Wifi za višje hitrosti

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Kakno praktično razliko pričakuješ, med tem, da ti XBOX deluje pri 220/40 in 300/40? Po moje povsem izgubljen čas, da se obremenjuješ s tem, vsaj za nadaljnjih 5let razen če ti je nekaj sekund pri downloadu tako življenjskega pomena.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
you missed the point - poanta je double NAT, zaradi cesar imam probleme pri online igrah ... in se bojim, da se zna pokazat problem se kje, zato zelim zadevo resit.

zdaj sem prisel do zakljucja, da je mozno ali postavit lan port do routerja v DMZ nacin, oz. kot sem ga zdaj, ko sem router nastavil v AP mode, kar se mi sicer zdi skoda, saj ne izkoriscam potenciala tega routerja ...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
you missed the point - poanta je double NAT, zaradi cesar imam probleme pri online igrah ... in se bojim, da se zna pokazat problem se kje, zato zelim zadevo resit.

zdaj sem prisel do zakljucja, da je mozno ali postavit lan port do routerja v DMZ nacin, oz. kot sem ga zdaj, ko sem router nastavil v AP mode, kar se mi sicer zdi skoda, saj ne izkoriscam potenciala tega routerja ...

Žal pri routerjih, ki ne podpirajo VLANOV privzeto (poglej mojo objavo malo nazaj, če bi morda šlo čez CLI) težko pričakuješ neke čudeže. Dvojnega nata bi se jaz vsekakor izogibal. Danes sem nekaj urejal okrog tega in so sami problemi.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mogoce zna kdo tu pravilne nastavitve za Telekomov PPPoE posredovat?

tehnicna pomoc je izjemno prijazna, stalno ponavljajo, da moji routerji niso v njihovi domeni, in ne razumejo, da verjetno parametri, ki jih je potrebno vnesti v nastavitve, SO ...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
A pppoe direktno dela težave? Na modemu maš vse na disable, kar bi lahko delalo probleme?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Lahko ti povem edino kar je sploh nastavljivo na eni od povezav, ki jih urejam. MTU in MRU je nastavljen na 1480 in to je vse. Samo še user/pass. Dela BP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne dela, isti problem ostaja.

mam pamkar dosti polj se praznih ... 46AC9D7D-6130-4F90-B9B0-BE8FB5714AF7.png
46AC9D7D-6130-4F90-B9B0-BE8FB5714AF7.png
46AC9D7D-6130-4F90-B9B0-BE8FB5714AF7.png
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Tukaj je najbrž najbolje pustiti vse privzeto. In kaj pravijo na telekomu, zakaj zadeva ne dela, si kaj vprašal? Na modemu imaš onemogočeno pppoe povezavo?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Potem je nekaj na strani Telekoma narobe. Če prav razumem, ti sicer povezava dela ampak največ 0,5 Mbit/s ? Pa dejansko naloži vse strani, ki jih odpiraš ali zadeva timeouta?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne naloži. v bistvu se stran naloži toliko, kolikor tisti prvi šus dovoli - ko za trenutek skoči nekje do 10 mbps. potem pade na 0,5 ali manj in seveda potem traja celo večnost, da se naloži stran.

popolnoma enako zgleda, če je PPPoE na modemu izklopljen ali ne.

Telekom seveda pravi, da vse štima. ampak očitno ne. včeraj sem bil 20 minut na vezi s tehnikom, pa mu nisem mogel dotupit, da očitno ni problem v mojem routerju, če sem poskusil s tremi različnimi, pa povsod enak problem. vse nastavil iz nule, na PPPoE protokol. routerji treh različnih proizvajalcev. Linksys, D-Link in Asus. ampak ja - problem je v mojem routerju, to pa ni njihova domena.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Nastavi pppoe povezavo in DHCP na modemu, vse naprave priklopi vanj, in ko zadeva ne bo delala pokliči gor in zahtevaj, da zrihtajo, ker nimaš svojega routerja.

Takih simptomov res nisem še nikjer srečal. Ene par stvari še preveri če lahko. Na modemu je DHCP vklopljen ali izklopljen? PPPoE naj bo izklopljen, če imaš lasten router, ker če imaš na modemu vklopljenega in obenem še vklopljen IPv6 potem ti zmanjka IPjev in ne dela nič. Povezava je optika?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
prva možnost žal odpade. ker ne morem vseh povezat, zaradi specifike kablov in teh stvari. oz. kadar dam router v bridge oz. AP mode, takrat so vse naprave v bistvu povezane na modem.

kar se modema tiče. poskušal z izklopljenim PPPoE-jem - če je izklopljen, potem je tema povsod razen na routerju, kjer pa je, kot omenjeno, povezava izredno slaba. Automatic IP ne funkcionira, v bistvu nič ne funkcionira.

IPv6 je bila edina stvar, ki so jo na Telekomu zadeli, ker potem, ko sem to izklopil, sem lahko PPPoE sploh nastavljal, ampak kot rečeno - ne dela kot bi moralo.

tako da:

- povezava: optika Telekom
- IPv4 in IPv6: samo IPv4
- PPPoE modem: izklopljen
- router: nastavljen za PPPoE

ne deluje.

- povezava: optika Telekom
- modem: bridge
- router: ne omogoča dovolj nastavitev za vLAN nastavitve

trenutno, edina stvar, ki funkcionira, je router v AP načinu. ampak, ko se bom lotil postavljati FTP strežnik, bo štala.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
V tvoji konfiguraciji se nekaj tepe. Si imel take težave že od prej ali so se problemi začeli kar iznenada? Če so težave nastale kar iznenada bi lahko preveril še napajalnik pri modemu, lahko da spušča dušo (nedolgo nazaj bral o takem primeru, kjer je modem padal ob malo večji obremenitvi).

Sicer pa če prav razumem imaš ti na vseh portih modema predvidevam da TRUNK port ali DATA, če nimaš TVja, potem pa bi ti router vzpostavljal PPPoE povezavo in bi po istem portu kot pride PPPoE v router pošiljal podatke nazaj do modema, ker imaš tam priklopljenih več naprav (seveda mora biti DHCP na modemu v tem primeru izklopljen, drugače je štala)?

Meni taka konfiguracija sicer ni najbolj pri srcu, če že potem je najboljša opcija modem v bridge, za njim router in za njim switch, če imaš več naprav. A routerje imaš pa samo te asuse, nič drugega? Sicer je možnost, da bi bilo s tremi routerji naenkrat nekaj narobe praktično mizerna, tako, da bi jaz prej dejal, da je nekaj narobe v sami konfiguraciji ali z samim modemom.

Lahko pa poskušaš kje dobiti še kakšen Mikrotik, recimo jaz vse kar urejam sedaj dajem na Hap Ac2, ki je poceni in za nezahtevne uporabnike izjemna igračka, skupaj z VLANi in vsem ostalim. Ga je pa seveda prava umetnost nastaviti.

Lahko morda poslikaš ali narediš printscreen teh najbolj važnih notranjih strani na modemu (Internet, LAN, Wireless, Ports in kar je še takega) in kam naložiš slike, da vidim še v praksi in primerjam z enim Innboxom na Telekomu do katerega imam dostop?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Priklopi se direkt na modem z računalnikom, poženi PPPoE sejo in boš hitro videl kje je problem. Če direkt na računalniku dela OK, potem imaš napačno router konfiguracijo.