WiMAX kdaj?

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Akhm. Kdaj? Kaj sploh pomeni ta napis?
tongue-1.gif

237321-DSC00532.JPG
 

Priponke

  • 237321-DSC00532.JPG
    237321-DSC00532.JPG
    52,4 KB · Ogledi: 247

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Kje je to slikano?

Sicer pa ne vem. Tisti, ki so dobili licence so se zavezali, da bodo pokrili x % Slovenije v 1 letu in y % v 2 letih, če se ne motim...naredili pa niso očitno še nič...

Razen Telekoma, ki se je cca. pol leta nazaj hvalil, da je priklopil prvega uporabnika...očitno tudi edinega
crazy1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Kje je to slikano?

Sicer pa ne vem. Tisti, ki so dobili licence so se zavezali, da bodo pokrili x % Slovenije v 1 letu in y % v 2 letih, če se ne motim...naredili pa niso očitno še nič...

Razen Telekoma, ki se je cca. pol leta nazaj hvalil, da je priklopil prvega uporabnika...očitno tudi edinega
crazy1.gif

Kok pa ti veš, koliko imajo ozemlja pokritega. A imaš slučajno že opremo za Wimax, da take trosiš
bonk.gif
.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Kok pa ti veš, koliko imajo ozemlja pokritega. A imaš slučajno že opremo za Wimax, da take trosiš
bonk.gif
.
Saj točno to je to. Nima ga. Tak kot noben drug. Razen enga testnega uporabnika.
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Projekt wimax se je "malo" zavlekel. Približno pol leta ga sicer testno uporabljajo telekomovci v Mariboru, za Ljubljano pa nisem čisto prepričan. Pred kratkim so bile v Mariboru postavljene tri bazne postaje ki naj bi pokrivale Maribor, vendar še ne obratujejo. Kdaj točno bo zadeva delovala ne vem, sem pa siguren da bo preteklo še kar nekaj časa preden se bo zadeva začela tržiti. Če sem prav seznanjen imajo za enkrat v načrtu pokriti samo večja mesta ker bodo s tem hitreje dosegli tisti procent prebivalcev ki ga morajo po pogodbi pokriti. Za štajerski konec vem da je zaenkrat pokrit samo Maribor. Torej stvar se premika samo zelo počasi.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če se prav spomnem predstavitve, naj bi bilo to neke vrste obsežnejše brezžično omrežje. Naj bi bilo pa prostora tudi za nekaj digitalnih HD programov, za katere bomo spet rabli neke ekstra dekoderje, ker bomo imeli (prvi v evropi?) drugače kodirane programe
grin1.gif


Razvija ga naka Slovenska firma (ja, tudi FE naj bi sodelovala) v sklopu z neko ameriško firmo in se razvija zaenkrat za Indijo (vsaj tako so nam predstavili projekt) in naj bi bilo že nevemkolko opreme vnaprej prodane.
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
ti pa res hruške pa jabolka mešaš - teb je vse kar ima Wi... na začetku isto
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Lej. WiMAX že zdavnaj vem kaj je. Zanima me, če kdo ve kaj pomeni tisto zraven.
redface-1.gif
Network Management System / Provisioning System
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik nick pravi:
ti pa res hruške pa jabolka mešaš - teb je vse kar ima Wi... na začetku isto

Smo pa pametni
bonk.gif
. Lahk je pljuvat po eni firmi, pa pisat kaj nič ne ponudijo. Jaz pač dodobra poznam opremo za wimax in vem za MB in CE, da je že eno leto na Telekomovem "stolpu" wimax oprema.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Smo pa pametni
bonk.gif
. Lahk je pljuvat po eni firmi, pa pisat kaj nič ne ponudijo. Jaz pač dodobra poznam opremo za wimax in vem za MB in CE, da je že eno leto na Telekomovem "stolpu" wimax oprema.

OK...zdej pa ti meni razloži...a ponujajo ali ne ponujajo. Uporabnike pol qurca ne zanima kje je že oprema in kje je še ni, kakšna je oprema, na čigavem stolpu od koga in koliko % nevemčesa pokriva...zanima nas ali je že možno naročiti/priklopiti/imeti ali ne...Torej?

Kako kdo napreduje mi je vseeno...zanimajo me končni rezultati in skladnost z njihovimi danimi obvezami...ne samo Telekom...še drugo podjetje, ki je dobilo licenco.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Poznam ulice v LJ, kjer nimajo ne DSL ne kabla(TV). WiMAX bi jim prekleto prav prišel.