WiMAX kdaj?

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik borelij pravi:
www.telsima.com
smile-1.gif

Podjetje v tehnološki svetovni špici, z razvojem v SLO - pa noben "strokovnjak" ne ve zanj ...

Če pa niso Iskratel.
evil.gif


Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Kje je to slikano?

Sicer pa ne vem. Tisti, ki so dobili licence so se zavezali, da bodo pokrili x % Slovenije v 1 letu in y % v 2 letih, če se ne motim...naredili pa niso očitno še nič...

Razen Telekoma, ki se je cca. pol leta nazaj hvalil, da je priklopil prvega uporabnika...očitno tudi edinega
crazy1.gif

In glej ga zlomka, glede na to, da bo Telekom očitno še naprej "državen", a misliš, da bo APEK začel koga brcat na to temo?
evil.gif


Ogo
 

dergi

Zelenc'
21. feb 2008
2
0
1
to, kar je na sliki sem sam postavil

zanima me pa, kdo je posnel sliko????

nekdo ki ima dostop do tega prostora!!!
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.569
691
113
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Ni mi cisto jasno kaj si bo nekdo v Ljubljani, Mariboru, Celju, itd... zacel z WiMax-om, ko pa imajo/bodo imeli cez nekaj mesecev FTTH.
Zato ker so pogoji za koncesijo pokritje določenega % prebivalstva.
Kje to najlažje dosežeš?

Telekomov PR
Citat:
Agencija za pošto in elektronske komunikacije je 3. oktobra 2006 izdala dve odločbi o dodelitvi radijskih frekvenc za potrebe za WiMaxa. Javni razpis za dodelitev radijskih frekvenc je bil objavljen v Uradnem listu RS, št. 26/06. Na razpis se je prijavilo šest ponudnikov, koncesijo pa je poleg Telekoma Slovenije dobilo še podjetje TOK telekomunikacije.
V Telekomu Slovenije so odločbo o podelitvi koncesije za WiMax pričakovali, saj so dali najugodnejšo ponudbo in zadostili razpisnim pogojem. Za koncesijo so ponudili 100.000.000 tolarjev, zavezali pa so se, da bodo v treh letih pokrili 98,4 odstotka področja pokrivanja prebivalstva in 55,6 odstotka področja pokrivanja prebivalstva na podeželju, kar za 38,4 oziroma 22,3 odstotka presega razpisne zahteve. V skladu z razpisno dokumentacijo bo Telekom Slovenije v predpisanem 30-dnevnem roku po vročitvi odločbe o dodelitvi radijskih frekvenc APEK-u predložil projekt za WiMax.

O baznih postajah (email 23.1.2008)
Citat:
V Telekomu Slovenije smo v sodelovanju s hčerinsko družbo Mobitel d.d.
pripravili seznam 20 lokacij na katerih bomo prioritetno zgradili bazne
postaje. Postopek izbora dobavitelja WIMAX opreme je v zaključni fazi.
Trenutno imamo vzpostavljen testni sistem na 3 lokacijah v okolici
Ljubljane in 3 lokacijah v okolici Maribora, ter vključenih nekaj testnih
naročnikov.
Žal je količina naročniških enot zelo omejena, tako da jih praktično ne
moremo več ponuditi.
Natančnega datuma o začetku komercialnega delovanja žal še ne morem
posredovati okvirno pa bo oprema dobavljena v roku 2 do 3 mesecev.

Lepo vas pozdravljamo,

Telekom Slovenije d.d.
Majda Pestotnik
Služba za teleprodajo


Finance
Citat:
objavljeno 23.11.06 00:01, tiskana izdaja št. 225/2006
V začetku leta bo podjetje (Tok telekomunikacije) priklopilo prve uporabnike širokopasovnega brezžičnega dostopa do interneta, Telekom Slovenije pa šele v začetku 2008. Do julija 2009 morata o...
http://www.finance.si/168803

Drugi koncesionar:
Citat:
Tuš Telekom je s prodajo polovice družbe Tok telekomunikacije ameriškemu podjetju Winvest Inc izgubil tudi drago licenco za wimax

Polno obljub, a nič za pokazat.

Obstaja en ( 1 ) testni uporabnik Telekoma, ki je bil priključen 1.4.2007 (pozor na prvi april).
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik dergi pravi:
to, kar je na sliki sem sam postavil

zanima me pa, kdo je posnel sliko????

nekdo ki ima dostop do tega prostora!!!

vprašaj tistega, ki ti je curakal
shocked-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik dergi pravi:
na vprašanje WiMAX kdaj? ..... zelo zelo kmalu
wink-1.gif

Če si Telekomovc, potem vsi razumemo zelo zelo kmalu, ki se že vleče od lanskega leta
hysterical-1.gif
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
meni je operater na siolu pred pod leta govoril da se lahko v jeseni 07 pričakuje komercialno rabo po lj, ocitno se je ustel:)
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Zdaj se da mogoče, kaj izcimiti iz tega, ko so le ugotovili, da nebo nihče Telekoma kupo.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Citat:
Poleg širokopasovnega dostopa do interneta namerava Telekom Slovenije preko tehnologije Wimax ponuditi tudi internetno telefonijo.

Ve kdo, zakaj ne bodo ponujali tudi TV?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Ponujeni bodo paketi do 1/256 (več pa tak ne smemo imeti izven mest). TVja sigurno nebo, zaradi tehnoloških omejitev.