Maša

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.482
63
Eh ubogi komunisti antikristi. Pojma nimate.
Če se pove, da je nek župnik, škof.....daroval mašo,to pomeni, da je ta župnik, škof...to mašo oddržal zastonj. Torej ni dobil, oziroma ni zahteval plačila za soje delo, maševanje. Pomeni, da je maševanje daroval. To je dar.
Ofer, oziroma pusca, nabirka...pa je denar, ki se nabira za potrebe cerkve, ne za župnika vzdrževanje, elektrika, gretje itd... m.ali pa nabirka za kakšen drug namen.
Kapiško?
Plača je na koncu meseca ista.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Kot vedno klati totalne neumnosti in nesmisle. Daruje se vsaka maša, darovanje je drugo ime za izvedbo maše, kdo (in če sploh kdo) je dal za mašo nima s tem absolutno popolnoma nič.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kot vedno klati totalne neumnosti in nesmisle. Daruje se vsaka maša, darovanje je drugo ime za izvedbo maše, kdo (in če sploh kdo) je dal za mašo nima s tem absolutno popolnoma nič.
Nimaš pojma. Itak, rdeči antikrist, samo, da lapaš nekaj čez nas kristjane in cerkev.
Kadar se reče, da je župnik ali škof mašo daroval, pomeni , da je župnik ali škof maševal zastonj. Nič ni za to dobil. Tudi ob nedeljah jutranjo mašo po navadi župnik nameni in daruje vsem faranom. To naredi zastonj. Torej daruje. Nič ne dobi za svoje delo, za svoje maševanje. Potem, kasnejšo nedeljsko mašo, recimo ob desetih, pa župnik po navadi drži za nekoga, ki mu je to mašo plačal. To je pa maša po namenu. Župnik sploh ne sme dobit plačano več kot eno mašo na dan, razen v izrednih primerih. Lahko pa več maš na dan daruje. Zastonj. Torej za praznik, recimo za božično polnočnico, župnik drži mašo zastonj. Za vse farane, za vse vernike itd...
A veš ti avanti popolo bandjera rosa?
 
  • Haha
Reactions: aljoman in jest5

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Nimaš pojma. Itak, rdeči antikrist, samo, da lapaš nekaj čez nas kristjane in cerkev.
Kadar se reče, da je župnik ali škof mašo daroval, pomeni , da je župnik ali škof maševal zastonj. Nič ni za to dobil. Tudi ob nedeljah jutranjo mašo po navadi župnik nameni in daruje vsem faranom. To naredi zastonj. Torej daruje. Nič ne dobi za svoje delo, za svoje maševanje. Potem, kasnejšo nedeljsko mašo, recimo ob desetih, pa župnik po navadi drži za nekoga, ki mu je to mašo plačal. To je pa maša po namenu. Župnik sploh ne sme dobit plačano več kot eno mašo na dan, razen v izrednih primerih. Lahko pa več maš na dan daruje. Zastonj. Torej za praznik, recimo za božično polnočnico, župnik drži mašo zastonj. Za vse farane, za vse vernike itd...
A veš ti avanti popolo bandjera rosa?
Mašo zmeraj daruje župnik. Tako se pač reče. Mašni namen je pa nekaj čisto drugega.

Potem, kasnejšo nedeljsko mašo, recimo ob desetih, pa župnik po navadi drži za nekoga, ki mu je to mašo plačal.

Aha, če je pol maša za pokojne starše je dobil naročilo in plačilo iz onostranstva?
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik in 8888

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Nimaš pojma. Itak, rdeči antikrist, samo, da lapaš nekaj čez nas kristjane in cerkev.
Kadar se reče, da je župnik ali škof mašo daroval, pomeni , da je župnik ali škof maševal zastonj. Nič ni za to dobil. Tudi ob nedeljah jutranjo mašo po navadi župnik nameni in daruje vsem faranom. To naredi zastonj. Torej daruje. Nič ne dobi za svoje delo, za svoje maševanje. Potem, kasnejšo nedeljsko mašo, recimo ob desetih, pa župnik po navadi drži za nekoga, ki mu je to mašo plačal. To je pa maša po namenu. Župnik sploh ne sme dobit plačano več kot eno mašo na dan, razen v izrednih primerih. Lahko pa več maš na dan daruje. Zastonj. Torej za praznik, recimo za božično polnočnico, župnik drži mašo zastonj. Za vse farane, za vse vernike itd...
A veš ti avanti popolo bandjera rosa?
Nič novega, natrosil si še 5x več neumnosti kot zadnjič, ponovil laži in izkoristil priložnost za žaljenje. Niti sledu o čemerkoli kar bi lahko dišalo po krščanskem.

