Wifi za višje hitrosti

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.090
2.439
113
Torej, ko pa je pppoe povezava na modemu in router kot ap, pa vse dela perfektno, kot mora? Tu ni nobene logike. Nekaj se mora nekje tepst, da povezava ne dela.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
naredil to. enak problem kot na routerju ... torej je problem na Telekomovi strani. cakam na Telekom, da se javi.

Sigurno gre za kakšno banalno konfiguracijo, ki jo modem nastavi, ti na routerju in direkt PC-ju pa ne.

Ena neumesna: zakaj Telekom še vedno uporablja PPPoE? Zakaj ne grejo direkt na ethernet, kot večina ostalih? Torej da priklopiš in špila.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
prva možnost žal odpade. ker ne morem vseh povezat, zaradi specifike kablov in teh stvari. oz. kadar dam router v bridge oz. AP mode, takrat so vse naprave v bistvu povezane na modem.

kar se modema tiče. poskušal z izklopljenim PPPoE-jem - če je izklopljen, potem je tema povsod razen na routerju, kjer pa je, kot omenjeno, povezava izredno slaba. Automatic IP ne funkcionira, v bistvu nič ne funkcionira.

IPv6 je bila edina stvar, ki so jo na Telekomu zadeli, ker potem, ko sem to izklopil, sem lahko PPPoE sploh nastavljal, ampak kot rečeno - ne dela kot bi moralo.

tako da:

- povezava: optika Telekom
- IPv4 in IPv6: samo IPv4
- PPPoE modem: izklopljen
- router: nastavljen za PPPoE

ne deluje.

- povezava: optika Telekom
- modem: bridge
- router: ne omogoča dovolj nastavitev za vLAN nastavitve

trenutno, edina stvar, ki funkcionira, je router v AP načinu. ampak, ko se bom lotil postavljati FTP strežnik, bo štala.

Probaj na telekom modemu še nastavit port samo na internet, če je slučajno trunk? PA zamenjaj port, lahko bi bil tudi kaj v okvari...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.564
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Torej, ko pa je pppoe povezava na modemu in router kot ap, pa vse dela perfektno, kot mora? Tu ni nobene logike. Nekaj se mora nekje tepst, da povezava ne dela.

mislim, da nisi razumel - tudi če sem na kompu to vse naredil, se pravi na modemu izklopil PPPoE, pa potem po nasvetih tudi še DHCP, so bili simptomi popolnoma enaki, kot na routerju.

probal pa, kot rečeno, vse opcije. trunk, internet, različni porti, DHCP on, DHCP off ... ni da ni ...
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Če si lahko malo sposodim to temo:

Imam to dostopno točko, za ojačitev signala okoli hiše.


To imam na okenski polici, vendar signal je bolj slab. Kaj bi bilo boljšega kot to? Nočem kakšnih posebnih funkcij, ampak samo da je močan signal...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.683
113
kod Džej-Zija
mislim, da nisi razumel - tudi če sem na kompu to vse naredil, se pravi na modemu izklopil PPPoE, pa potem po nasvetih tudi še DHCP, so bili simptomi popolnoma enaki, kot na routerju.

probal pa, kot rečeno, vse opcije. trunk, internet, različni porti, DHCP on, DHCP off ... ni da ni ...
Ena varianta je še, da Telekomov modem serje in ga je potrebno resetirati. In pod resetirati mislim povrniti na tovarniške nastavitve, pa da se potem zboota na tvoje. To se mi je dogajalo na T-2 innboxu. Wifi delal normalno, potem pa se je začel zatikati najprej na telefonu, potem pa še na tablici. Klical neštetokrat na helpdesk, kao vse ok na njihovi strani. Simptomi so bili, da innbox ni mogel vzpostaviti povezave. Noro časa je bila spletna stran v "connecting ...". Sem dajal speedtest, ping 4 ms, prenos normalen, vse ok. No, potem pa en poba le ugotovi, da je težava z odzivnostjo, naredil reset, in je bil mir za pol leta. Potem pa spet.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče ne paše čisto v to temo, ampak izkušnja zadnjih par dni:
Kolega ima v zadnjo pisarno napeljan LAN preko powerline adapterja. Do pred enim tednom delalo vse OK dve leti, od takrat pa ven meče. Probamo vse živo, menjamo kable, powerline, routerje,... ni da ni. Drugi kolega opazi, da ko on začne delat onega ven vrže - razturim njegovo opremo, linijo,... vse ok na videz. Izklopim njegov polnilec za notebook, linija se pojavi, vklopim polnilec - linija mrkne.
Polnilec smo zamenjali pred enim tednom, ker je stari crknil! :bonk:

Toliko da dobite še kako idejo, če se težave z jasnega pojavijo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.090
2.439
113
mislim, da nisi razumel - tudi če sem na kompu to vse naredil, se pravi na modemu izklopil PPPoE, pa potem po nasvetih tudi še DHCP, so bili simptomi popolnoma enaki, kot na routerju.

probal pa, kot rečeno, vse opcije. trunk, internet, različni porti, DHCP on, DHCP off ... ni da ni ...

