem že napisal, želim da se sinhronizira samo službeni koledar. Ko sem želel privatni Gmail odstraniti iz telefona, mi ne uspe. Kaj moram storiti, da bom na telefonu lahko uporabljal službeni koledar?
Druga stvar, ki me zanima pa so kontakti v Outlooku. Trenutno imam na računalniku v Outlooku cca. 1100 kontaktov. Če bi to sinhroniziral z računalnikom nisem prepričan, ali ima telefon prostora za toliko stikov, saj je vedno pisalo, da lahko na telefon naložiš cca. 500 številk in ne vem koliko na kartico. Ali razmišljam pravilno, ali sem udaril mimo? Kako in kaj?

Lep dan še naprej
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
1. pri nastavitvah exchage računa (služnenega) samo dodaj še kljukico za koledar.
2. V nastavitvah gmaila ukini sinhronizacijo koledarja
3. Na telefonu imaš dplaca za tisoče kontaktov, ker se ne shranjujejo na sim ampak v telefon. Mirno v nastavizvah exchhange računa na telefonu vklopi sinhronizacijo kontaktov. Sicer ti bo kontakte, ki jih imaš sedaj v telefonu, prenesel tudi na exchange (torej v Outlook), pamak nip hudega.
4. Če želiš praktičen backup kontaktov, pa v svojem gmail računu nimaš nobenih kontaktov, vklopiš tudi sinhronizacijo kontaktov za gmail. Tako boš imel iste kontatke na službenem exchange serverju, na telefionu in v gmailovih kontaktih ...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.639
6.479
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
1. pri nastavitvah exchage računa (služnenega) samo dodaj še kljukico za koledar.
2. V nastavitvah gmaila ukini sinhronizacijo koledarja
3. Na telefonu imaš dplaca za tisoče kontaktov, ker se ne shranjujejo na sim ampak v telefon. Mirno v nastavizvah exchhange računa na telefonu vklopi sinhronizacijo kontaktov. Sicer ti bo kontakte, ki jih imaš sedaj v telefonu, prenesel tudi na exchange (torej v Outlook), pamak nip hudega.
4. Če želiš praktičen backup kontaktov, pa v svojem gmail računu nimaš nobenih kontaktov, vklopiš tudi sinhronizacijo kontaktov za gmail. Tako boš imel iste kontatke na službenem exchange serverju, na telefionu in v gmailovih kontaktih ...

Hvala lepa za pojasnilo.
zmaga.gif

Bom poizkusil in upam da mi uspe.

Lp