Ampak ne glede na to kako obračaš, izkrivljaš, nateguješ dejstva in žališ, daruje se vsaka maša, ne glede na to kdo in če sploh kdo jo plača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nič novega, natrosil si še 5x več neumnosti kot zadnjič, ponovil laži in izkoristil priložnost za žaljenje. Niti sledu o čemerkoli kar bi lahko dišalo po krščanskem.

Ampak ne glede na to kako obračaš, izkrivljaš, nateguješ dejstva in žališ, daruje se vsaka maša, ne glede na to kdo in če sploh kdo jo plača.
Eh, s komunisti debatirat o takih zadevah...
Ja, vsaka maša je dar. Debatiramo pa o tem, kdo to mašo daruje. In če se izrecno pove, da je mašo župnik daroval, potem to pomeni, da je župnil mašo opravil zastonj. Sicer pa župnik mašo oddrži, oziroma se pove, da je na tej maši ta in ta župnik maševal. Ker konec koncev, na neki maši lahko sodeluje in mašuje več župnikov. Kdo od večih župnokov si bo pol po tvojem prilastil, da je samo on daroval, če pa jih je blo več?
In če mašo plačaš ti, se reče, da si za mašo daroval ti.
Težko za kpirat ne?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.482
63
Se pravi, če župnik daruje mašo, potem ni plačan za to? Ima zaradi tega nižjo plačo konec meseca?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Eh, s komunisti debatirat o takih zadevah...
Ja, vsaka maša je dar. Debatiramo pa o tem, kdo to mašo daruje. In če se izrecno pove, da je mašo župnik daroval, potem to pomeni, da je župnil mašo opravil zastonj. Sicer pa župnik mašo oddrži, oziroma se pove, da je na tej maši ta in ta župnik maševal. Ker konec koncev, na neki maši lahko sodeluje in mašuje več župnikov. Kdo od večih župnokov si bo pol po tvojem prilastil, da je samo on daroval, če pa jih je blo več?
In če mašo plačaš ti, se reče, da si za mašo daroval ti.
Težko za kpirat ne?

Žalitve prihrani za sebe. Že od začetka govorimo o maši, maša je daritev gospodu. Vsaka.

Cerkve bi pokale po šivih če jim ne bi kljukci tvojega kalibra in osmice delali reklame.
 
  • Haha
Reactions: delter333 in Piton

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Žalitve prihrani za sebe. Že od začetka govorimo o maši, maša je daritev gospodu. Vsaka.

Cerkve bi pokale po šivih če jim ne bi kljukci tvojega kalibra in osmice delali reklame.
Ti si začel žalit mene, češ, da kar nekaj nabijam, kot zmeraj. Nisem jaz začel.
Sicer pa, kaj zdaj motoviliš? Itak, da je vsaka maša dar. Avtor teme pa sprašuje kaj pomeni, kadar se reče, da nek župnik mašo daruje. Jaz sem mu pa odgovoru, da to pomeni, da je župnik mašo oddržal zastonj. Ker jo je pač sam držal brez plačila ali naročila koga drugega. Razen, če misliš, da si je ta isti župnik mašo plačal kar sam sebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Odpiralec teme je dobil najboljši možen in najbolj točen odgovor že v prvem postu, ki ga je napisal alkoholik.
Potem ste začeli pa nabijat. Z darovi in župniki. Tisti, ki ga niste razumeli in tisti, ki se vam ne sanja zakaj čepite pri maši.

Sicer pa napreduješ. Po toliko (15?) letih ti je dejansko uspelo nasrat tri stavke brez omembe komunajzarjev.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Odpiralec teme je dobil najboljši možen in najbolj točen odgovor že v prvem postu, ki ga je napisal alkoholik.
Potem ste začeli pa nabijat. Z darovi in župniki. Tisti, ki ga niste razumeli in tisti, ki se vam ne sanja zakaj čepite pri maši.