No to je pa res težava. Ko imaš vse na modemu in router kot ap vse dela, ko poskušaš lasten router pa same težave. S takimi težavami niti ne moreš dokazati operaterju, da težava res obstaja. Edino kar mi še pride na misel je nek router čisto tretje firme. od tega kar si doslej rabil.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.564
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ena varianta je še, da Telekomov modem serje in ga je potrebno resetirati. In pod resetirati mislim povrniti na tovarniške nastavitve, pa da se potem zboota na tvoje. To se mi je dogajalo na T-2 innboxu. Wifi delal normalno, potem pa se je začel zatikati najprej na telefonu, potem pa še na tablici. Klical neštetokrat na helpdesk, kao vse ok na njihovi strani. Simptomi so bili, da innbox ni mogel vzpostaviti povezave. Noro časa je bila spletna stran v "connecting ...". Sem dajal speedtest, ping 4 ms, prenos normalen, vse ok. No, potem pa en poba le ugotovi, da je težava z odzivnostjo, naredil reset, in je bil mir za pol leta. Potem pa spet.

naredili to. nic ni nucalo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.564
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
No to je pa res težava. Ko imaš vse na modemu in router kot ap vse dela, ko poskušaš lasten router pa same težave. S takimi težavami niti ne moreš dokazati operaterju, da težava res obstaja. Edino kar mi še pride na misel je nek router čisto tretje firme. od tega kar si doslej rabil.

sprobano, kot receno z D-Linkom, Linksysom ter Asusom, na koncu se direktno z MacBookom, pa povsod popolnoma enaki simptomi ...
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Če si lahko malo sposodim to temo:

Imam to dostopno točko, za ojačitev signala okoli hiše.


To imam na okenski polici, vendar signal je bolj slab. Kaj bi bilo boljšega kot to? Nočem kakšnih posebnih funkcij, ampak samo da je močan signal...

Če bi res rad kaj naredu potem usmerjena wifi antena. Al pa to reši sigurno. http://shop.wlan-antene.net/wi-fi-w...l-wa7210n-oddajna-klient-repetitor-enota.html
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Če si lahko malo sposodim to temo:

Imam to dostopno točko, za ojačitev signala okoli hiše.


To imam na okenski polici, vendar signal je bolj slab. Kaj bi bilo boljšega kot to? Nočem kakšnih posebnih funkcij, ampak samo da je močan signal...
Precej odvisno od konfiguracije hise in okolice.
Ampak v splosnem: N router na 2,4GHz, ki mu lahko navijes oddajno moc.
Zakaj router? Ker potrebujes alternativni firmware za modifikacijo oddajne moci. Za dostopne tocke pa to ne obstaja (vsaj jaz ne poznam).

Low budget je kak star Asus ali karkoli s podporo Tomato-a. Vcasih je to funkcijo imel tudi dd-wrt, ampak je ze 10+ let od tega, ko sem ga uporabljal zadnjic.

Za Asuse sem siguren, za ostalo je tako, da lahko ta funkcionalnost dela ali pa tudi ne.

Uradno pa tega ne bos dobil nikjer (vec). Tudi legalno ni, ali fer do sosedov. Ampak pri hisi kaksnih zadrzkov jaz ne vidim, tudi frekvencni spekter je verjetno relativno nezaseden.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Višjanje oddajne moči v večini primerov nima želenega efekta, kvečjemu obratno.

Razloga sta dva:
  • višja moč prinese več šuma, tako da je signal/noise ratio slabši
  • s tem naviješ samo router, kar pomeni da je na boljšem zgolj download do odjemalcev, upload pa je še vedno na istem (WiFi odjemalci namreč niso naviti)
Pravilna pot je vedno dodajanje AP-jev, po možnosti z žičnato hrbtenico (beri: potegni kabel do AP-ja).
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
V vseh primerih res ne.
V hiši z asimetrično hitrostjo dostopa do interneta, kjer je primaren namen domačega omrežja dostop do interneta (in ne pretakanje gigabajtov med napravami na lanu), pa vsekakor.
Seveda se strinjam, de najboljša opcija več APjev, po možnosti z žičnim backhaulom, ampak to vedno to ni možno.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
V vseh primerih res ne.
V hiši z asimetrično hitrostjo dostopa do interneta, kjer je primaren namen domačega omrežja dostop do interneta (in ne pretakanje gigabajtov med napravami na lanu), pa vsekakor.
Seveda se strinjam, de najboljša opcija več APjev, po možnosti z žičnim backhaulom, ampak to vedno to ni možno.

Ni poanta v asimetričnosti povezave, ampak se ustavi že pri potrjevanju TCP paketkov pri downloadu...

WIFI ne deluje dobro če povezava v obe smeri ni kvalitetna.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
No moje izkusnje tega ne potrjujejo. Z razumnim povecanjem oddajne moci sem dobil visjo hitrost dl in signal na mestu, kjer ga prej ni bilo. Recimo z uradnim fw (ali drugim routerjem) je bil moj smart TV neuporaben.