WiMAX kdaj?

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik smack pravi:
T-2 ga ima za 10€, Simobil ga ima za 19€ potem je nazadnje najdražji Mobitel z 29€.

To si lepo naštel. Delovanje in pokritost omenjenih operatrjem pa gredo ravno v obratnem vrstnem redu.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Obujam mrtvo temo, ker mi je telefonistka na Siolu pravkar sporočila, da na lokaciji, za katero sem dal poizvedbo, ADSL ni mogoč, je pa možen WiMax. Glede paketov, vezave in cen pa ona bojda nima nobenih informacij, ve samo, da pridejo njihovi tehniki in ti namontirajo anteno na bajto.

Približno tako skope informacije kot ona imajo tudi na Siolovi spletni strani, kjer mi ta LINK pove, da dokument ne obstaja
bonk.gif


Je že kdo uporabnik, koliko so mu pobrali za namestitev antene, kakšna je vezava, hitrosti, cena, ... ?
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Neke vrste cenik je sicer tukaj: http://www.siol.net/narocniski_center/ceniki/internet.aspx na sredini približno.
Predpostavljam, da je osnovno cena 26 €.

Na tvojem mestu bi pa še enkrat poklical in zatežil za nadrejenega, če ti telefonist ne zna povedati osnov.

EDIT: Glede na to, da še nimaš telefonske parice je odgovor, da internet ni možen, precej logičen.
Vprašati bi moral torej nekako takole: "Ali bi ADSL bil možen, če bi imel priklopljeno telefonsko parico"
Drugo vprašanje je ali ti bodo na prvo vprašanje znali odgovoriti
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Klicanje na 080 8000 zahteva čas in potrpljenje, nobenega pa trenutno nimam
wink-1.gif


Cene so torej enake kot pri ADSLu, s tem, da te tukaj zabetonirajo na max 1M liniji
smirk-1.gif

Nisem vedel, da je 1024 kbit/s po latinsko Wi ...

Edit: sem pomislil na to, ampak mi je v tem trenutku WiMax boljša rešitev, ker telefona itak ne rabim, za TV pa razmišljam o krožniku.
 
Nazadnje urejeno:

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Mene pa zanima kje vse je možen wimax, ker trenutno plačujem 22 EUR za 512kbit pri siolu, dejansko mi dela samo cca 256kbit
jezen.gif

bi pa rad imel vsaj 1 mbit, sem iz SV slo, okolica Ptuja.