Sicer pa napreduješ. Po toliko (15?) letih ti je dejansko uspelo nasrat tri stavke brez omembe komunajzarjev.
Alkoholikov odgovor, tebi v tem trnutku, ko se preštiraš z menoj, mogoče odgovarja, ni pa pravilen in ni točen.
Ste pa ponosni nasledniki zveze komunistov zmeraj užaljeni kadar vam kdo reče, da ste komunisti. Le zakaj? Če se obnašate kot komunisti, ste pač komunisti. Enako kot nekdo, ki pase krave, je pač pastir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Mašo zmeraj daruje župnik. Tako se pač reče. Mašni namen je pa nekaj čisto drugega.

Potem, kasnejšo nedeljsko mašo, recimo ob desetih, pa župnik po navadi drži za nekoga, ki mu je to mašo plačal.

Aha, če je pol maša za pokojne starše je dobil naročilo in plačilo iz onostranstva?
Če je maša za pokojne starše, je župnik dobil plačilo in naročilo od svojcev teh pokojnih staršev, ki so za to mašo plačali.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
OT:
Zakaj se jellotu všečki spodaj prikazujejo v dveh vrstah? pozitivni in negativni posebej. Domnevam, da je ločnica taka glede na to temo tu (post #31 in #25). Car iz prvega posta ima celo plejado različnih; jaz sem mu stisnila palec dol (samo zato, da tole preverim) in ima v eni vrstici. In tudi vsi ostali običajno...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Mašo zmeraj daruje župnik. Tako se pač reče. Mašni namen je pa nekaj čisto drugega.

Potem, kasnejšo nedeljsko mašo, recimo ob desetih, pa župnik po navadi drži za nekoga, ki mu je to mašo plačal.

Aha, če je pol maša za pokojne starše je dobil naročilo in plačilo iz onostranstva?
Pa še to.
Ni res, da vsako mašo daruje župnik. Župnik je le tisti, ki ta dar, se pravi mašo, izroči Bogu. To je isto kot bi ti nekomu darilo poslal po pošti. Ker po tvojem in @Jelovim mnenju , pol daruje poštar, ki je darilo dostavil domov.
Tako simpelj, pa tako težko kapirate.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Mogoče so samo pacienta tomija izločili v svojo linijo, ki stisne palec dol pod vsako objavo jellota. Najbrž je že on sam pozabil zakaj.
Zakaj se jellotu všečki spodaj prikazujejo v dveh vrstah? pozitivni in negativni posebej. Domnevam, da je ločnica taka glede na to temo tu (post #31 in #25). Car iz prvega posta ima celo plejado različnih; jaz sem mu stisnila palec dol (samo zato, da tole preverim) in ima v eni vrstici. In tudi vsi ostali običajno...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
OT:
Zakaj se jellotu všečki spodaj prikazujejo v dveh vrstah? pozitivni in negativni posebej. Domnevam, da je ločnica taka glede na to temo tu (post #31 in #25). Car iz prvega posta ima celo plejado različnih; jaz sem mu stisnila palec dol (samo zato, da tole preverim) in ima v eni vrstici. In tudi vsi ostali običajno...
Tomi je poseben, zato je posebej. Oziroma, ni več, ker sem rešil "težavo".
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
OT:
Zakaj se jellotu všečki spodaj prikazujejo v dveh vrstah? pozitivni in negativni posebej. Domnevam, da je ločnica taka glede na to temo tu (post #31 in #25). Car iz prvega posta ima celo plejado različnih; jaz sem mu stisnila palec dol (samo zato, da tole preverim) in ima v eni vrstici. In tudi vsi ostali običajno...
Tako je. Če daš za mašo ti, ali za to mašo prosiš, je to tvoj dar. Lahko pa tebi, če nimaš denarja, župnik naredi uslugo in mašo naredi v tvojem imenu. Tako kot pri vsaki stvari. Tudi npr tvoja žena za svoj denar kupi neko darilo, ali pa to darilo enostavno izdela, tebi to pač ne zaračuna, ker si njen mož, ti pa to darilo podariš nekomu naprej v svojem imenu. In to je tvoj dar, obdarjencu. Ni to ženino darilo, ampak je tvoje.
A res to ni logično nekaterim?